[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - PL MD16: Man City vs Man United D 9.12.2012 15:30
View unanswered posts | View active topics It is currently 11 Dec 2017, 15:33

Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
 PL MD16: Man City vs Man United D 9.12.2012 15:30 
Author Message
Star

Post Re: PL MD16: Man City vs Man United D 9.12.2012 15:30
Nu mai vreau nimic de Craciun.. victoria asta am sa o savurez ani buni. :D Nu ma asteptam sa scoata puncte din meciul asta, e o surpriza enorma. Cred ca doar dupa victoria la penaltyuri cu Chelsea in finala Ligii m-am mai bucurat asa. :D

09 Dec 2012, 18:11
Profile
Forum Referee

Imi inchipui daca scorul era nefavorbail pentru noi cate commenturi negative erau pe aici dar in ciuda faptului ca imi pierdusem speranta cand egalasera (dupa un gol valabil neacordat pentru noi pe motiv de offside si un potential penalty) aud comentatorul ca in cele 2 partide anterioare arbitrate de Martin Atkinson (cu City) am dat gol in minutele de prelungire apoi Van Piersica inscrie din lovitura libera,sutul fiind deviat putin de Nasri.Nu mi-a venit sa cred...in ultimele minute aveam senzatia ca o sa ne bata.

Sper sa strangem cat mai multe puncte fiindca la City,meciurile din deplasare sunt slabiciunea lor,si putem profita de asta.Etapa viitoare avem acasa cu Sunderland iar ei au meci la Newcastle.

GGMU ! ;)

09 Dec 2012, 18:16
Profile WWW
Staff

Super meci! Frumos final! ;)

Suntem aceeasi de la meci la meci. Uneori comentariile sunt prea dure la adresa echipei, dar din fericire United reuseste sa castige si sa ne dea peste nas! Anyway, fiecare are dreptul la o opinie! ;)

Enjoy this victory! :)

UNITED!

09 Dec 2012, 21:22
Profile WWW
Staff

SUUUUPEEEEERB !!!

O mica analiza rapida pt carcotasi : in acest tur de campionat am batut Chelsea, Arsenal, Liverpool si City !!! Eu unul as spune ca a fost unul din cele mai bune sezoane din ultimii 15-20 de ani, cu tot cu jocul asta pe care unii il tot critica.

Cand a fost vorba sa jucam la valoarea noastra adevarata am facut-o. Ne-am impiedicat doar cu echipele mici si pun asta pe lipsa de concentrare a baietilor.

Daca urmam acest rationament, ar trebui sa jucam cu Real madrid in UCL ca sa mergem mai departe :))

10 Dec 2012, 08:30
Profile YIM
Hot Prospect

@Becks, nu cred ca vrei sa-ti spun ca noi n-am jucat nimic in plus fata de ceea ce jucam si pana acum. Este o victorie de care ma bucur si eu, sa nu intelegi gresit, dar sa facem putina abstractie de la acest lucru. Eu cat am vazut din meci, n-am vazut ceva special sau vreun ritm impus de United, tot ceea ce am vazut a fost un United preocupat de aparare si lovind numai pe contra. Nu poti spune ca asta este valoarea lui United, nu spun ca nu-mi place, doamne fereste, sa mearga stilul asta mult si bine daca altceva nu stim sa facem, asta pana se infunda.

Spunea @Stefan ca nu vrea sa vina Mourinho, ca vom deveni cea mai buna echipa pe contra, uite ca nu este nevoie sa vine el sa fim buni la asta. Cand am sa vad pe United ca va impune ritmul unei partide cu o echipa mare, chiar si perioade de timp din acel meci, am sa fiu mai mult decat multumit. Pana atunci ii felicit pe baieti, ma bucur ca au castigat si pot spera ca pe viitor sa jucam altceva, macar pe masura investitiilor.

10 Dec 2012, 09:17
Profile
Star

Observ ca City si-a lasat o amprenta grea asupra unora dintre voi dupa ceea ce s-a intamplat sezonul trecut. Vad ca si asupra jucatorilor, care au avut o atitudine de echipa mica prin bucuria aia de la final, parca prea exagerata avand in vedere si faptul ca nici macar turul nu s-a terminat.

Aici da, poti sa zici ca ai castigat pe bune, ba chiar ai fost dezavantajat, dar cu Liverpool si mai ales Chelsea, arbitrii au avut un cuvant greu de spus. Pur si simplu nu cred ca United ar fi castigat pe Bridge cu o Chelsea in formatie completa. Nu cred. Erau pe val. Eram pierduti, mingea n-o mai gaseam.

Si mi se pare absolut firesc sa critic atunci cand echipa pierde. Nu-mi plac unii jucatori, nu-i consider de valoarea lui United si, ca atare, spun asta.

10 Dec 2012, 09:40
Profile
Star

Cu dubla asta, Rooney a intrat in top 6 marcatori in PL.

Alan Shearer - 260
Andy Cole - 187
Thierry Henry - 175
Robbie Fowler - 162
Frank Lampard - 153
Wayne Rooney - 150

In mod normal, e o chestiune de timp pana va ajunge pe locul 2, dar ar putea sa-l egaleze, cel putin, pe Shearer daca Fergie il va juca atacant si nu mijlocas central sau de banda.

10 Dec 2012, 10:46
Profile
Star

Las' ca poate vine Sneijder la iarna si poate juca si Roo mai avansat. :D

10 Dec 2012, 12:53
Profile
Hot Prospect

Cred că devine din ce în ce mai clar că Ferguson TREBUIE să plece! :lol: Sper ca revenirea de formă a lui Young să continue; ne era dator grav. Rămân cu o convingere - Rooney ar fi marcat mai multe goluri decât RvP dacă ar fi jucat pe poziția olandezului; dacă ar fi avut ocaziile lui. Anyways, chestii de suporter, totul e bine, n-are rost să călătoresc în timp.

@prototype
Da, jucătorii noștri merg toți la psiholog și ar fi trebuit să se poarte ca și când n-ar fi fost duși la pădure sezonul trecut. Cum să uiți un campionat pierdut în ultima secundă și o umilință cu 1-6 pe teren propriu? Terry n-a uitat penalty-ul ratat în finala UCL cu United vreo 2-3 ani, și nu-l bănuiește nimeni că ar avea multe în cap, sau conștiință.

- cu Chelsea: Ivanovic merita roșu, Torres era so-so, dar mai avuse intrarea asta (http://www.101greatgoals.com/wp-content ... /ltpfa.gif) și nici șoimul nu-l vedea pe Chicharito în offside (http://24.media.tumblr.com/tumblr_mcmqy ... 1_1280.jpg) când ăsta era mascat de Cole, Cech și Cahill. La fel, e scuzabil că tușierul de duminică a văzut aiurea offside la Young. De obicei nu dai simulare și nu ridici offside dacă e la limită, dar greșeli se fac. Dacă Chelsea era bărbată ar fi jucat și fără Torres, cum am făcut-o și noi - în loc de 3-0 s-a făcut 2-1 la nici un minut mai târziu. Parcă îmi aduc aminte și un offside ridicat aiurea pe la vreo 30 de metri - o fază la care aveam o șansă bună de a marca.

- Liverpool poate merita penalty la Suarez, a fost contact. Valencia a avut penalty regulamentar, chiar dacă a căzut cam ușor (avea Johnson o mână pe el). Roșul la Shelvey e indiscutabil. Și mai dă-i în mă-sa că trebuia să stea Carragher vreo 3-4 etape pentru când l-a umplut de sânge pe Nani. Campionatul e lung și cam toate echipele vor break-even. Să nu uităm că am avut două penalty-uri regulamentare cu Spurs...

Niște băieți au făcut un site care analizează erorile de arbitraj - http://www.debatabledecisions.com/engli ... gue-tables. Înainte de etapa asta ei zic că aveam +1. Well...

@BoDauU
Eu unul am avut senzația că și dacă se juca 3 zile ăia nu ne-ar fi bătut. Și cine știe dacă mai dădeau ei alea două goluri dacă nu se ridica offside la Young... Echipa a picat după primul gol primit, dar a avut și tăria să revină. Am avut 2-0 fără să forțăm!, wtf?! Nu puteam fi preocupați doar de faza defensivă cu echipa aliniată. Când Fergie avea întâi grija apărării jucam cu doi închizători (deci ar fi apărut și Fletcher), cu alți muncitori (Park) și un singur atacant, aproape. 4-5-1 ăla de deplasări în Champions League. N-a fost cazul aici. A adus ușor a men against boys pentru mine chiar dacă n-am dominat. Ceva de genul "A, ok, atât puteți... păi jucăm cât să vă batem."

E clar că n-avem un Silva, sau un Scholes mai tânăr, deci și asta ne-a condamnat să nu dominăm mai mult, dar nu era genul de meci în care să te poți duce peste adversar să-i rupi capul. Și Barcelona a jucat prudent de multe ori pe Bernabeu. City evoluează pe măsura investițiilor? Ei au jucat mult mai prost decât noi sezonul ăsta până acum... În plus, cine știe cum am fi jucat cu Kagawa, Nani, Anderson și Vidic apți, sau cu Cleverley, Smalling, Jones și Valencia la 100%.

Spunea un cunoscut ceva de genul "Îți dai seamă că Ferguson a trăit zeci de ani cu presiunea rezultatului, să iei punctele, să nu iei gol, să te califici... acum a ajuns la o vârstă la care parcă zice "Eh, fuck it - all out attack!". True... E de departe cel mai bun sezon din ultimul timp vis-a-vis de entertainment. Dacă asta înseamnă să câștigăm 3-2, 4-3 în ultimele minute... so fucking be it. Vreți să fim Barcelona? 4-0, 4-1, 5-1 meci de meci? Nu înțeleg ce emoții mai au fanii ălora. Cu ce rămân ei după meciuri? Nu le rămâne bucuria nici 5 minute după meci, asta dacă încă mai simt ceva pentru robotizarea care se întâmplă acolo.

@gabi27
Sneijder să facă sul ăia 200 de mii pe care-i ia de la Inter în fiecare lună și să și-i bage undeva. Stă bine unde stă...

13 Dec 2012, 05:06
Profile
Staff

+ 1 like :)

Cam multe coincidente si scuze ca sa justifice victoriile importante din sezonul asta. Sa continuam in ritmul asta, sa mai pierdem niste puncte cu alde Wigan, Stoke etc. si sa le batem iar pe Chelsea, Arsenal, Liverpool si City in retur si eu unul sunt super fericit :)

13 Dec 2012, 08:31
Profile YIM
Reply to topic   [ 27 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next