[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - PL MD16: Man City vs Man United D 9.12.2012 15:30
View unanswered posts | View active topics It is currently 11 Dec 2017, 15:34

Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
 PL MD16: Man City vs Man United D 9.12.2012 15:30 
Author Message
Forum Referee

Post Re: PL MD16: Man City vs Man United D 9.12.2012 15:30
tare site-ul ala cu debatable decisions

bag seama ca unii mai cred ca il avem in lot pe Ronaldo. eu zic ca plecarea lui ne-a afectat mai mult decat imi place sa cred (ca si stil de joc). De la sf lui 2009, 2010 si 2011 au fost ani de redefinire a stilului, si cred ca si 2012 e inca tranzitie, mai sunt aspecte de pus la punct; probabil 2013-2015 sa atingem varful.

comparati cu perioada 2002-2006: au fost 3 ani la rand in care titlul a mers la Londra; s-au maturizat atunci Rooney si Ronaldo, a plecat RvN, iar 2007-2009 am dominat fotbalul englez si m-as arunca sa spun si pe cel European.

nici eu nu il mai vreau acum pe Snejder. Daca nu a venit in 2010, asta e. Cleverly o sa devina mai bun ca el in 1-2 ani...

13 Dec 2012, 10:24
Profile
Star

@Stefan: Convingere bazata pe ce?

Rooney - Sezonul 2011-2012 - pana la data de 18.12.2011:
- PL (16 etape) - 12 goluri (3 din penalti)
- toate competitiile - 14 goluri

van Persie - Sezonul 2012-2013 - pana la data de 09.12.2012:
- PL (16 etape) - 11 goluri (1 din penalti)
- toate competitiile - 14 goluri

Ar fi marcat Rooney mai multe goluri cu un LAV accidentat, Nani iesit din forma si accidentat sau cu un Young la tuns iarba? Cred ca Rooney este favoritul tuturor, dar meritele lui RvP sunt ale lui.

Parca ati fi linie de show. :)
Jucatorii nostri ar trebui sa-si schimbe mentalitatea primitiva de a pasa inapoi in exces (Carrick si Berbatov - unii dintre initiatorii somnului pe teren), de a renunta sa doarma pe teren dupa ce au inscris si eventual sa se trezeasca inainte ca advresarul sa inscrie. Victoriile asta cu reveniri vin, unele dintre ele, si pe seama faptului ca adversarul se retrage deliberat, incercand sa apere rezultatul, invitand-o pe United sa atace. Cand adversarul are nuci, te lasa sa vii peste el, si te arde pe contraatac, si uite asa iese un 1-6 pe OT. ;)

Titlul 20 a alunecat din mainile lor cand n-au stiut sa gestioneze 4-2 ala cu Everton!

Chelsea
Torres merita rosu la intrarea asupra lui Cleverley. Primeste (al doilea) galben pentru o simulare in afara careului! WTF? Ce dracu e asta, compensatie? Acolo a fost contact, Evans l-a atins, doar ca Flamingo a exagerat un pic. Daca se dadea lovitura libera pentru Chelsea cred ca nimeni n-ar fi avut prea mult de comentat, de altfel si reactia lui Evans dupa fluier este conlcudenta in acest sens. ;) Oircum, nu se da rosu (al doilea galben) la o faza de genul asta.
Am avut penalti la 1-2, ce-i drept, si nu s-a dat.

Liverpool
Daca ala a fost penalti la Valencia, inseamna ca toate loviturile libere si penaltiurile pe care le-a primit Barcelona sunt pe buna dreptate. :) LAV tocmai a avut o simulare ridicola pe Etihad la interventia lui Clichy.
La Suarez se poate vorbi de penalti, Evans a uitat sa-si mai retraga piciorul.

Tot baietii aia mai spun ceva: http://www.debatabledecisions.com/refer ... s-1213-epl: Clattenburg - cel care a arbitrat Chelsea - United - are o medie de 1.3 mari decizii incorecte pe meci, ceea ce e exagerat de mult.
Clattenburg a omorat meciul, asta e clar!

13 Dec 2012, 11:07
Profile
Star

In legatura cu Sneijder sunt de acord cu voi. Am citit cate ceva intr-o revista despre el, ca vine in Ianuarie si d-asta am scris ce-am scris. :) Revine Kagawa si o sa fim in regula. Un mijlocas defensiv ar trebui adus, unul bun de tot.

13 Dec 2012, 13:26
Profile
Hot Prospect

@Stefan, am spus-o si am s-o repet. M-am bucurat de victorie, numai ca mi s-a parut cam deplasata chestia ca am jucat bine, atata tot. Da am jucat bine tactic defensiv si am jucat si mai bine, poate chiar foarte bine, pe contra. Chiar daca spui ca Sir daca juca defensiv arunca pe Carrick si Flacher la mijloc, eu spun ca Claverley a jucat exact ca un inchizator. Cleverley o fi el ofensiv si este, dar cu City a jucat altceva. Intradevar aparea foarte mult ca acel mijlocas box to box, era acolo in 16-20 metri sa recupereze pe o respingere sau sa participe la atac, plus ca omul este tanar, alearga fiindca vrea sa demonstreze, daca nici acum nu este motivat de ceva ma intreb peste 10 ani de ce anume va fi motivat.

Ce n-am spus este faptul ca Sir a jucat genial cu Young, adica cum pleca de pe postul lui si se infiltra in anumite faze ca ajungea undeva pe partea lui Valencia, ma lasat masca. Nu ma asteptam sa ii dea atata mana libera :). Iar Valencia trebuia schimbat la pauza, omul a fost lemn, tapan, mierla. Cam astea au fost nemultumirile mele si nu, nu vrea scoruri fluviu ca la Barca, si-ar pierde din farmec fotbalul fara suspans si toate cele, dar sunt meciuri in care chiar ar trebui sa te distrezi cu adversarul. Meciul si victoria cu City imi da sperante ca va fi mai bine, chiar daca jocul n-o arata inca, rezultatele in meciurile grele sunt o sursa buna de incredere si speranta. Sa speram ca se aplica acel moment cum ca noi jucam mai bine dupa anul nou, sau ceva de genul asta :).

13 Dec 2012, 15:50
Profile
Forum Referee

Rooney dadea mai multe goluri daca in spatele lui juca...tot el...:-)

de acord cu BoDauU, Cleverly a jucat cam la inchidere, cel putin in a 2-a repriza pe care am vazut-o integral in reluare...

13 Dec 2012, 16:27
Profile
Hot Prospect

@prototype
E o convingere personală, nu bazată pe cifre neapărat. Ziceam că RvP mi s-a părut wasteful, a ratat destul ocazii bune, chiar dacă ne-a scos de multe ori. Am spus că e bine cum e acum, nu încerc să dau timpul înapoi. Oricum, RvP are 15 goluri cu cel fantomă de la Reading.

Cât despre penaltyul lui Valencia cu Liverpool, nu știu ce să zic :)... Personal nu am nici un dubiu - un bărbat nu ar trebui să cadă din așa ceva. Sidenote: mi s-a luat să-l văd pe Young făcând același picaj pe burtă cu picioarele rămase undeva prin aer. Welbeck de multe ori nici nu știe unde se află mingea la picioarele lui, e un împrăștiat, dar se vede că mai caută să le cadă. Dau ochii peste cap la fiecare accentuare a unei căderi și aș prefera ca FIFA, UEFA, FA, să ia măsuri mai drastice ca să nu-și crească fiecare club câte 2-3 Suareji. Anyways, am făcut un GIF după niște imagini dintr-un unghi pe care nu s-a insistat la vremea lui ca să-mi apăr echipa de ocările adverse... E o mânuță pe Vale (http://postimage.org/image/hugv8ojal/) și e cam în fața tușierului, la ea adăugându-se și posibilul contact între piciorul drept al lui Johnson și genunchiul stâng al lui LAV. Dacă e să mă întrebi ce înțeleg sincer din dinamică (din poziția corpului și a mâinilor), eu zic că Valencia voia să se întoarcă?, să dribleze?, să se ducă în lateral?, să protejeze? și nu să tragă atunci când a intervenit Johnson. Dracu' știe de ce nu voia să tragă, dar șutul mi se pare ultima variantă... De-aia și pare că a căzut un pic anormal. Și spun asta fără nici un pic de suportereală, asta cred, am zis - nu suport simulacii.

Anul trecut după 16 etape aveam tot 39 de puncte și o linie de clasament 12-3-1, golaveraj 37-14 (+23), cu City pe primul loc (41p). Acum suntem tot la 39 de puncte, 13-0-3 linia de clasament și golaveraj 40-23 (+17). City e 6 puncte în spate...

http://www.statto.com/football/stats/en ... 2011-12-20

Mă aștept să pierdem puncte prostești în următoarele 5 meciuri. Probabil nu cu Sunderland acasă, pentru că Fergie nu uită că fanii ălora i-au aclamat pe ai lu' City în ultima etapă a sezonului trecut: "I said to those Sunderland fans who were cheering for City: 'Remember the day. We won't forget that. I am telling you'.". La Swansea e o deplasare grea pentru că acolo e capul lui Michu; Newcastle o să aibă pretenții după ce i-am învins deja de două ori sezonul ăsta, iar ei știu că ne-au pus probleme în perioada de iarnă (3-0 în ianuarie campionatul trecut la ei + 1-1 cu penalty-ul fantomă la Ben Arfa pe Old Trafford); WBA nu se predă ușor; la Wigan am pierdut ca proștii în aprilie trecut venind după o serie de 12 meciuri în care înregistraserăm 11 victorii și un egal.

15 dec - Sunderland (H)
23 dec - Swansea (A)
26 dec - Newcastle (H)
29 dec - WBA (H)
1 ian - Wigan (A)
apoi avem FA Cup pe 5 ianuarie la West Ham și...
13 ian - Liverpool (H)
20 ian - Spurs (A)

13 Dec 2012, 17:03
Profile
Forum Referee

la Valencia cu L'pool e penalty clar, Johnson il impinge din spate, la viteza aia si fiind in balans pe sut e decisiv. daca el continua sutul trage direct in pamant (am patit-o, impins de la spate pe sut, am degajat asfaltul in fata mingii, era sa-mi rup degetul mare de la picior) asa ca duce piciorul in lateral si nu mai incearca sa cada. nu stiu daca e contact si la picioare (posibil sa fie, nu se vede), dar si din impingerea aia se cade si se poate da lejer penalty.

13 Dec 2012, 19:21
Profile
Reply to topic   [ 27 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3