[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - Urmasul lui Moyes
View unanswered posts | View active topics It is currently 23 Aug 2017, 19:28

Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next
 Urmasul lui Moyes 
Author Message
Star

Post Urmasul lui Moyes
Ca sa lasam topicul "Revista presei" in pace, discutam aici despre viitorul antrenor al lui Manchester United. Si bine ca am ajuns aici. :)

Fiecare sa vina cu trei nume, in ordinea preferintelor. Incep eu:

1) Klopp;
2) Simeone;
3) Van Gaal.

Mi-ar placea si Pep, dar cred ca nu-i atat de nebun incat sa plece dupa numai un sezon la Bayern.

23 Apr 2014, 16:35
Profile
Junior

Post Re: Urmasul lui Moyes
1. Klopp
2. Pep
3. Ancelotti
4. Van Gaal
5. Simeone

Eu am venit cu 5 nume pentru ca primii 2 oricum nu au nici o sansa sa vina dupa parerea mea :-(

23 Apr 2014, 19:11
Profile
Star

1. Klopp - Are toate calitatile necesare: tanar, talentat, carismatic, adeptul fotbalului ofensiv si intens, solid din punct de vedere tactic. Un ochi deosebit pentru tinere talente. Vorbeste engleza fluent - lucru important si asta. Omului ii place stabilitatea, a lucrat 8 ani la Mainz si il incheie pe al 6-lea la Dortmund. Toata lumea ii canta in fluier lui Guardiola si Mourinho dar pentru mine Klopp e cel mai interesant manager si sunt sigur ca ar reusi sa egaleze si chiar depaseasca performantele celor 2 daca ar fi sa ajunga la United.

2. Van Gaal - O solutie buna pe termen scurt, pentru ca olandezul e trecut de prima tinerete. Ca si Klopp, Van Gaal joaca un fotbal ofensiv si intens, promoveaza tinerii, foarte bun din punct de vedere tactic. A stat la inceputurile a 2 mari echipe: Barca si Bayern. Van Gaal are un CV impresionant, trofee peste trofee dar si cateva nereusite. Personalitatea lui debordanta ar putea fi exact ce-a prescris doctorul dupa anemicul Moyes.

3. Simeone - Poate cel mai in voga antrenor al momentului. Cateva titluri de campion in Argentina, Cupa Spaniei si Cupa Uefa cu Atletico. Lupta pentru titlu si Liga Campionilor. Joaca un fotbal intens dar nu tocmai ofensiv poate limitat de resursele umane pe care le are la dispozitie. E tanar, ambitios, carismatic. Excelent din punct de vedere tactic. Un dezavantaj e ca nu vorbeste engleza si cred ca isi va petrece cariera in partea latina Europei.

Pina la urma cred ca Van Gaal va fi alesul si n-ar fi o alegere rea. Klopp pare a fi imnposibil de luat de la Dortmund (din pacate).

24 Apr 2014, 10:22
Profile
Forum Referee

1. Reghe
2. Lucescu Sr
3. Halagian

:lol:

acuma pe bune:
1. Klopp
2. Pep
3. Ancelotti
4. Mourinho
5. Van Gaal

Sa stiti ca sunt sanse sa ajunga si Mourinho, au crescut de 5 ori cotele la casele de pariuri britanice...
Bineinteles, Nourinho pt 2-3 ani, sa aduca niste trofee, apoi sa vina Klopp ca termina ctr cu Dortmund :-))))

24 Apr 2014, 16:36
Profile
Star

Van Gaal pana in 2018, apoi Jurgen Klopp. :D

24 Apr 2014, 19:00
Profile
Star

http://www.footballdirectnews.com/premi ... 1llyvl_tHM

Mda, citeam ieri pe un blog o parere cum ca Guardiola ar putea pleca la vara de la Bayern din cauza neintelegerilor cu anumite persoane din conducere. La asta se adauga si faptul ca a semnat cu o echipa care intr-un final a castigat totul, pretentiile crescand. Vad ca acum a inceput sa scrie si presa.
Ar fi pacat ca SAF sa nu intervina, tot i-e prieten. La United ar avea linistie si timp sa-si faca treaba.
Astfel, il pun pe 2, dupa Klopp. Initial nu l-am inclus in topul preferintelor ca am zis ca e greu de crezut ca ar pleca dupa numai un sezon. Dar in fotbalul modern, orice e posibil. Avem exemplu din curtea proprie. Cine credea ca dupa aproape un sezon de munca defensiva, defensiva, defensiva Moyes poate fi demis? Ce soc! :lol:

@Eugen: nu cred ca trebuie luat ca referinta jocul lui Atletico din meciurile cu Barcelona, scorpia asta batrana are un joc mult mai bine definit pe posesie. Chelsea n-a prea vazut mingea in Spania, iar prima pasa a lui Atletico la portar am vazut-o in repriza a doua, undeva dupa minutul 65, cred. S-a mai intrerupt conexiunea la net, poate mi-a scapat ceva, dar initiativa, determinarea au fost prezente.

24 Apr 2014, 22:10
Profile
Hot Prospect

@prototype: Lumea le judeca dur pe cluburile care concediaza antrenori CU NUME dupa un sezon, sincer, noi suntem greu de condamnat pentru chestia asta. Desi multi o fac. :D

25 Apr 2014, 03:05
Profile
Star

- Moyes a fost demis.
- Du-te ma de-aici!
- Usor, sa nu cazi pe spate.

Image

25 Apr 2014, 14:43
Profile
Hot Prospect

Gluma buna sau mai putin buna :

1.Klopp
2.Blanc
3.Reghe

La ultimul am si sa specific de ce :

Este un tip care nu asteapta 80 de min sa faca o schimbare in jocul echipei, daca merge sau nu merge. Este singurul din lume care ia astfel de decizii iar eu il apreciez foarte mult asta. Este ambitios, pana la urma are si putina carisma, avand in vedere ca este Roman si noi nu suntem buni de nimic..... Stiu ca practic este imposibil si nici daca vreo forta divina ar incerca sa-l aduca pe el la United, tot nu este posibila aceasta mutare. Teoretic, sincer, mi-ar placea foarte mult...... in comparatie cu Van Gaal sau Pep, pe care nu-l suport in fel si chip. Oricat de multe trofee ne-ar aduca Pep, eu nu mi-l doresc..... prefer alti antrenori in defavoarea lui...

Decat sa-l intoarcem pe Sir mai degraba il aducem pe Jupp Heickens :D.

26 Apr 2014, 15:32
Profile
Hot Prospect

@BoDauU ce fumezi frate? :D

26 Apr 2014, 15:53
Profile
Reply to topic   [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next