[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - Urmasul lui SAF !
View unanswered posts | View active topics It is currently 18 Nov 2017, 12:23

Reply to topic  [ 22 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
 Urmasul lui SAF ! 

Cine ar trebui sa fie urmatorul manager?
Antonio "EPO" Conte 0%  0%  [ 0 ]
Frank De Boer 0%  0%  [ 0 ]
Eric "The King" Cantona 0%  0%  [ 0 ]
Ryan "11" Giggs 5%  5%  [ 1 ]
Louis "Ballsy" Van Gaal 27%  27%  [ 6 ]
Jurgen "Kloppo" Klopp 36%  36%  [ 8 ]
Diego "Cholo" Simeone 23%  23%  [ 5 ]
Michael "Mickey Mouse" Phelan 0%  0%  [ 0 ]
Ole Gunar "20LEGENED" Solskjaer 0%  0%  [ 0 ]
Sir Alexander Chapman Ferguson 9%  9%  [ 2 ]
Total votes : 22

Urmasul lui SAF ! 
Author Message
Star

Post Re: Urmasul lui SAF !
As fi votat si eu pentru Queiroz, dar el este doar un secund extraordinar. Pacat ca l-a mancat in fund sa plece, parea croit pentru United.

Off-topic:
Se tot vehiculeaza in presa ca Fellaini si Baines sunt ca si luati de United. Cred ca ar fi extraordinar sa vina cei 2. Fellaini e genul de mijlocas box-to-box de care ducem lipsa in acest moment, iar Baines stie sa se si apere, nu ca Evra. Ce parere aveti?

Alt mijlocas interesant e si Fabregas, fanii Barcelonei nu-l mai inghit, iar el declarare in trecut cat de mult admira Manchester United. Daca Rooney tot vrea sa plece, ar fi un schimb de jucatori destul de frumos. Am fi ok in atac cu Chicha, RvP si Welbeck.. nu vad de ce ar mai trebui adus un atacant. Lewa merge la Bayern, Falcao cica la Monaco.... Owen se retrage, iar Heskey e prea ocupat cu incendiile si celelalte calamitati din Australia. :lol:

10 May 2013, 14:12
Profile
Hot Prospect

becks wrote:
A renuntat ca titulatura. Eu cred ca l-au ales pe Moyes pt ca e mai serviabil. Cu siguranta SAF va trage itele din umbra, va decide tactica, va coordona transferurile. Atata doar ca trebuie facuta trecere spre urmatorul. Daca alegeau un antrenor cu un EGO puternic precum Mou sau Klopp, nu cred ca ar fi acceptat sa i se spuna ce sa faca. Asa, Moyes o sa fie cuminte si pana se retrage de tot din fotbal Fergie, el o sa execute ;)

Ar mai fi o diferenta intre United si Steaua ? Sau alte echipe de genul asta din Romania sau alte tari din Europa de Est ? Ar fi de rasul curcilor, parerea mea. Nu este o decizie inteleapta, daca vrea asa, trebuia sa mai stea vreo 3 ani la carma lui United.

10 May 2013, 14:53
Profile
Hot Prospect

Funny @gabi27 : :D

10 May 2013, 15:27
Profile
Star

gabi27 wrote:
Off-topic:
Se tot vehiculeaza in presa ca Fellaini si Baines sunt ca si luati de United. Cred ca ar fi extraordinar sa vina cei 2. Fellaini e genul de mijlocas box-to-box de care ducem lipsa in acest moment, iar Baines stie sa se si apere, nu ca Evra. Ce parere aveti?

Daca Rooney tot vrea sa plece ...

Atat Baines cat si Fellaini ar fi achiztii bune. Baines e cred cel mai bun LB in EPL la momentul dat iar Fellaini a avut un sezon excelent. Din ce-am vazut eu belgianul nu e foarte rapid dar practic nu pierde mingea, e sef la etajul 2 si face niste preluari pe piept ca nimeni altul, in pofida gabaritului e destul de tehnic si paseaza bine.

United ar mai avea nevoie de inca un mijlocas central de calitate care sa faca pereche cu Fellaini. Moyes, spre deosebire de SAF, crede in mijlocasii centrali si sper ca va intari echipa exact acolo unde trebuie.

Situatia lui Rooney pare una delicata dar poate cei 2 vor reusi sa treaca peste vechiul conflict. Daca Rooney pleaca atunci e nevoie de un transfer rasunator (Bale!?) care poate sa vine chiar daca Rooney ramane (eu promit sa nu ma supar) :D Speram ca totul va fi OK si Moyes va reusi sa se impuna, partea frumoasa e ca daca reuseste stim ca va exista continuitate/stabilitate.

11 May 2013, 01:28
Profile
Forum Referee

Moyes a fost adus pt ca e cel mai aproape - ca antrenor/manager - de spiritul United. Si sunt 100% de acord:

- a dovedit stabilitate (11-12 ani la Everton, ii prelungea daca nu primea oferta de la noi)
- a obtinut rezultate bune/f. bune raportat la buget/lot
- a stiut sa motiveze echipa, i-am vazut de "n" ori mancand pamantul
- spiritul "never die" ramane; de cate ori nu a intors Everton rezultatul sau a inscris pe final/in prelungiri? (remember 4-4) (sintagma "Fergie time" o sa ramana in schimb in folclorul de pe OT, mai trainica decat statuia cred :D )
- in plus, pune mult accent pe pregatirea fizica (exact ca "Reghe" looool).

Eu personal am incredere in Moyes (si voi avea si rabdare asa vreo 2 ani).

Dar: pfoooooai ce doooooor o sa imi fie de Ferguson!!!....omul asta a construit MU pe care il sustin pt principii si valori in primul rand. De la anii Cantona (care mi l-a introdus pe dl Ferguson, ca sa zic asa - eram fan Cantona inainte de United de fapt), apoi generatia de aur de la tineret; capac decisiv in finala de la Barcelona, dupa care anii in care am urmarit la TV tot ce se putea cu echipa - dominare in EPL, lupta cu Arsenal, venirea lui Mourinho, anii Chelsea, revansa cu Rooney si Ronaldo, reconstructia dupa Ronaldo, revansa fata de City.

De cand a preluat echipa, Inter si Madrid au avut cate 25 de antrenori, Bayern vreo 17, Barcelona 14. Va dati seama cate batalii a dus? Liverpool care domina clar Anglia, detronata definitiv; vine Arsene(al) - zbang! vine Chelsea - zbang! scoate Liverpool capul cu Rafa - zbang! fac vecinii un chef peste noapte - pt ultima oara: zbang! ma mut la tara, m-am saturat sa va tot capacesc. ZBANG!

Respect etern, Ferguson!

11 May 2013, 07:00
Profile
Star

roby wrote:
Moyes a fost adus pt ca e cel mai aproape - ca antrenor/manager - de spiritul United. Si sunt 100% de acord:

- a dovedit stabilitate (11-12 ani la Everton, ii prelungea daca nu primea oferta de la noi)
- a obtinut rezultate bune/f. bune raportat la buget/lot
- a stiut sa motiveze echipa, i-am vazut de "n" ori mancand pamantul
- spiritul "never die" ramane; de cate ori nu a intors Everton rezultatul sau a inscris pe final/in prelungiri? (remember 4-4) (sintagma "Fergie time" o sa ramana in schimb in folclorul de pe OT, mai trainica decat statuia cred :D )
- in plus, pune mult accent pe pregatirea fizica (exact ca "Reghe" looool).

Eu personal am incredere in Moyes (si voi avea si rabdare asa vreo 2 ani)

Exact, si eu prefer un scotian capos unei maimute mediteraniene. Moyes ar fi facut bine daca califica Everton in UCL de 2-3 ori si lua macar un trofeu intern dar el a venit exact atunci cand se contura Big Four-ul englez, deci a avut o misiune grea daca nu imposibila.
Pentru primul sezon e foarte important sa nu iasa din primele 3-4 echipe ale campionatului dupa care ne gandim si la trofee, Ferguson a avut 6 ani de seceta la inceput de cariera asa ca ...

11 May 2013, 12:24
Profile
Forum Referee

in cadrul articolului: primul articol al lui Ferguson in programul de meci al debutului sau pe OT, nov '86 cu QPR:

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sp ... guson.html

Merita citit. Parca stia ceva... :lol:

12 May 2013, 06:58
Profile
Star

Mosul a gandit foarte bine momentul. L-a ales pe Moyes pentru ca are multe in comun cu el si cred ca nu doar conducerea dorea o continuitate, ci si fanii. De ce acum? A vrut sa asigure o tranzitie usoara. Sa zicem ca el ar fi antrenat pana undeva la 75 de ani, dupa care probabil se retragea complet din fotbal si implicit din club. In conditiile astea, trecerea ar fi fost mult prea radicala spre noua garda.
A gandit in perspectiva si a procedat corect.

14 May 2013, 10:41
Profile
Star

http://www.barriesview.com/2013/03/davi ... at-everton O analiza in cifre a celor 10 ani de Everton sub conducerea lui Moyes

Cateva tabele din articol

Moyes vs echipele din EPL
Image

Moyes vs managerii din EPL
Image

Triste cifrele inregistrate in confruntarile cu Jose Mourinho, in schimb foarte vesele in cele cu Mancini (pacat ca pleaca)

Moyes vs Top Four in fiecare sezon de EPL
Image

15 May 2013, 10:58
Profile
Forum Referee

ce l-a ars pe Mancini! pacat ca pleaca...

a avutt rezultate buene vs Big 4 in ultimul an...

15 May 2013, 19:40
Profile
Reply to topic   [ 22 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next