[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - Rival watch
View unanswered posts | View active topics It is currently 26 Jul 2017, 14:32

Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Rival watch 
Author Message
Junior

Post Re: Rival watch
A dat Ronaldo 3 goluri.Real conduce deocamdata cu 4-1, dar si-au menajat destui jucatori.

10 Feb 2013, 00:45
Profile
Hot Prospect

Mda....oricum la ce campionat au e chiar simplu sa odihnesti titulari si tot sa bati cu 4-1. Cu Everton (am dat asa in un exemplu la intamplare :) ) nu cred ca e la fel de simplu. La Liga...liga stelelor....cazute probabil

10 Feb 2013, 13:22
Profile
Hot Prospect

RuuudUnited wrote:
Mda....oricum la ce campionat au e chiar simplu sa odihnesti titulari si tot sa bati cu 4-1. Cu Everton (am dat asa in un exemplu la intamplare :) ) nu cred ca e la fel de simplu. La Liga...liga stelelor....cazute probabil

Acum este o comparatie cam nefondata, de ce ? La cate pct are Real in spatele Barcei, nu cred ca sa mai aplica, si nu mai spune tu este un campionat unde nu se cunoaste cand odihnesti 4-5 titulari, ca Real pe langa un prim 11 are niste rezerve pe masura. Da-mi orice echipa din lume care o astfel de banca de rezerve. Nu gasesti, nu te stradui sa cauti :).

Last edited by BoDauU on 11 Feb 2013, 01:31, edited 1 time in total.

10 Feb 2013, 13:40
Profile
Hot Prospect

Real este fix aceeasi oala cu cu PSG sau Manchester City. In vara anului 2009 au facut cel mai scump transfer al lumii in persoana lui Ronaldo (balon de aur in 2008) si au mai dat, inca o data suma asta fara vreo 10 milioane, ca sa-l ia pe balonul de aur din 2007, Kaka. Iar United cu o parte banii luati de pe Ronaldo, in aceeasi vara buclucasa, a vrut sa-l ia pe Benzema si nu a putut sa-l ia, ai ghicit, tot din cauza lui Real Madrid care a plusat cu aproape vreo 8 milioane mai mult peste oferta oricum mare facuta de United. Situatia nu s-a mai repetat an de an, dar in continuare au adus pe bani multi...vezi Ozil, Sahin, Coentrao....si oricum Real tot timpul a transferat multi jucatori cu bani, pe care, de cele mai multe ori, i-ar fi fost imposibil sa le justifice prin performantele din teren. Intre timp la United ala pe care il critici tu se chinuie sa plateasca datoria facuta de niste americani si sa mai faca si niste performante sa ai tu la ce te uita.
Asa ca da, ai dreptate, au banca de rezerve buna. Si reafirm, campionatul Spaniei e foarte slab comparativ cu cel al Angliei.

10 Feb 2013, 14:51
Profile
Hot Prospect

@Ruud, asta este Realul, luxos, scump, ca noi apreciem pe cei care cresc si care se zbat pentru propriul club la propriu este altceva, dar ce sa-i faci ? Asta chiar este Real, nu poti schimba asta, pe aceasi politica au adus in 6 ani 3 UCL 98' 00' 02', rezultate au fost si vor fi, nu cred ca nu vor fi.

Din pct de vedere al campionatului este adevarat pentru ca in Anglia, s-o spunem si pe aia, este un cmapionat unde valorile sunt la acelasi nivel, adica sa spunem ca in primel 10 sin Premier League la momentul actual, sunt de valoare apropiata, nu toate, dar aproximativ, ca pana la urma se cunoaste valuarea si in UCL, unde doar noi si Arsenal spalam obrazul angliei, ca una s-a dus direct acasa, in spetza City si Chelsea parca in EL. Am putea continua asa la nesfarsit :), sunt multe pro si contra :).

10 Feb 2013, 15:06
Profile
Hot Prospect

Mda....nu-i suport....daca nu-i suport, nu-i suport n-ai ce sa-mi faci. Exact cocalari. Sa vedem daca o sa-i ajute luxu in dubla mansa care urmeaza.
By the way...daca n-ar fi existat Barcelona poate si tu aveai 3 Ligi castigate in ultimii ani si fara sa fii luxos si flashy si glamurous si pimpin". Real in perioada aia n-a avut nici un rival de talia Barcelonei. Poate doar Juve in 98 sa fi fost o echipa mai rasarita.

10 Feb 2013, 15:16
Profile
Hot Prospect

RuuudUnited wrote:
By the way...daca n-ar fi existat Barcelona poate si tu aveai 3 Ligi castigate in ultimii ani si fara sa fii luxos si flashy si glamurous si pimpin". Real in perioada aia n-a avut nici un rival de talia Barcelonei. Poate doar Juve in 98 sa fi fost o echipa mai rasarita.

In primul rand, nu ai 3 castigate in 4 ani, ai castigat din 3 finale 1, in 4 ani. Nu merge ca daca nu exista, asa mai zic si eu, ca daca nu exista parca si cu daca. Daca nu exista Barca, Real, Milan, Liverpool, noi eram echipa cu cele mai multe trofee UCL, mai sunt si Ajax si Bayern in fata noastra. Parca suntem copii :lol: .

Ti se pare ca in perioada asta Barca a avut vreun adversar de valoare ? Sunt aceleasi timpuri, acelasi chestii, eu de cand urmaresc fotbal, n-am vazut vreodata intr-o anumita perioada de 4-5 ani (sa spunem) 2 echipe cu aceeasi valoare. Intotdeauna a fost una mai buna ca alta si mai in forma. Eu abia astept o perioada in fotbalul mondial in care sa vedem nu doar 2 echipa, 3-4-5 echipa de o valoare asemanatoare si care se lupta toate 5 pentru trofeul ala. Ar fi ceva extraordinar.

10 Feb 2013, 15:35
Profile
Hot Prospect

Ba da merge cu "daca nu exista" deoarece Barcelona de acum e cea mai buna echipa din istorie. Incomparabil mai buna decat Realu de atunci si decat orice vrei tu. Poti sa te consideri un pic ghinionist cand vezi ca esti contemporan cu ea.

10 Feb 2013, 15:40
Profile
Star

Ce-o fi cand United n-o mai castiga nimic, pentru ca sunt atat de pesimist :) incat cred ca odata si-odata tot va veni o perioada de asta? Probabil ceva gen: Glas in Rama s-a auzit, plangere si tanguire multa. :)
Recunosc, ma enerveaza cumplit atitudinea delasatoare a echipei, e ca o molima de care parca nu mai scapam, dar sa plangi situatia echipei cand ai +9 p in clasament si cu un meci in plus de jucat, in FA Cup prezenta, plus acolo in UCL, e ceva formidabil. City cu cel mai bun lot din PL eliminati din UCL, nici macar un EL de consolare :) si in campionat cum se vede, ce sa mai zica? Sigur, e o echipa care nu are anvergura lui United, dar totusi...

Intr-adevar, in unele meciuri n-am meritat toate punctele, dar bine ca le-am luat. :)

De Madrid am incredere ca putem trece. Singura echipa in fata careia nu avem sanse este Barcelona. Doar cumva intr-o dubla mansa, insa intr-o finala, nu cred.

10 Feb 2013, 15:53
Profile
Hot Prospect

prototype wrote:
Ce-o fi cand United n-o mai castiga nimic, pentru ca sunt atat de pesimist :) incat cred ca odata si-odata tot va veni o perioada de asta? Probabil ceva gen: Glas in Rama s-a auzit, plangere si tanguire multa. :)
Recunosc, ma enerveaza cumplit atitudinea delasatoare a echipei, e ca o molima de care parca nu mai scapam, dar sa plangi situatia echipei cand ai +9 p in clasament si cu un meci in plus de jucat, in FA Cup prezenta, plus acolo in UCL, e ceva formidabil. City cu cel mai bun lot din PL eliminati din UCL, nici macar un EL de consolare :) si in campionat cum se vede, ce sa mai zica? Sigur, e o echipa care nu are anvergura lui United, dar totusi...

Intr-adevar, in unele meciuri n-am meritat toate punctele, dar bine ca le-am luat. :)

De Madrid am incredere ca putem trece.
prototype wrote:
Singura echipa in fata careia nu avem sanse este Barcelona. Doar cumva intr-o dubla mansa, insa intr-o finala, nu cred.

My point exactly. Nu stiu ce echipa buna suntem. Dar de multe ori pare ca suntem suficieti de buni incat sa ramanem doar noi cu Barcelona, si ne bat aia. Hai mai ca trebuie sa fie putin frustrant ce dracu.

10 Feb 2013, 16:18
Profile
Reply to topic   [ 40 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next