[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - Revista presei (de precizat sursa)
View unanswered posts | View active topics It is currently 20 Aug 2017, 07:43

Reply to topic  [ 285 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Next
 Revista presei (de precizat sursa) 
Author Message
Star

Post Re: Revista presei (de precizat sursa)
N-a plecat nimeni, deci cu Fellaini venit, eu sunt multumit. Asta, pe langa alte calitati, mai are una: aceea de a fi un cosmar in careul advers. Ii arunci mingea si el stie ce are de facut. Intr-un meci de asta in care nu intra nimic - Liverpool :) -, cateva centrari la Fellaini si se poate rezolva problema. :lol:

Ca veni vorba de meciul de pe Anfield, niciun sut al mijlocasilor centrali...

03 Sep 2013, 06:25
Profile
Star

Campanie de transferuri "fenomenala", l-au cumparat pe Fellaini cu £27.5 milioane in ultima secunda cand puteau sa-l ia cu £23 mil. (clauza de reziliere pina la 1 august) si sa-l aiba in pregatire inainte de startul sezonului. Well done Moyes and CO !

Fellaini va fi un jucator util, poate chiar esential sezonul asta. Nu e cel mai elegant si nici cel mai tehnic dar pune osul la bataie, or pina acum United avea numai fetite la centrul terenului.

03 Sep 2013, 07:34
Profile
Forum Referee

de acord cu Eugen in ambele idei si cu proto:

- Fellaini e o achizitie buna; infrangerea cu Liverpool a semanat mult cu acel 0-1 de la Eveton din sezonu,l trecut, cand marca pletosul. Nu e un pasator fenomenal si nici nu are calitatile tehnice de patrundere printre mijlocasi/fundasi, dar pune osul la bataie si cu peste 1.90, avem un excelent om pt faze fixe (in ambele careuri). Chiar daca a venit in ultimul posibil, sa fie intr-un ceas bun!

http://www.101greatgoals.com/blog/marou ... -pictures/?

- campanie de transferuri esuata: Fellaini putea fi luat mai ieftin cu 4-5 milioane, pana la urma l-am luat aproape cu cat a fost prima oferta pt Fellaini + Baines (28 milioane); rezultatul e dezamagitor tinand cont ca s-a umblat si lucrat frenetic dupa multi jucatori (macar pe vremea lui SAF, asta zicea "no value for money, that's it!"). Nu am inteles bidurile repetate pentru Baines, interesul pt de Rossi (+30 ani) sau oferta de 40 milioane pt Khedira pe ultima suta de metri (din fericire, refuzata de Real). Ma bucura doar ca Moyes nu a insistat pt Modric. Trist e ca nu s-a insistat pe Ozil, care ajunge la Arsenal astfel.

bineinteles, presa din Anglia nu a ezitat sa sanctioneze acest aspect (sun tare curios acum cine o sa rada la urma):
http://www.theguardian.com/football/blo ... ter-united
http://www.theguardian.com/football/201 ... ni-everton

03 Sep 2013, 08:16
Profile
1st Team

Ma bucur de venirea lui Fellaini; este genul de jucator de care aveam mare nevoie. Ce nu inteleg e de ce nu a fost primul transfer al lui Moyes cand a venit la echipa acum 3 luni de zile. Mie aceasta campanie de mercato mi-a demonstrat ca Moyes mai are multe de invatat ca sa ajunga sa gandeasca la nivel mare, iar Ed Woodward e cea mai proasta alegere pentru pozitia pe care o ocupa.

03 Sep 2013, 09:05
Profile YIM
Hot Prospect

Ma bucur ca,pana la urma,in ultimul ceas l-am luat pe Marouane Fellaini.Nick Powell a fost imprumutat tot sezonul la Wigan,ceeace e foarte bine pentru tanarul mijlocas englez,Bebe (speranta moarta) a fost imprumutat la Pacos de Ferreira,tot pentru un an (sper sa-l cumpere aia definitiv),Angelo Henriques (imprumutat de ceva vreme) la Real Zaragoza pe un an.

Am inteles ca am avut o oferta refuzata in jurul valorii de 15 milioane de lire pentru Baines.In caz ca transferul se concretiza,atunci Buttner urma sa plece un an imprumut la Besiktas/Celtic sau Sunderland.Fabio Coentrao de la Real urma sa semneze cu noi pe un sezon imprumut dar nu au completat actele la schimb.

Ma bucur ca nu l-am luat pe Ander Herrera ala de la Bilbao care mi se pare un jucator mediocru dar s-a cerut pe el o suma echivalenta a unui jucator de baza a nationalei Spaniei.

Ce-i drept,in noaptea ce a trecut,a fost o nebunie cu mutarile,daca o pot descrie asa. :)

03 Sep 2013, 09:08
Profile
Forum Referee

Presa din Romania e sub orice critica: confirma ca am fi semnat cu Herrera si nu spun nimic de Fellaini.

http://www.gsp.ro/international/campion ... 07585.html

cam jenant...

:lol: :lol: :lol:

03 Sep 2013, 09:19
Profile
Forum Referee

is curios ce numar o sa primeasca. 7-le e liber... :-)

cred ca va fi 22 sau ceva de genul asta, totusi...

03 Sep 2013, 10:32
Profile
Hot Prospect

roby wrote:

- campanie de transferuri esuata: Fellaini putea fi luat mai ieftin cu 4-5 milioane, pana la urma l-am luat aproape cu cat a fost prima oferta pt Fellaini + Baines (28 milioane); rezultatul e dezamagitor tinand cont ca s-a umblat si lucrat frenetic dupa multi jucatori (macar pe vremea lui SAF, asta zicea "no value for money, that's it!"). Nu am inteles bidurile repetate pentru Baines, interesul pt de Rossi (+30 ani) sau oferta de 40 milioane pt Khedira pe ultima suta de metri (din fericire, refuzata de Real). Ma bucura doar ca Moyes nu a insistat pt Modric. Trist e ca nu s-a insistat pe Ozil, care ajunge la Arsenal astfel.

Sa incepem cu De Rossi, era perfect in locul lui Carrick, Modric la fel ( dar Modric stie cu mingea ), Fellaini e bun si mai mergea inca un mijlocas central tanar.

03 Sep 2013, 11:37
Profile YIM
Forum Referee

un grafic f fain cu toate transferurile din mercatto-ul asta:

http://www.theguardian.com/football/int ... nteractive

suntem pe locul 8 din EPL; ne devanseaza celellate 5 echipe din Big 6 ca sa zic asa + Southamption si Cardiff...nu e rau pt un club detinut de evrei si condus de scotieni... :lol:

03 Sep 2013, 12:53
Profile
Star

Ozil nu avea de ce sa fie cumparat, United n-are nevoie de el. Ar fi fost inca un AM folosit in flanc sau tinut rezerva. Pret prea mare, plus ca e stangaci, deci nu. :)
Moyes ar trebui sa-l foloseasca pe Kagawa, si acolo in centru unde da randamant, e pacat ca un fotbalist de calitatea lui sa fie uitat.

Mi-ar placea sa-i vad mai des pe Zaha si Januzaj. Il scoti pe Welbeck care alearga ca un caine de ala pus pe lant si bagi un junghi de asta de 18-20 de ani care are sclipire, ca poate-ti face o surpriza.

03 Sep 2013, 12:58
Profile
Reply to topic   [ 285 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Next