[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - Revista presei (de precizat sursa)
View unanswered posts | View active topics It is currently 23 Aug 2017, 12:11

Reply to topic  [ 285 posts ]  Go to page Previous  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Next
 Revista presei (de precizat sursa) 
Author Message
Staff

Post Re: Revista presei (de precizat sursa)
Chicharito e peste Wellbeck si ma bucur ca il pastreaza pe mexican ca varianta de rezerva.

Poate vin di Maria, Khedira si Vidal acuma pe ultima 100 de metri :)

22 Aug 2014, 18:39
Profile YIM
Star

Englezii sunt niste idioti!

http://unitedramble.com/dont-take-danny-welbeck-away/

http://talkofthedevils.com/id-rather-se ... ie-welbeck

22 Aug 2014, 20:05
Profile
Star

Daca am pune mana pe mujahedinul asta, ne-am aranja in defensiva. :)

http://sportwitness.ning.com/forum/topi ... ed-meeting

Evans, Jones si Smalling pot cadea linistiti noaptea din pat, ca a doua zi nu vor fi solicitati. :)

22 Aug 2014, 21:43
Profile
Forum Referee

Pe langa Wellbeck,pe care vreau sa luam intre 15 si 20 de milioane de lire,trebuie sa plece si bobul de mazare Chicharito cam tot pe aceeasi suma.Nu sunt atacanti de United ! Ultimul a cam expirat in ultimele 2 sezoane...ce este drept nu prea a fost folosit insa este atacant de careu si este cam greoi si nu se potriveste cu noua tactica impusa de LVG.

Zvonuri despre unii din jucatorii nostri :

- Aanders Lindegaard e vorba sa plece la Celtic (sper sa nu fie imprumut).
- Wilfried Zaha la QPR,Cardiff City (imprumut)
- Nick Powell la Leicester (imprumut)
- Anderson la Porto sau mai nou la Sporting Lisabona (sper sa-l vindem de tot...oricum e in ultimul an de contract)
- Marouane Fellaini as vrea sa plece cu toate ca accidentarea suferita i-a facut pe cei de la Napoli sa se orienteze in alta parte.

Fletcher si Carrick (accidentat) o sa fie 100% in echipa lui United in acest sezon dar de la anul ii vreau out.Oricum le exprira contractele atunci.Fletcher a aratat bine in amicale,insa nu vad nimic interesant la el pe termen lung.

Imi pare rau ca nu l-am vandut pe Nani...ii mai platim si salairiul pe deasupra.Stiu portughezii sa faca afaceri.

Sper din tot sufletul sa-l semnam pe Angel Di Maria.Jucator de clasa mondiala.Mi se pare al 2-lea jucator ca valoare fotbalistica de la Madrid,dupa Cristiano Ronaldo.

22 Aug 2014, 22:17
Profile WWW
Forum Referee

http://www.bbc.com/sport/0/football/28915510

Sanse foarte mari sa-l aducem !

23 Aug 2014, 22:36
Profile WWW
Star

S-a bagat City in seama cum Zaha s-a bagat in fiic-sa lu' Moyes. :D Sper ca Di Maria sa nu aleaga cateva meciuri din grupa in UCL si eventual un salariu ceva mai mare in detrimentul proiectului, stabilitatii, respectului in general si, bineinteles, faimosului "7" in special.

24 Aug 2014, 11:39
Profile
Forum Referee

roby wrote:
Rojo e ok, dar mai e nevoie de cel putin un mijlocas central. Daca vine si di Maria ( http://www.express.co.uk/sport/football ... ction-move ) - cu atat mai bine!

Se confirma si transferul lui di Maria pt un pret record in fotbalul britanic: http://www.theguardian.com/football/201 ... eal-madrid

ok, ne mai trebuie un mijlocas central de valoare (in speta Vidal). Prin presa se vorbeste ca am mai lua alaturi de Vidal si 2 olandezi - de Jong si Blind, ceea ce n-ar fi deloc rau.

Dilema e acum daca ramanem la 3-5-2 sau schimbam in 4-3-3 sau 4-4-2.

In opinia mea, 3-5-2 nu s-ar potrivi pt ca iroseste potentialul unor jucatori ca di Maria sau Janizaj. Daca juca Ronaldo extrema wingback intre 18-21 ani, nu stiu daca ajungea ce e acum. De asemenea, in 3-5-2 joci cu 3 fundasi centrali, noi nu avem niciun world class pe aceasta pozitie. Astfel, o linie de aparare clasica mi se pare mai ok, mai ales ca avem fundasi stanga ok, iar pe dreapta daca nu e Rafael, Jones sau Valencia pot face treaba buna.

Pt 4-4-2, doi mijlocasi centrali buni ar fi Herrera si Carrick. Fletcher a fost superslab cu S'land, de Anderson si Cleverly nu vreau sa mai aud, Fellaini poate fi ok dar tot nu e WC, Lingaard tre's sa mai creasca. Daca e sa te bati la titlu, unu bun de tot pe pozitia asta - uitati-va ce au celelale 4-5 echipe bune. RvP si Rooney in fata, di Maria intr-o parte, Januzaj in cealalta - dar ce e scarificat Mata (si daca il joci titular, lipit de tusa nu e pozitia lui de baza)

De aceea cred ca 4-3-3 s-ar mula mai bine pe ce avem. In spate am lamurit. In fata apararii, Herrera si Carrick (sau Vidal). In fata lor, Mata. Cei 3 fdin fata - di Maria, Rooney, RvP. Januzaj poate juca in locul oricaruia sintre Roney, Mata sau di Maria. Ceva de genul asta:

----------ddG--------------
Rafael - Evans - Rojo - Show
---Herrera ---- Carrick------
----------Mata-------------
---di Maria------Rooney-----
----------RvP---------------

Sa vedem

Pana atunci, poate batem si noi diseara pe MK Dons :-)

26 Aug 2014, 08:21
Profile
Star

Acum ca a fost confirmata si venirea lui Di Maria, LVG are treaba cu sistemul. E clar ca nu-l poate juca pe argentinian ca wing-back si va trebui sa schimbe. Cred ca va trece la 4-3-3, a si declarat ca lui sistemul asta ii place cel mai mult. O chestie nasoala aici e ca Rooney si RVP s-ar calca pe picioare.
Rooney nu cred ca accepta sa joace in banda, acum e si capitan... Probabil va juca in spatele Persanului, insa iese Mata din schema, iar in benzi Di Maria si Januzaj. Deci un 4-3-3, care de fapt ar fi 4-2-1-3 sau 4-2-3-1. Dar LVG stie cel mai bine.

Hai mister, mai scoate 80 Mio de la conducere si adu un CM si un CB, ambii top-class. Vidal poate nu se mai codeste si accepta sa vina. Poate oficializarea transferului lui Di Maria il ajuta sa se decida. Dar nu pe 34 Mio, ci atat plus un jucator - Kagawa sau Chicharito. Nu poti sa dai 33 Mio pe Shaw, iar la Juventus sa te duci tot cam cu atat pentru un fotbalist consacrat. Juve ar trebui sa-l cedeze pentru un 40-45 Mio.
De Vrij s-a dus la Lazio, Indi la Porto - dar cred ca LVG nici n-a facut vreo oferta pentru ei -, Benatia la Bayern iar noi avem Evansi, Jonesi, Smallingsi, de astia...

Cam asa arata, in momentul de fata, compartimentele lui United:

Image

26 Aug 2014, 22:20
Profile
Staff

Va fi extrem de greu sa mai vina cineva. Se cer mult prea multi bani pe jucatori. United nu cred ca mai cumpara ceva in acest sezon. Si aratam urat rau dupa 4-0 cu MK Dons. Oricine ar fi intrat in teren trebuia sa faca mai mult... ce rezerve de toata jena avem!!!

26 Aug 2014, 23:24
Profile WWW
Forum Referee

trifu wrote:
Va fi extrem de greu sa mai vina cineva. Se cer mult prea multi bani pe jucatori. United nu cred ca mai cumpara ceva in acest sezon. Si aratam urat rau dupa 4-0 cu MK Dons. Oricine ar fi intrat in teren trebuia sa faca mai mult... ce rezerve de toata jena avem!!!

mi-a placut totusi Wilson. in 20 min a facut mai mult decat Welbeck si Chicharito la un loc.

27 Aug 2014, 08:02
Profile
Reply to topic   [ 285 posts ]  Go to page Previous  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Next