[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - Romanian Red Devils website - brand new project
View unanswered posts | View active topics It is currently 23 Aug 2017, 12:11

Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Romanian Red Devils website - brand new project 
Author Message
Staff

Post Re: Romanian Red Devils website - brand new project
Pentru lista de mail este OBLIGATORIU ca fiecare dintre voi sa aiba o adresa de e-mail pe domeniile noastre, sau sa imi dati express o adresa de e-mail pe care o utilizati des. Ar fi interesant sa aveti un mobile e-mail, conturile de pe manutd.ro si manutd-romania.com pot fi configurate usor pe telefoane. :)

Nu inteleg care e treaba cu un cont bancar in care sa aiba drept de semnatura 2-3 persoane. Pentru moment cred ca un cont personal al meu, la ING de exemplu, ar fi super ok, nu exista comisioane, totul e simplu. Daca vreti voi mai mult, ma conformez, dar va spun ca va fi mai complicat si nu este cazul, doar nu o sa avem atatea tranzactii incat sa nu putem face fata. Are sotia mea Gabriela un cont la ING pe care nu il foloseste deloc, comision 0 la primire virament si la emitere in cadrul ING. Pentru alte banci se plateste comisionul acela TRANSFOND, daca nu ma insel. Pentru moment ar fi ok, intrucat o sa o pun pe ea sa se ocupe de gestiunea intrarilor si iesirilor. Iesirile vor fi aprobate de noi, in majoritate. :)

Apoi, publicitatea este de fapt o anti-reclama in acest moment, NU avem ce sa aratam, suntem un forum simplu care nu este apreciat de multi dintre fanii United. Consider ca trebuie sa facem un nucleu de oameni care sa fie stafful nostru provizoriu, sa mergem mai departe si sa facem un site, apoi reclama o sa fie arma cheie, sunt sigur ca mai exista multi fani United in Romania care nu stiu de noi.

Acesta va fi telul nostru, sa devenim fanclub oficial, dar este extrem de departe in acest moment. Revin la faptul ca fan club oficial inseamna ca fiecare dintre noi sa plateasca si ONE UNITED, in plus de cotizatiile de la RRD. Mai intai trebuie sa avem stabilitate in cadrul fan clubului nostru. Nu vad acum 50 de oameni platitori constant, nu vad... dar in 5-6 ani, poate. Sa mergem pas cu pas...

01 Nov 2011, 12:20
Profile WWW
Reserves Team

Desi nu il cunosc personal pe @trifu, am incredere in el pentru ceea ce scrie si cum pune problema. Un cont si un titular este suficient in opinia mea. In momentul in care voi primi datele bancare prin PM, voi incepe sa depun lunar banii acolo, iar recipisa o sa o scanez si o sa o trimit prin email lui trifu.

Legat de conturile e-mail: viata mea si asa este prea complicata, iar in atari conditii am tendinta sa omor pe cineva ca sa simplific situatia. Am o singura mea adresa e-mail, pe care chiar si asa primesc tone de spam si junk-mail; o adresa in plus chiar ar fi daunatoare pentru mine si timpul meu. In aceeasi idee, nu am telefon cu acces la net, nu imi verific mailul pe strada, nu citesc ppt-uri cu meditatii, fluturasi si viata e frumoasa, ca sa deschid un email de la un cunoscut cu care nu am relatii profesionale trebuie sa poarte un titlu convingator, gen "bancuri", iar de la necunoscuti chiar nu le deschid. Evident ca sunt de acord sa comunic adresa lui trifu, precum si cui mai e nevoie. De exemplu, RedDevil4life o are, cred ca si Razvan.

Ideea unui forum mai redus este chiar ok. Vad ca numarul membrilor creste vertiginos, dar ramanem aceiasi 10-12 oameni care scriem pe acest forum. Ceilalti ce hram poarta? Cum dovedesc si ei ca macar se uita la meciuri, macar pe net cand meciul nu este transmis?

01 Nov 2011, 15:21
Profile
Staff

Inteleg situatia ta Sorin, dar pentru a putea comunica trebuie sa fii in legatura cu noi prin email, cel putin asa. Daca ai SPAM si nu primesti mesajele de la noi, nu este bine. Fiind un contribuabil ai dreptul la vot si opinia iti poate fi ascultata si de noi.

In ceea ce priveste viramentele, va rog sa completati corect ordinele de plata, NU este nevoie sa imi trimiteti nimic dupa efectuarea platii, veti primi pe email confirmarea primirii banilor, prin intermediul mailing-listului, imediat ce primesc banii in cont. Daca nu primiti aceasta confirmare, atunci imi dati mail si eu ma ocup de restul.

O sa am nevoie si de numele voastre, adresa si numarul de telefon, ca sa va contactez in caz ca sunt probleme.

Daca nu e ok treaba cu mailul, putem face o sectiune pe forum privata, pentru cei care platesc, unde vom discuta despre viitor. Totusi, o sa existe si acel mailing list, pentru confirmarea platilor, de exemplu. O data pe saptamana, sau stabilim noi, vedem. :D

01 Nov 2011, 16:31
Profile WWW
Junior

Sorin, exista filtre pe care le poti controla. Incearca si un manager de email-uri gen Thunderbird - Outlook..

Revin cu hostingul pt video-uri - nu se poate momentan din cauza ca se lucreaza de ceva luni la un site media ce a aparut deja, si nu ar fi ok sa se "bruieze" cu trafic video pe acelasi canal.
Daca mai aud pe undeva eu va zic.

Cu bani nu pot ajuta, cel putin momentan, am bani dusi fix catre acel proiect intr-un mod indirect si complicat. Daca s-ar fi demarat acest proiect prin primavara as fi ajutat cu o suma frumusica.

Zic pentru moment fiindca ma voi reangaja cat mai curand sper, iar eu fiind mai economicos de fel, sigur as putea pune niste bani deoparte si pt voi.

Nu pot decat sa va urez multa bafta celor ce v-ati implicat si va veti implica in ducerea la un produs final a proiectului propus de Trifu.

Eu mai citesc si pe aici, daca vad ca aveti nevoie de ceva, si pot ajuta, voi anunta.

Am o intrebare totusi. Vad ca tot ziceti de fanclub oficial, plata oneunited dupa aceea si alte cotizatii.

Care sunt benificiile unui fanclub oficial si ca le platim noi membership-ul 30 de lire pe an? Nu vreau sa par infantil si n00b, dar nu prea m-au interesat chestiile astea.

Sper sa nu deranjez pe cineva cu asta. Daca stric discutia, mi se poate sterge postul.

Bafta!

03 Nov 2011, 03:23
Profile
Staff

Stai liniştit, este o întrebare normală. Beneficiile sunt multe, o să revin cu un post cât de cât detaliat când o să fiu la un calculator.

Mult succes cu angajarea!

03 Nov 2011, 08:09
Profile WWW
Staff

Beneficiile ONE UNITED le puteti gasi aici:

ONE UNITED

Faptul ca devii fan club oficial inseamna mult mai mult, o sa enumar doar ceea ce mi se pare mie mai important: abonamente pe OT, vizite ale staffului si ale jucatorilor, recunoastere internationala, dreptul de a utiliza stema clubului, dreptul de cuvant si de vot in MUST, etc. Sunt o gramada de beneficii, care nu neaparat sunt importante pentru noi, dar e important ca nu ar fi in van munca noastra.

Ar fi interesant sa ajungem candva la aceasta maturitate! :)

04 Nov 2011, 12:21
Profile WWW
Staff

PLUUUUS : reduceri la megastore ;)

06 Nov 2011, 23:48
Profile YIM
Staff

Am spus asta mai sus, in acel link. :D

07 Nov 2011, 00:10
Profile WWW
Junior

Imi place ceea ce-ai facut aici. E foarte ok :), felicitari. Sunt dispus sa imi ofer ajutorul cu acei 500 de euro si nu numai. Am ceva cunostinte aici printre care si cativa programatori si designeri de site-uri si din cate stiu sunt destul de buni in ceea ce fac(am dedus asta din aprecierile celor care au apelat la serviciile lor). Acum...ar fi bine daca mi-ai putea spune un pret pt tot ceea ce crezi tu ca trebuie facut, ma refer la pretul cerut d firma sau...ma rog, cine ar urma sa faca site-ul. Anunta-ma te rog iar daca tu crezi ca este convenabil te voi pune in legatura cu respectivii
O zi buna tuturor!!!

17 Jan 2012, 21:30
Profile YIM
Staff

Deocamdata trebuie sa strangem bani pentru a ne mentine acest hosting. Avem platit pana in august 2014. Trebuie sa strangem mai intai banii pentru 2014-2017, ca sa nu avem probleme atunci. Suma se ridica acum la aprox. 470 de dolari americani. Apoi ar mai fi partea de site, care costa cel putin 500 de euro, ma refer aici la un site mic de prezentare, cu informatii si aricole ale noastre.

Deocamdata eu ma gadesc doar la astea, in functie de cat de solida va deveni comunitatea mai incolo vom putea gandi si la lucruri mai marete. Sunt mandru de Calinush007, abia a intrat si doreste sa ne ajute, sper sa se si materializeze. Eventual putem vorbi mai multe pe mail, poate ajungem la un numitor comun.

In curand ar trebui sa demaram strangerea de fonduri, puneti si voi cat puteti deoparte si la semnalul meu o sa demaram strangerea de bani pentru hosting si site! Cand se vor strange banii necesari demaram lucrarile.

Take care! UNITED!

19 Jan 2012, 22:23
Profile WWW
Reply to topic   [ 55 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next