[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - Revista presei (de precizat sursa)
View unanswered posts | View active topics It is currently 13 Dec 2017, 10:52

Reply to topic  [ 285 posts ]  Go to page Previous  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Next
 Revista presei (de precizat sursa) 
Author Message
Star

Post Re: Revista presei (de precizat sursa)
La ce seceta-i la mijloc, bun era si Xabi Alonso acum. United are nevoie de un mijlocas box-to-box, si daca Vidal n-a foat adus acum, la anul nu prea mai are rost, face 28, deci trebuie indreptata privirea catre sange mai tanar. Si un mijlocas care face ambele faze, tanar si puternic e Strootman. Cu siguranta LVG a pregatit terenul.

In aparare-i si mai rau. Rafael, Smalling, Evans si Jones nu sunt fotbalisti de United. Jones e jucator de Everton, undeva pe-acolo. De ceilalti nu mai are rost sa zic ceva, sunt o rusine.

04 Sep 2014, 13:08
Profile
Star

http://www.101greatgoals.com/blog/marco ... ox-sports/

In sfarsit!
Cu siguranta il vom vedea in meciul urmator contra lui QPR de pe OT.

04 Sep 2014, 15:23
Profile
Star

prototype wrote:
La ce seceta-i la mijloc, bun era si Xabi Alonso acum. United are nevoie de un mijlocas box-to-box, si daca Vidal n-a foat adus acum, la anul nu prea mai are rost, face 28, deci trebuie indreptata privirea catre sange mai tanar. Si un mijlocas care face ambele faze, tanar si puternic e Strootman. Cu siguranta LVG a pregatit terenul.

In aparare-i si mai rau. Rafael, Smalling, Evans si Jones nu sunt fotbalisti de United. Jones e jucator de Everton, undeva pe-acolo. De ceilalti nu mai are rost sa zic ceva, sunt o rusine.

Vidal s-a accidentat din nou. Problema cu genunchiul pare a fi foarte serioasa iar LVG si Woodward au facut bine ca nu l-au luat. Strootman pare a fi omul, asta daca revine cu bine dupa accidentarea aia oribila.

Echipele de top din Premier ar da buzna sa-l cumpere pe Jones, Smalling ar fi si el la mare cautare. Evans mi se pare si mie depasit. Zic ca LVG ar face bine sa astepte un an pina sa decida daca e nevoie de un nou fundas central. Contingentul actual e foarte tanar poate intr-un sezon doi dintre ei rasar si se impun ca fotbalisiti de top.

De fundas dreapta chiar e mare nevoie dar cine e disponibil si capabil sa aduca acel plus de calitate, nu prea sunt fundasi dreapta world-class.

05 Sep 2014, 08:35
Profile
Star

Uite ca-i bine ca nu au dat bani pe el ca acum juca FIFA cu Rafael. :) Nu se plictisea, ca de-a lungul sezonului avea tot felul de parteneri precum Smalling, Jones si Evans, marii aparatori ai lui United. :lol:

S-or bate, nu stiu, insa in baza principiului "jucatori britanici", nu ca ar fi mari scule de jucatori. Nu poti sa ai ezitari si gafe in fiecare meci! LVG a adus un fundas central, pe Timothy Fosu-Mensah, dar pana il intarca, pana il da la gradinita, pana, pana...noi tremuram la fiecare zvacnire a adversarului.

LVG trebuie s-o curete pe United de toti fotbalistii care sunt acum in lot doar pentru ca sunt britanci. Si Welbeck a fost un inceput numai bun. ;) Bineinteles si celelalte coloraturi precum Anderson si Rafael, cu tot cu sotiile/prietenele lor, chiar daca-s bune. :D

Probabil Strootman va fi, poate si la iarna chiar, vedem daca-i da drumul Roma, ca din ce inteleg si-a schimbat agentul, avand in prezent acelasi om ca si Persanul.

05 Sep 2014, 11:07
Profile
Forum Referee

10 jucatori au plecat de la United in acest an :

01. Rio Ferdinand (QPR)
02. Nemanja Vidic (Inter Milano)
03. Patrice Evra (Juventus)
04. Alexander Buttner (Dinamo Moscova)
05. Fabio Da Silva (plecat in iarna la Cardiff City)
06. Ryan Giggs (retras din activitate)
07. Federico Macheda (Cardiff City)
08. Bebe (Benfica Lisabona)
09. Shinji Kagawa (Borussia Dortmund)
10. Danny Welbeck (Arsenal)

9 jucatori imprumutati :

01. Nani (Sporting Lisabona)
02. Javier Hernandez Chicharito (Real Madrid)
03. Tom Cleverley (Aston Villa)
04. Wilfried Zaha (Crystal Palace)
05. Angelo Henriquez (Dinamo Zagreb)
06. Nick Powell (Leicester)
07. Michael Keane (Burnely)
08. Guillermo Varela (Real Madrid B)
09. Vanja Milinković-Savić (Vojvodina)

6 jucatori veniti :

01. Ander Herrera (Athletic Bilbao)
02. Luke Shaw (Southampton)
03. Marco Rojo (Sporting Lisabona)
04. Angel Di Maria (Real Madrid)
05. Daley Blind (Ajax)
06. Radamel Falcao (Monaco - imprumutat un an cu optiune de cumparare)

In 2015 trebuie sa plece,dupa parerea mea alti 10 jucatori si anume :

01. Anderson (cel mai slab jucator de la mijloc)
02. Nani (talent irosit...in caz ca nu da randament la Sporting OUT)
03. Marouane Fellaini (foarte greoi si nu se potriveste in sistem)
04. Chicharito (atacant de careu care a scazut foarte mult...deasemenea greoi,prins mai mereu in faza de offside si ratangiu)
05. Anders Lindegaard (nu prea are loc in poarta mai ales ca LVG il prefera pe Ben Amos)
06. Tom Cleverley (ca si plecat dupa imprumutul la Villa fiindca ii expria contractul in 2015)
07. Darren Fletcher (jucator muncitor insa mi se pare instabil in mijlocul lui United...are si o varsta iar valoarea lui e de o echipa de coada clasamentului in Premier League...expria contractul in 2015)
08. Michael Carrick (varsta + ca este greoi si urasc celebrele lui pase in spate...predispus la accidentari...expria contractul in 2015)
09. Wilfried Zaha (in caz ca nu va face o figura buna la Palace)
10. Ashley Young (2-3 meciuri a facut bune la United din 2011 in afara de amicalele din aceasta vara + ca e un simulant inascut)

Aste-as parerile mele :)

05 Sep 2014, 11:28
Profile WWW
Staff

Daniel are o opinie destul de buna si cred eu chiar reala! Totusi nu vad "valori" venind de la tineret. Ce ne facem? Nu cred ca o sa cumparam mereu pe banda rulanta. Mi se pare incredibil ca s-au dat atatia bani pe jucatori in vara asta, dar nu cred ca vor continua.

Este nevoie de mai mult talent si munca si pe la academie. Ar trebui sa mai luam cate ceva de pe la Ajax, unde are "pile" LvG!

05 Sep 2014, 12:47
Profile WWW
Star

Daniel wrote:
In 2015 trebuie sa plece,dupa parerea mea alti 10 jucatori si anume :
01. Anderson (cel mai slab jucator de la mijloc)
02. Nani (talent irosit...in caz ca nu da randament la Sporting OUT)
03. Marouane Fellaini (foarte greoi si nu se potriveste in sistem)
04. Chicharito (atacant de careu care a scazut foarte mult...deasemenea greoi,prins mai mereu in faza de offside si ratangiu)
05. Anders Lindegaard (nu prea are loc in poarta mai ales ca LVG il prefera pe Ben Amos)
06. Tom Cleverley (ca si plecat dupa imprumutul la Villa fiindca ii expria contractul in 2015)
07. Darren Fletcher (jucator muncitor insa mi se pare instabil in mijlocul lui United...are si o varsta iar valoarea lui e de o echipa de coada clasamentului in Premier League...expria contractul in 2015)
08. Michael Carrick (varsta + ca este greoi si urasc celebrele lui pase in spate...predispus la accidentari...expria contractul in 2015)
09. Wilfried Zaha (in caz ca nu va face o figura buna la Palace)
10. Ashley Young (2-3 meciuri a facut bune la United din 2011 in afara de amicalele din aceasta vara + ca e un simulant inascut)

Aste-as parerile mele :)

Amen. Eu l-as adauga si pe Valencia si poate Rafael in functie de cum o juca sezonul asta + toti astia din academie care nu fac multi paduchi. Toti cei imprumutati vor pleca mai putin portarul sarb, Powell si M. Keane.

United e la 4 jucatori de o formatie formidabila - 2 mijlocasi centrali, 1 fundas dreapta si unul central (daca va fi nevoie)

05 Sep 2014, 13:50
Profile
Forum Referee

Baieti, apucati-va de jucat FIFA, acolo poate veti reusi sa faceti toate transferurile astea de vis... ;)

Nu e sanataos dpdv al unei echipe sa schimbe atat de mult in timp atat de scurt. Vara asta a trebuit facuta o cratenie. Nu sunt 100% de acord cu toate miscarile, dar in mare parte pare ok. S-au dat jucatori imprumut in ideea in car ela anul vom juca si in UCL si va avea sens sa avem lot largit - acum vreo 24-25 ar trebui sa ajunga pt campionat si cupa.

ideea e sa nu va faceti iluzii ca la anul in vara se va mai face o actiune de acest gen. Poate ca in vara vor mai fi cheltuiti niste bani (cum spuneam, ceva gen Hummels + Vidal sau Stootman sau ala de la Sporting), mai scapi de un Anderson si Young sau poate Fellaini si aia e.

05 Sep 2014, 16:41
Profile
Star

Eugen wrote:
Amen. Eu l-as adauga si pe Valencia si poate Rafael in functie de cum o juca sezonul asta + toti astia din academie care nu fac multi paduchi. Toti cei imprumutati vor pleca mai putin portarul sarb, Powell si M. Keane.

United e la 4 jucatori de o formatie formidabila - 2 mijlocasi centrali, 1 fundas dreapta si unul central (daca va fi nevoie)

Vorbesti serios? Poate? Pai mai e nevoie de alta demonstratie din partea lui? Bigudiul asta ne-a aratat cat creier are. :lol:

United nu mai are nevoie de cine stie ce mare investitie, ci doar un mijlocas central, un fundas central si un fundas dreapta. Maximum 80Mio. Dar depinde ce sistem gandeste LVG sa implementeze. Putem amortiza investitia daca-i prelungim contractul lui Carrick si apoi il vindem la vara pe vreo 30Mio :), dar mi-e ca dupa aia nu mai vrea el sa plece si, apoi, la valoarea lui trebuie sa-l bagi titular. :lol:

05 Sep 2014, 22:39
Profile
Staff

:lol: cât de tare mi se pare când îl aduci pe Carrick în discuţie! :lol:

08 Sep 2014, 22:30
Profile WWW
Reply to topic   [ 285 posts ]  Go to page Previous  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Next