[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - Real Madrid - Man Utd 13.02.2013 21:45
View unanswered posts | View active topics It is currently 21 Nov 2017, 14:01

Reply to topic  [ 52 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Real Madrid - Man Utd 13.02.2013 21:45 
Author Message
Star

Post Re: Real Madrid - Man Utd 13.02.2013 21:45
RVP trebuia sa ingroape mingea aia, nu OK sa ratezi asemenea sanse. Arbitrul ca arbitrul dar ce era sa ne faca dobitocul de Anderson :|

13 Feb 2013, 23:47
Profile
Star

Dupa arbitrajul asta jalnic, sa-l F in gura. Ce fiinta nenorocita si idioata e Brych asta.. ar trebui sa-si schimbe numele in Prick. In viata mea nu am injurat atat la un meci, nici la offside-ul de 2m al lui Drogba..

Asa ceva.. Arbeloa a avut pe putin 6 faulturi cinice, de cartonas. Nu a primit nici unul. La fel si Coentrao, o gramada de faulturi, Ramos cu lovitura aia urata cu mana. In schimb la cotul lui RvP, Valencia si primul fault al lui Rafael, galben fara ezitare. De faultul in postura de ultim aparator al lui Varane nici nu are rost sa vorbesc. Rosu clar, fara doar si poate. Stia ca in cazul in care da fault tre sa-i dea si rosu asa ca mai bine, cu moaca aia a lui de popandau in calduri, a facut pe prostul si a lasat jocul sa continue. Sa-l ia dracu de nenorocit.. la faza cu cornerul ne-a demonstrat ca cel mai prost dintre prosti poate fi si cinic.

Cat despre joc, cred ca daca faceau putin pressing isi puteau crea mai multe sanse. Folosirea lui Rooney in banda mi s-a parut neinspirata. Rezultatul e bun, dar putea fi si mai bun daca arbitra un arbitru adevarat, nu gluma de Prick.. neamt nenorocit.

@Eugen - Begovic nici in cele mai frumoase vise ale lui nu apara cum a facut-o De Gea in seara asta. A fost mai mult decat fantastic, cred ca toti sunteti de acord cu mine.

P.S. F you ref, you F prick.

14 Feb 2013, 00:09
Profile
Staff

Meci bun ! Rezultat ok ! Dar raman regrete ... am avut ocazii mai putine, dar foarte mari.

Sa le luam pe rand: echipa a parut si a fost putin ciudata. Chiar daca initial m-am luat de cap cand l-am vazut pe Welbeck pe dreapta, in final tb sa recunosc ca a fost gaselnita lui Fergie. El si DDG au fost cei mai buni oameni ai nostri, englezul cu nenumaratele recuperari si spaniolul cu paradele sale (nu e vinovat la gol).

Cand l-am vazut insa pe Evans in aparare i-am si spus lui Iosif ca o sa avem probleme mari, si s-a adeverit: un gol luat in timp ce el dormea + 3 ocazii mari venite pe zona lui. Va fi infernal fara Vidic in retur.

Pe dreapta a fost vraiste. Bulevardul aviatorilor. Ma asteptam sa reactioneze Fergie cumva, dar in zadar. Rafael a fost depasit si nici nu a fost ajutat de Danny, care oricum avea alte sarcini, mult mai ofensive. Singura solutie pt retur o vad in titularizarea lui Valencia pe postul de fundas dreapta. A mai jucat acolo si a facut-o bine.

La mijloc a fost ok per total. Jones a fost imperial, Carrick a oferit stabilitate, iar Kagawa in prima repriza a jucat foarte bine (dupa pauza a iesit din peisaj). Ciudata schimbarea cu Giggs (ma asteptam la Cleverley sau chiar Chicharito care cred ca ar fi marcat daca intra).

In atac, RvP si-a facut treaba, si-a creat ocazii, a recuperat mingi dar imi raman in cap cele 3 sanse uriase (una din ele de curtea scolii). Rooney a centrat la gol si s-a zbatut dar cu putine rezultate.

In mod normal, cu Vidic in aparare, Valencia pe dreapta (fie la mijloc, fie in aparare) nu cred ca vor fi probleme mari in a ne califica. Altfel, vom avea de tras din greu.

Aaaa, da ... si daca vom avea un arbitraj cel putin mediocru, ca ce a fost in seara asta nici la judet nu se preteaza.

BRAVO BAIETI !!! CALIFICAREA VINE PE OT !!!

14 Feb 2013, 00:13
Profile YIM
Staff

@gabi : sunt de acord cu tine. De fiecare data cand am presat, cand am fortat ne-am creat ocazii. Singura explicatie pt nr mic al acestora sta, cred, in decizia lui SAF de a nu iesi la joc foarte mult si de a nu ne descoperi in aparare. Totusi, poate putin mai mult curaj ne-ar fi adus mai mult.

14 Feb 2013, 00:15
Profile YIM
Star

A declarat Fergie la Sky ca nu a dorit sa riste cu Vidic fiindca jucase duminica. Nu are nimic, doar l-a menajat.

14 Feb 2013, 00:32
Profile
Star

gabi27 wrote:
@Eugen - Begovic nici in cele mai frumoase vise ale lui nu apara cum a facut-o De Gea in seara asta. A fost mai mult decat fantastic, cred ca toti sunteti de acord cu mine.

De Gea e un portar de reflexe extraordinare dar nu stiu daca va oferi vreodata siguranta pe centrari, sa speram ca va reusi pentru ca restul calitatilor il are.

14 Feb 2013, 00:32
Profile
Hot Prospect

Al dracu Ronaldo...fost "cat pe aci" sa se bucure dupa gol. Se vede ca a fost meci cu miza, se vede ca se simteau in dificultate. Intr-adevar Fergie daca greseste tactica din start se redreseaza greu dupa. Nu e un mare tactician, ca Mourinho de ex. Dar daca ii iese din prima e genial.
Cine se astepta la echipa asta? Cine se astepta ca cel mai slab atacant dintre cei care joaca sa dea, poate, cel mai important gol al dublei manse?
PS:Ronaldo abia te asteptam sa acasa sa te huiduim putin :d...........eu inca am vise ca de la anu' o sa avem Rooney-Persanu(@prototype-Made)-Ronaldo in atac...ar fi deja nesimtire asa ceva pentru restu de Premier League :D

14 Feb 2013, 01:35
Profile
Staff

@becks: nu înţeleg de ce Evans este responsabil pentru golul lui Ronaldo. Totul a plecat de la centrare care nu avea voie să ajungă în careu. Detenta lui Cristiano a fost magnifică, virtual imposibil de făcut ceva la acel header perfect al lui Ronaldo. Poate să fi tintit direct portarul... Este golul lui şi merită toţi laurii. Şi centrarea a fost bună...

Meciul este deschis şi cred că va fi un retur infernal. Calificarea se joacă, orice e posibil. Şansele sunt 50-50, nu cred că avem niciun avantaj. Nici măcar avantajul că suntem pe OT...

14 Feb 2013, 15:03
Profile WWW
Hot Prospect

Si totusi orgoliul imi spune ca golul marcat de Ronaldo impotriva Romei pe Olimpico e mult mai frumos ca asta... :)

14 Feb 2013, 15:48
Profile
Forum Referee

e copia la indigo inversat a golului impotriva lui Chelsea din 2008

14 Feb 2013, 18:16
Profile
Reply to topic   [ 52 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next