[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - Romanian Red Devils website - brand new project
View unanswered posts | View active topics It is currently 20 Aug 2017, 08:00

Reply to topic  [ 55 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Romanian Red Devils website - brand new project 
Author Message
Reserves Team

Post Re: Romanian Red Devils website - brand new project
Cum am spus si deunazi, count me in.

28 Oct 2011, 05:26
Profile
Staff

O sa ajut si eu cu ce pot.

Idiots' authority promising equality, so where is the land of the free? Stop it, you're killing me!

28 Oct 2011, 08:33
Profile
Junior

trifu wrote:
Youtube iti sterge video daca are legatura cu meciurile lui United, e vorba de drepturile de autor, etc.! Daca avem material pentru noi, folosim siteul nostru! Adica, de ce nu vbim pe message boardul lui United si vbim aici? Cam asta este diferenta, ce e al nostru, e aici! :) Si e mereu disponibil, la viteza mare, world wide! Si in plus, e si privat, intre noi! :)

Nu ar fi probleme cu pirateria.. hosting-ul ar fi oferit de iplay.ro, deci ai prins ideea ( btw e free signup, daca vreti invitatii sau ati primit disable pe cont pm me si rezolv ). Au mai multe masini pt diferite site-uri si proiecte, acum nu stiu cu spatiul, fiindca video-urile ocupa. Probabil un un hard atasat de 1 tb sa zicem ar rezolva problemele.

Dar nu garantez nimic, inca nu am vb cu oamenii, ei mi-au zis acum ceva timp ca m-ar ajuta cu chestii de genul, nu stiu acum cum sta treaba.

Ca sfat asa, stiu de articole de pe site-ul vechi. Acelea scrise de useri. Chiar doriti sa le puneti?

Cat despre asta cu filmuletele, nu se mai doreste sa devenim un fan club oficial?

28 Oct 2011, 15:07
Profile
Staff

Cand spun articol, ma refer la un articol despre Manchester United, dedicat unei perioade istorice de exemplu, scris de cineva care cunoaste fenomenul Man United. In plus, ar fi interesant ca fiecare sa isi povesteasca prima vizita pe Old Trafford. Nu ma intereseaza sa avem stiri pe site, acestea se gasesc peste tot, vreau sa fie postat doar ceea ce este original si vine din partea noastra.

La a doua intrebare nu inteleg corelatia. Pe siteul nostru NU exista nimic care sa nu ne permita oficializarea. Filmuletele ar fi gazduite pe alte servere, nu pe siteul nostru oficial, asadar nu am fi noi responsabili pentru asta.

Tu ce ai dori sa gasesti pe MANUTD.RO? :)

28 Oct 2011, 16:36
Profile WWW
Forum Referee

Cum am spus, count me in.

29 Oct 2011, 08:40
Profile
Staff

Pentru inceput eu numar 6 oameni care vor ajuta in principiu financiar.

Mai departe va trebui sa discutam cum vom face asta. Voi cum considerati ca ar trebui sa facem in continuare? Aici ma refer la cum vom strange niste bani, vom da fiecare cat vrea si cat poate, impunem ceva, dam in rate, etc.

Ce vom face mai departe va fi din aportul vostru, atat cat vom strange, atat vom face.

Daca doriti, as putea sugera o solutie. Intrucat pentru un site nou de prezentare, basic, avem nevoie de 500 de euro, consider ca aportul vostru (si a celor ce vor adera in continuare) trebuie sa fie un angajament de durata, in transe, accesibil tuturor. Asadar, 6 oameni care vor strange 500 de euro in 3 luni (de exemplu) ar duce la aproximativ 30 de euro/luna. Daca e prea mult, ati putea strange in 6 luni banii, ceea ce ar duce la 15 euro/luna, si tot asa, pana ajungem la un plan convenabil. Fiecare contributie va fi project based, strangem impreuna pentru ce ne decidem sa mai facem.

Eu am dat deja 400 de euro pt hosting si servicii colaterale (ca de exemplu domeniul .com care se plateste anual). Voi incepe sa contribui din nou imediat ce fiecare dintre voi ajunge la acest prag.

Bineinteles, ar trebui sa ne adunam cativa care sa contribuie pe o perioada mai lunga mai repede pentru a incepe ceva cat mai curand, dar asta ramane sa discut cu voi, nu stiu situatia fiecaruia si imi este greu sa port aceasta conversatie, astfel ca astept de la voi un feedback.

In final de post, sper sa fiti cati mai multi care sa ajutati, altfel va fi prea scump pentru noi si probabil vom renunta. Ma astept la cativa care acum cred ca au puterea de a face mai mult! Dar pana la urma fiecare are problemele lui, prioritatile lui. Am un angajament de inca aproape 3 ani, daca voi ramane tot singur pana atunci, totul o sa dispara definitiv, din pacate. Avem atata timp sa ne decidem... si totusi, e putin!

31 Oct 2011, 20:12
Profile WWW
1st Team

Deschidem un cont, in principiu pentru intregul site, ca un cont de "donatii". In acel cont contribuie fiecare cu cat e dispus, sumele comunicandu-se doar celui care detine contul, cel mai probabil Trifu. Trebuie sa existe comunicare in privinta asta, mult mai multa comunicare si intelegere decat e deja, stiu ca se poate si nimeni nu va apela la "bail out" :) Ideea e ca pana prin ianuarie/februarie vom strange o suma destul de frumusica, nu doar pentru site ci si pentru bannere sau alte lucruri de acest gen. Contul deschis e pentru toata lumea care vrea sa contribuie, in limita posibilitatilor fiecaruia, insa cei care vor contribui macar sa tina legatura cu Trifu sau cu un membru care va fi un fel de trezorier al fan clubului.

Nu e nimic complicat, nimic irealizabil, suntem United!

31 Oct 2011, 20:30
Profile YIM
Reserves Team

Ideea cu contul e buna dpdv-ul meu. Asteptam datele bancare sa incepem sa varsam banutul acolo.

Mai e ceva: cand am fost cu Razvan si cu alti doi la meci la Dubliner, nu ne-a picat deloc bine sa plecam la pauza ca veneau arsenalii sa vada meciul cu chelsea, si noi a trebuit sa plecam pana in Regie. Aia la Dubliner aveau pe perete o stema cu un tun, alea-alea, atmosfera probabil era ok, iar la sfarsit sunt sigur ca era isterie in masa. Ma gandesc la un loc al nostru, macar in Bucuresti, unde sa ne simtim acasa. Inteleg ca R3 e o pista moarta. Poate are cineva o alta propunere? Vreun tip cu un local care sa ne permita un banner permanent, un colt cum era in R3? De ce sa aiba arsenalii locul lor, iar noi nu?

31 Oct 2011, 20:44
Profile
Staff

Ar mai fi Whispers, patronul am inteles ca este fan United. Eventual, daca R3 nu mai este atat de deschis, am putea muta tot ce avem in alt pub, nu cred ca ar fi o mare problema.

In ceea ce priveste coordonatele bancare, nu este greu deloc, numai ca a existat asta si pana acum, chiar si cu PayPal, dar nu a existat nici macar o tranzactie. Eu propun altceva pentru moment, haideti sa gandim intr-o mica perspectiva, cat ati fi dispusi sa virati in asa zisul cont? Nu voi accepta niciun virament pana nu o sa imi dau seama ca putem sustine proiectul.

Asadar, astept un mail de la voi, in care sa imi povestiti pe larg ce si cum. Sunt interesat de asemenea si de asteptarile voastre. Ce doriti voi sa facem cu banii stransi?

O sa fac un mailing list pentru acest mic grup de discutii, va fi ceva mai privat, vom putea comunica doar intre noi, printr-o singura adresa de e-mail. Un fel de mail al staffului, privat, ca sa stiti unde se duc banii si de ce.

UNITED! :)

31 Oct 2011, 23:07
Profile WWW
Forum Referee

Ideea cu grup-mail pt noi e ok.

Legat de cotizatie, 15 Eur pe luna cred ca e ok in prima faza. Pt diverse proiecte, putem sa venim cu suplimentari. De asemenea, trebuie sa deschidem un cont bancar unde sa aiba drept de semnatura 2 sau 3 persoane, sa nu depindem de 1 singura persoana.

Legat de destinatia banilor, vad 1 proiect in 2 pasi:
- nu ar strica pt inceput niste "publicitate" ca sa atragem mai multi suporteri Man Utd pe forum / viitorul site. Am vazut la meciul cu Otelul ca tribuna II era full de suporteri. Le-as fi dat niste carti de vizita etc...
- odata ce avem numar suficient de fani, sa putem sa avem fan club oficial recunoscut de United.

01 Nov 2011, 08:58
Profile
Reply to topic   [ 55 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next