[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - PL MD27: QPR v Man United S 23.02.2013 17:00
View unanswered posts | View active topics It is currently 18 Nov 2017, 12:25

Reply to topic  [ 19 posts ]  Go to page Previous  1, 2
 PL MD27: QPR v Man United S 23.02.2013 17:00 
Author Message
Staff

Post Re: PL MD27: QPR v Man United S 23.02.2013 17:00
Inca o bifa !

Titlul e gata din punctul meu de vedere. Nu ma intereseaza niciun record. Vreau sa facem TRIPLA !!! Asta inseamna sa ne concentram atentia pe celelalte 2 competitii .

24 Feb 2013, 00:09
Profile YIM
Star

Era daca scotea macar un egal Chelsea. O sa vezi ca in meciul cu United isi vor da viata, vor juca muuuuult mai bine decat cu City. Au jucat la misto azi, sa-i *** in freza.. :evil:

Mai sunt meciuri grele.. Arsenal, Chelsea, City, Stoke si Sunderland in deplasare. Avansul e bun, dar mai e de tras. Daca peste 4 etape ramane diferenta, atunci o sa zic si eu ca e gata. Pana atunci mai am emotii. :p

24 Feb 2013, 17:48
Profile
Staff

Până matematic nu suntem campioni, nu trebuie să decelerăm! Sezonul trecut a fost prea dureros!

Cu QPR am gestionat bine forţa şi resursele. Victorie la pas cu un efort optim. Emotionless!

25 Feb 2013, 12:14
Profile WWW
Hot Prospect

Corect.Nu trebuie sa ne consideram campioni fiindca mai sunt 11 etape.Shitty daca bate tot,acumuleaza 89 de puncte (fix cate a avut sezonul trecut,cate am avut si noi,diferenta fiind golaverajul).Noi trebuie sa acumulam,in caz ca City nu se mai incurca,22 de puncte,adica 7 victorii si un egal pentru a face 90 de puncte din 11 etape.Desigur,cred ca si noi ne vom incurca dar si ei.12 puncte diferenta e o diferenta care ne da sperante dar nu trebuie sa ne luam lumea in cap pentru ca sezonul trecut au fost 8 diferenta si consider ca au fost 3 meciuri cruciale in care ne-am batut joc...cel cu Blackburn acasa,cand Ferguson s-a incapatanat sa nu-l bage pe Rooney fiindca avusese niste escapade pe la niste petreceri parca si scorul a fost 3-2 pentru ei pe Old Trafford,apoi meciul cu Wigan cand nu am jucat nimic si trebuia macar un egal scos apoi cel mai dureros rezultat a fost remiza cu Everton cand prin minutul 80 si ceva aveam 4-2 si nu am reusit sa tinem de rezultat,rezultatul final fiind 4-4.Un punct a contat la fel ca in sezonul 2009-2010 cand diferenta intre noi si Chelsea a fost de 2 puncte parca.

Echipele pe care le infruntam in aceste 11 etape sunt :

- Norwich (acasa)
- West Ham (deplasare)
- Reading (acasa)
- Sunderland (deplasare)
- Manchester City (acasa)
- Stoke City (deplasare)
- Aston Villa (acasa)
- Arsenal (deplasare)
- Chelsea (acasa)
- Swansea (acasa)
- W.B.A. (deplasare)

Echipele pe care le intalneste Shitty sunt :

- Aston Villa (deplasare)
- Wigan (acasa)
- Everton (deplasare)
- Newcastle (acasa)
- Manchester United (deplasare)
- W.B.A. (acasa)
- Tottenham (deplasare)
- West Ham (acasa)
- Swansea (deplasare)
- Reading (deplasare)
- Norwich (acasa)

City are programul mai greu un pic ca al nostru (ma refer in principiu la meciurile din deplasare fiindca acasa in general scoate rezultate mult mai bune)
Pe Chelsea nu are rost sa ii mai pun fiindca sunt iesiti complet din lupta pentru titlu (19 puncte diferenta intre noi si ei). ;)

25 Feb 2013, 12:40
Profile
Hot Prospect

Eu am încredere că Fergusonul o să-i bată pe toți la primul rezultat negativ, astfel prevenind ceea ce s-a întâmplat sezonul trecut. Sunt convins 100% că nu ni se poate întâmpla doi ani la rând același lucru... Cred că și RVP i-ar lua pe ăștia la bătaie la ce foame de trofee are.

25 Feb 2013, 14:02
Profile
Star

cr7luci wrote:
City are programul mai greu un pic ca al nostru (ma refer in principiu la meciurile din deplasare fiindca acasa in general scoate rezultate mult mai bune)

City are program facil in comparatie cu United, din cei 11 adversari doar Everton, United, Spurs si poate Swansea pot pune probleme cetatenilor. United are de jucat cu Chelsea, Arsenal(deplasare), City ... ce mai incepand cu City programul e unul foarte greu, echipe de prima jumatate a clasamentului, doar Villa se bate la retrogradare. Daca mai pui la socoteala faptul ca United continua in UCL si FA Cup atunci treaba se complica definitiv. Cu 5 victorii in urmatoarele 5 partide United practic isi asigura titlul si sfarsitul infernal de campionat nu mai conteaza.

25 Feb 2013, 15:30
Profile
Star

United nu e campioana, dar nici nu mai poate rata titlul. :P City nu castiga la Everton peste doua etape, iar noi daca batem pe Reading - de Norwich nici nu mai zic, etapa ce vine - diferenta se face cel putin de 14.

Daca nici dupa aia nu credeti... Totusi e vorba de un Man Utd cu 12p avans, nu de un Fulham. ;)

25 Feb 2013, 18:03
Profile
Star

prototype wrote:
United nu e campioana, dar nici nu mai poate rata titlul. :P City nu castiga la Everton peste doua etape, iar noi daca batem pe Reading - de Norwich nici nu mai zic, etapa ce vine - diferenta se face cel putin de 14.

Daca nici dupa aia nu credeti... Totusi e vorba de un Man Utd cu 12p avans, nu de un Fulham. ;)

Anul trecut United avea 8 puncte avans cu 5 partide ramase si ce s-a intimplat !? Poate e greu de recunoscut dar ratarea titlului din sezonul trecut a fost una din cele mai rusinoase din istoria campionatului englez si cu siguranta cea mai greu de inghitit pentru diavoli (si inca in fata cui !?). Nici eu nu cred ca istoria se va repeta, City nu mai joaca asa cum o facea anul trecut iar United arata ceva mai multa constanta. Oricum nu zi niciodata hop pina n-ai sarit.

26 Feb 2013, 16:27
Profile
Staff

Indeed, indeed! :) WTF, daca se intampla de doua ori nenorocirea inseamna ca ne-o meritam pe deplin! :) Sper sa nu ne culcam pe o ureche si sa jucam tare pana suntem matematic primii si apoi sa ne concentram pe UCL si FA Cup, daca mai suntem acolo, bineinteles... :D

26 Feb 2013, 22:06
Profile WWW
Reply to topic   [ 19 posts ]  Go to page Previous  1, 2