[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - PL MD31: Man United v Man City L 8.04.2013 22:00
View unanswered posts | View active topics It is currently 26 Jul 2017, 14:35

Reply to topic  [ 37 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 PL MD31: Man United v Man City L 8.04.2013 22:00 
Author Message
Hot Prospect

Post Re: PL MD31: Man United v Man City L 8.04.2013 22:00
Adevaru e ca eram deja campioni si la meciul cu Real. N-am mai fost demult asa suparat ca atunci pentru ca stiam ca s-a incheiat sezonul. Asa m-am invatat cu titlul de campioni care oricum trebuie sa vina, cam ca Revelionul, si tot ce ma mai incanta e Champions League-ul. Turcu ala practic ne-a inchis sezonul. Asta eu, ca fan....

Dar atitudinea jucatorilor si lipsa de reactie a lui Sir sunt greu de iertat. Da-le-n colo de schimbari ca Giggs trebuia schimbat la pauza, dar na, e legenda ti-a oferit prea mult ca sa-ti bati joc de el. Plus ca te apuci sa schimbi exact dupa golul de 2-1...incredibil.....Aveai Kagawa, Nani...daca vezi ca nu merge cu ce ai in teren...of of

Acum totusi sa faca formalitatile sa ia campionatu ca in ritumu asta nu e de bine.

09 Apr 2013, 01:34
Profile
1st Team

Sir Alex Ferguson wrote:
We played well, no question about that, we played some good football (...) I actually thought we controlled the game in the second half (...) A lot of these big games need a goal to open up and it opened up well in the second half, when I thought we played really well (...) There were some terrific performances tonight – Robin van Persie was fantastic – so there were a lot of pluses in that respect.

Oare la ce meci s-a uitat? :)

09 Apr 2013, 09:38
Profile YIM
Hot Prospect

R@zv@n wrote:
Sir Alex Ferguson wrote:
We played well, no question about that, we played some good football (...) I actually thought we controlled the game in the second half (...) A lot of these big games need a goal to open up and it opened up well in the second half, when I thought we played really well (...) There were some terrific performances tonight – Robin van Persie was fantastic – so there were a lot of pluses in that respect.

Oare la ce meci s-a uitat? :)

Parca s-a intamplat de mai multe ori ca dupa meciuri cu rivali gen Liverpool sau City, sa dea declaratii inflorite.
Mi-e greu sa cred ca ajuns ca Preseidentele Germaniei ce i-a precedat lui Hitler, Hidenburg parca(sper ca am scris corect). Asta se uita pe geam la o parada de propaganda facuta cu tortze de catre Camasile Brune si ii zicea "ai nostri sunt viteji, au luat multi prizonieri astazi". Omu se credea inca in Primul Razboi Mondial cu vrei 15 ani in urma.....
"In the second half I tought we played really well" :)))

09 Apr 2013, 10:08
Profile
Hot Prospect

Dupa esecurile din CL si cupa,vad ca ne batem joc si de recordul de puncte si de tot.Din astea 7 etape,sper sa scoatem 10 puncte si sa incheiem matematic cu titlul.Van Persie a uitat de gol de vreo 2 luni,nu stie decat sa rateze,Rooney pare o umbra,Young,Valencia nu se compara cu sezonul trecut,in fine per total echipa pare dezinteresata si fara vlaga,nici macar nu mai alearga la recuperari cum o faceau in trecut.Cat de umilitor poate fi ca Wellbeck nu a marcat decat un gol in campionat in sezonul asta.Sa nu se inteleaga ca eu critic jucatorii dupa meciul de aseara ci de luni bune.In perioada de transferuri din vara,vreau eliminate "uscaturile" si adus pe cineva de valoare.Pe deasupra,avem un lot mare de fotbalisti.Anderson nu a demonstrat mai nimic,decat in cateva meciuri,care le numeri pe degetele de la o mana (a declarat ca ar vrea sa plece acum o luna),Nani e pe punct de plecare si asta in proportie mare pentru ca mosul il tine numai rezerva (ce e drept Nani e inconstant dar sta mai bine ca Anderson :lol: ).Federico Macheda nu e o pierdere (singura atributie pentru United a fost la sfarsitul sezonului 08/09 cand a marcat cu Aston Villa si ne-a adus titlul) si o sa plece 100% fiindca la ce evolutii are niciodata nu va fi capabil sa joace la prima echipa a lui United,Bebe mi se pare cam pe unde e si Macheda,poate mai rau,Scholes sa-si dea seama ca nu mai are nimic de demonstrat fiindca are o varsta si sper sa se retraga.

Cu banii luati pe cateva "rebuturi" care o sa plece putem lua un super fotbalist (de care avem cel mai mult nevoie la mijloc).

09 Apr 2013, 10:38
Profile
Staff

Nu mi-aş face mari speranţe în privinţa transferurilor de la noi. Oare nu ne-am obişnuit?

Meciul de aseară a fost unul slab, chiar a fost. Nu ştiu cum naiba a văzut SAF că am jucat bine... Dar se pierde din vedere un lucru. Am jucat cu City, echipă destul de bună de ceva timp încoace. Chiar şi aşa, City a câştigat printr-o acţiune individuală: Aguero!!!

Concluzia mea: ne trebuie un jucător briliant, aşa cum a fost Ronaldo. Să tragă echipa după el. Acel jucător obişnuia să fie Rooney, but something went wrong!

12 puncte avans, dar jocul prestat de noi este oribil. Oare putem pierde acest titlu?

09 Apr 2013, 10:50
Profile WWW
Forum Referee

joc f slab, dar nu pierdem titlul. nu, nu!

11 Apr 2013, 08:14
Profile
Star

Depinde ce fac baietii in cele 2 deplasari la Stoke si West Ham in decurs de 3 zile. Daca le castiga pe ambele, titlul nu mai poate fi pierdut. Mi-e foarte teama de meciul cu West Ham, am o presimtire ca va pierde United, dar sper sa ma insel.

11 Apr 2013, 14:40
Profile
Hot Prospect

@Gabi

Sper sa fie o presimtire falsa :lol: ...sau sa fie adevarate presimtirile dupa ce acumulam 10 puncte,sa nu mai avem stres si griji. 8-) .Parca o sa vad ca dupa ce ne asiguram matematic titlul 20,nimeni nu o sa mai fie interesat asa de mult de urmatoarele meciuri si nici nu o sa se mai posteze pe forum decat prin vara cand incepe nebunia transferurilor. :lol:

11 Apr 2013, 14:51
Profile
Star

Sper si eu sa ma insel, mi-as dori sa castige tot pana la final. Avand in vedere ce s-a intamplat anul trecut, am mari emotii. Jocul practicat de echipa imi provoaca aceste emotii. Nici acum nu pot sa imi dau seama cum a putut declara Sir Alex ca au jucat foarte bine cu City.

11 Apr 2013, 16:16
Profile
Star

Asa declara ca si Carrick este un fotbalist extraordinar!

12 Apr 2013, 17:16
Profile
Reply to topic   [ 37 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next