[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - PL MD36: Man City v Man United L 30.04.2012 22:00
View unanswered posts | View active topics It is currently 24 Oct 2017, 07:32

Reply to topic  [ 50 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 PL MD36: Man City v Man United L 30.04.2012 22:00 
Author Message
Hot Prospect

Post Re: PL MD36: Man City v Man United L 30.04.2012 22:00
BoDauU wrote:
Stefan wrote:
Cu Wigan joci singur ca fotbalist la United, nu trebuie neapărat să te pună Ferguson pe poziția ta preferată să te alinți tu. Joacă dracului unde oi fi și dă 100%! N-a fost cazul de multe ori: Benfica, Basel, cu Bilbao n-au vrut. Tot ei au întors cu Chelsea, nu Ferguson.

Tu stii ca este o mare gogorita dar inca nu vezi care e problema in ceea ce ai spus. Ai o parte de dreptate, dar lucrurile nu stau deloc asa. Este o probabilitate de sub 25% sa-ti iasa in felul spus de tine. Daca toata viata lui, Ferdinand, a jucat fundas central, nu poti sa-l pui varf si sa aibe executiile lui Cavanii, Falcao, Ronney si alti atacanti de top din lume. Nu uita de probleme avea Valencia ca fundas dreapta, si vorba aia, este o pozitie cu 10 metri mai in spate. Ce dracu, nu se poate descurca? Ceea ce incerc eu sa-ti spun este ca fotbalul nu este atat de simplu, probabil din mijlocul canapelei din sufragerie cu berea si samanta in mana, asa pare.

Ceea ce spun este si din putina experienta pe care o am, care fie ca va place sau nu, isi spune cuvantul. Sa nu se inteleaga ca aceste pareri ale mele, vreau sa para sau sa sune ca ale unui profesionist, este doar ochiul meu plus experienta pe care am capatat-o cat timp am jucat fotbal si cat timp am stat langa oameni din fotbal.

Textul tău este de facepalm.jpg. Scuză-mă că nu am experiența ta în fotbal și că nu am stat pe lângă niște Meme Stoica și Florin Marin de județ!

01 May 2012, 17:34
Profile
Hot Prospect

Stefan wrote:
BoDauU wrote:
Stefan wrote:
Cu Wigan joci singur ca fotbalist la United, nu trebuie neapărat să te pună Ferguson pe poziția ta preferată să te alinți tu. Joacă dracului unde oi fi și dă 100%! N-a fost cazul de multe ori: Benfica, Basel, cu Bilbao n-au vrut. Tot ei au întors cu Chelsea, nu Ferguson.

Tu stii ca este o mare gogorita dar inca nu vezi care e problema in ceea ce ai spus. Ai o parte de dreptate, dar lucrurile nu stau deloc asa. Este o probabilitate de sub 25% sa-ti iasa in felul spus de tine. Daca toata viata lui, Ferdinand, a jucat fundas central, nu poti sa-l pui varf si sa aibe executiile lui Cavanii, Falcao, Ronney si alti atacanti de top din lume. Nu uita de probleme avea Valencia ca fundas dreapta, si vorba aia, este o pozitie cu 10 metri mai in spate. Ce dracu, nu se poate descurca? Ceea ce incerc eu sa-ti spun este ca fotbalul nu este atat de simplu, probabil din mijlocul canapelei din sufragerie cu berea si samanta in mana, asa pare.

Ceea ce spun este si din putina experienta pe care o am, care fie ca va place sau nu, isi spune cuvantul. Sa nu se inteleaga ca aceste pareri ale mele, vreau sa para sau sa sune ca ale unui profesionist, este doar ochiul meu plus experienta pe care am capatat-o cat timp am jucat fotbal si cat timp am stat langa oameni din fotbal.

Textul tău este de facepalm.jpg. Scuză-mă că nu am experiența ta în fotbal și că nu am stat pe lângă niște Meme Stoica și Florin Marin de județ!

Iarta-ma ca m-am bagat in seama cu un idiot care nu vede in textul altuia decat batjocora. Era o parere care sta mai bine pe picioare decat gogorita pe care ai spus-o, dar nu conteaza. Ramai in mediocritatea ta si pe canapeaua din sufragerie si da-ti cu parerea despre fotbal cum vrei si de cine vrei. In fine, esti demn de mila, ca prostia ta si mandria ta, da pe afara. Sa fii sanatos ca boala vine ;) .

01 May 2012, 20:31
Profile
Hot Prospect

BoDauU, tu altfel decat sa jignesti nu reusesti sa-ti impui o idee? Sau pardon, s-o expui vreau sa zic.

01 May 2012, 22:18
Profile YIM
Staff

BoDauU wrote:
becks wrote:
Imi doresc din tot sufletul sa castigam titlul, dar parca as vrea si sa treaca vreo 4-5 ani fara trofee ca sa ne descotorosim de niste lipitori care de abia asteapta sa o dam in bara ca sa vina sa spuna: "v-am spus eu". Pe unii chiar va gadila sub mustata aceste esecuri. Fiecare cu crucea lui :|.

Cam care ar fi acele lipitori?

iti dai tu seama :)

02 May 2012, 09:10
Profile YIM
Forum Referee

sunt dezamagit cel mai mult de atitudinea din acest meci. Adica zici ca e cel mai mare derby din istorie si nu ai o faza clara de gol. mare parte e vina lui Ferguson.

ramane sa vedem daca se impiedica City la Newcastle inseamna ca ei nu merita titlul mai mult decat noi...

02 May 2012, 09:57
Profile
Hot Prospect

BoDauU wrote:
Iarta-ma ca m-am bagat in seama cu un idiot care nu vede in textul altuia decat batjocora. Era o parere care sta mai bine pe picioare decat gogorita pe care ai spus-o, dar nu conteaza. Ramai in mediocritatea ta si pe canapeaua din sufragerie si da-ti cu parerea despre fotbal cum vrei si de cine vrei. In fine, esti demn de mila, ca prostia ta si mandria ta, da pe afara. Sa fii sanatos ca boala vine ;) .

Ai stat tu pe lângă niște oameni bătrâni care folosesc cuvinte prețioase precum "gogoriță"? Din câte înțeleg eu, tu trebuia să faci acordul între subiectul multiplu și predicat :). De ce ești un băiețel rău plin de spume și venin și n-ai făcut asta? Cum de îți permiți să pui virgulă între subiect și predicat? (ele) DAU pe afară! Avem și "batjocora"... Mai era o virgulă după "să fii sănătos" și semnul exclamării (sau mirării, cum vrei) la sfârștiul propoziției aceleia. Puteai schimba "de" cu "despre", dar vorbind stilistic, așa, că suntem între prieteni și nu e nevoie să epatăm, desigur. În fine, nu asta era ideea, că sigur îmi mai scapă și mie. Sau nu.

Sunt foarte curios în legătură cu ce te recomandă pe tine mai mult decât pe mine ca să opinezi vis-a-vis de(spre?) un meci. Unde ai jucat? Pentru cât timp? De remarcat fraza a doua care este superbă dpdv al construcției:

BoDauU wrote:

Așa v-a învățat pe voi doamna profesoară la școală să faceți când realizați un text argumentativ, nu? Să aduceți în discuție experiențele personale? Drăguț rău, pe cuvânt!

P.S.: Nicolae56 ce mai zice? Cu cine mai ține? Mai are războaie cu Ferguson?

P.S.: Succes la BAC! O să ai nevoie! Te puuup!

02 May 2012, 12:31
Profile
Staff

Stefan wrote:

P.S.: Succes la BAC! O să ai nevoie! Te puuup!

:lol: :lol: :lol:

02 May 2012, 13:07
Profile YIM
Staff

Rai v-ati facut ma! :) Of, of...

Nu inteleg de ce trebuie sa te legi mereu de micile greseli pe care le fac altii in textul pe care il scriu. Am inteles ca ar fi mult mai interesant si mai usor de citit un text bine scris, dar e greu sa faci asta pe un forum. Probabil ca ar fi ideal, dar nu este cazul.

In plus, cred ca ati inteles foarte bine ce a vrut sa spuna! Ma gandesc cum ne-ar privi strainii vorbind limba lor, ca in cazul meu franceza. Probabil ca mai gresesc, probabil ca mai pierd cate un acord, dar ma straduiesc sa imi expun punctul de vedere si ei inteleg.

Asa sper sa faci si tu, am inteles cu totii ca esti "profesor" in d-ale limbii natale! :)

02 May 2012, 13:45
Profile WWW
Forum Referee

Iosif scrie mai bine decat unii de pe site, si el face scoala in alta limba maghiara. Stefan exagereaza cu aspectele gramaticale, dar unele constructii sau expresii de la BoDauU chiar te zgarie la ureche. In plus, in anumite cazuri nu se intelegenici macar ideea. Iar in alte cazuri, se arunca si jigneste fara argument - nu ca a jigni cu argument e mai ok; de asemenea: nu sunt aspecte super-exagerate din partea lui, dar consider ca nu isi au locul pe un forum de oameni care se considera civilizati.

In alta ordine de idei, este un theread separat deschis pt aspecte de natura gramatical, discutia poate fi mutata acolo in cazul in care nu mai e vorba de jocul slab facut de United in ceea ce era considerat "meciul sezonului".

02 May 2012, 13:57
Profile
Hot Prospect

@ trifu - Pe tine nu te-aș corecta niciodată, de exemplu. M-am mai certat doar cu Eugen, dar măcar el are niște idei care sunt ale lui și pe care știe să și le susțină.

Lui BoDauU îi reproșez logica înaintea gramaticii. Cu toții greșim, dar dacă începi să faci rumble in the jungle, ar fi bine să ai toate armele la tine. El nu le are. N-am corectat niciodată pe altcineva din senin; trebuie mai întâi să mă fi enervat opinia lui ca să trec la smotoceli. Chestia e că nici măcar nu mă enervez în chestiile astea, dar știu că enervez, în schimb :). Când a venit cu argumentația aia că el se pricepe pentru că a fost în fenomen, a sărit puțin calul. Adică? Dacă tu ai jucat fotbal la 15 ani în Divizia D înseamnă că ai fost în fenomen? Ce legătura are un meci pentru titlu în EPL cu unul care se cumpără pe două găini și un sac de cartofi? Și mi-am adus aminte și despre perioada aia în care ne freca la icre cu ce zicea Nicolae56 ăla... Adică noi eram o adunătură de cretini și venea ăla să ne arate cum stau treburile. Accept critici, accept păreri, dar dacă se depășește o decență, atunci hai să vedem cât de bun ești tu ăsta care critici. Tu nu știi nici măcar să te exprimi, deci why do you still bother? Măcar dacă puteam să-i dau hide și aș fi scăpat de el.

Da, discuția deviază, dar n-o să te poți muta de fiecare dată pe alt thread cu ea când sunt paie pe foc. Shit happens, ca în jocul lui United.

Până una-alta United e pe 2 doar la golaveraj, în urma unei echipe care a băgat 600 de milioane în transferuri. Also, noi am avut accidentat cel mai bun fundaș din lume. Unde pui perioadele fără Fletcher, Anderson, Nani, Young, Cleverly, Welbeck...

Ferguson a câștigat 4 din ultimele 5 campionate și a jucat 3 din ultimele 5 finale de UCL. Despre ce vorbim? Dacă mai are pasiune? Păi l-ar fi făcut KO pe Mancini dacă nu intervenea asistentul ăla. You can't fuck with the Ferg!

Lucrurile nu stau rău. Real nu a mai jucat o finală de 10!!! ani și au băgat câteva sute de milioane în echipa aia... Barcelona e (sau sper că a fost :) ) echipa împotriva căreia e cel mai greu să joci de când ne uităm la fotbal. Bayern e Bayern, e neamțul ăla fără fantezie care ți-o trage din nimic. Aia e! Nu cred că trebuie să reconstruim cu 8 nume noi (dintre care 5 super-jucători), nu trebuie să plece Ferguson, nu trebuie să dărâmâm Old Trafford-ul! It's not that bad... Arsenal ce să mai zică? Liverpool? Ce echipă a mai câștigat campionatul intern în 4 din ultimele 5 sezoane? We're fine & Fergie still has it!

02 May 2012, 14:39
Profile
Reply to topic   [ 50 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next