[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - PL MD36: Man City v Man United L 30.04.2012 22:00
View unanswered posts | View active topics It is currently 21 Oct 2017, 15:50

Reply to topic  [ 50 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 PL MD36: Man City v Man United L 30.04.2012 22:00 
Author Message
Hot Prospect

Post Re: PL MD36: Man City v Man United L 30.04.2012 22:00
E vina jucătorilor dacă se pierde titlul ăsta. E vina lor că au ieșit din Europa League, la fel ca pentru clasarea pe 3 în grupele UCL. Ferguson a făcut din rahat bici, să fim serioși; la ce accidentări au fost. Păi nesimțitul ăla de Mancini cică mai vrea doi mijlocași. Ăsta da tupeu...

Așa cum în unele momente Fergie pare inert la ce se întâmplă pe teren, la fel în altele consideră oportun să înceapă un meci de FA Cup cu Arsenal cu 6 fundași și să câștige la pas. Lucrurile îți ies câteodată, alteori nu; Mancini putea să aibe congelator umplut cu carne dacă după ce a schimbat cu De Jong pentru Tevez ar fi fost egalat. OK, nu s-a întâmplat azi dar în alte rânduri da. Plus că uneori lucrurile depășesc antrenorul sau pregătirea și se decid exclusiv la motivație - care poate fi dată de cum au dormit jucătorii azi-noapte, dacă au făcut sex, dacă le-a făcut bucătarul ciorbă de potroace, etc. Este și cazul din seara asta - ăia au vrut mai mult, nu e (doar) neputință.

Dacă ne scapă campionatul ăsta printre degete, trebuie să ne uităm mai degrabă către meciurile cu Wigan, cu Everton... Cu Wigan joci singur ca fotbalist la United, nu trebuie neapărat să te pună Ferguson pe poziția ta preferată să te alinți tu. Joacă dracului unde oi fi și dă 100%! N-a fost cazul de multe ori: Benfica, Basel, cu Bilbao n-au vrut. Tot ei au întors cu Chelsea, nu Ferguson.

Eu cred că Newcastle îi poate încurca pe lăutarii ăștia. Mancini nu merită un titlu.

01 May 2012, 01:11
Profile
Staff

Nu cred că este cazul de "v-am spus eu". Shit happens, dar este păcat de avantajul avut, mă refer la punctele avans. Am gestionat slab acest avantaj!

Ştefan a pus bine problema, uneori nu antrenorul e cheia, dar eu cred că el face diferenţa. City are un lot mai bun, noi puteam compensa doar prin Ferguson...

01 May 2012, 05:45
Profile WWW
Hot Prospect

Stefan wrote:
Cu Wigan joci singur ca fotbalist la United, nu trebuie neapărat să te pună Ferguson pe poziția ta preferată să te alinți tu. Joacă dracului unde oi fi și dă 100%! N-a fost cazul de multe ori: Benfica, Basel, cu Bilbao n-au vrut. Tot ei au întors cu Chelsea, nu Ferguson.

Tu stii ca este o mare gogorita dar inca nu vezi care e problema in ceea ce ai spus. Ai o parte de dreptate, dar lucrurile nu stau deloc asa. Este o probabilitate de sub 25% sa-ti iasa in felul spus de tine. Daca toata viata lui, Ferdinand, a jucat fundas central, nu poti sa-l pui varf si sa aibe executiile lui Cavanii, Falcao, Ronney si alti atacanti de top din lume. Nu uita de probleme avea Valencia ca fundas dreapta, si vorba aia, este o pozitie cu 10 metri mai in spate. Ce dracu, nu se poate descurca? Ceea ce incerc eu sa-ti spun este ca fotbalul nu este atat de simplu, probabil din mijlocul canapelei din sufragerie cu berea si samanta in mana, asa pare.

Ceea ce spun este si din putina experienta pe care o am, care fie ca va place sau nu, isi spune cuvantul. Sa nu se inteleaga ca aceste pareri ale mele, vreau sa para sau sa sune ca ale unui profesionist, este doar ochiul meu plus experienta pe care am capatat-o cat timp am jucat fotbal si cat timp am stat langa oameni din fotbal.

01 May 2012, 09:47
Profile
Hot Prospect

becks wrote:
Imi doresc din tot sufletul sa castigam titlul, dar parca as vrea si sa treaca vreo 4-5 ani fara trofee ca sa ne descotorosim de niste lipitori care de abia asteapta sa o dam in bara ca sa vina sa spuna: "v-am spus eu". Pe unii chiar va gadila sub mustata aceste esecuri. Fiecare cu crucea lui :|.

Cam care ar fi acele lipitori?

01 May 2012, 09:59
Profile
1st Team

Indiferent de meciurile ramase, asta nu e un titlu castigat de City, e unul pierdut de noi. Poate ca e mai bine sa nu luam nimic si sa fim umiliti si in PL ca sa fie mai dureroasa palma luata de Ferguson sezonul asta. Cand nu e valoare pe piata, te bate toata lumea, inclusiv niste mascarici ca City. Asta e singura si cea mai mare vina, a mosului.

Pentru mine, meciul de aseara a fost cel mai urat dintre toate sezonul asta, si cred ca din toti anii (recenti) de cand urmaresc eu United. In conditiile in care te duci pe un stadion ca sa NU PIERZI (nu neaparat sa castigi) si tu nu tragi la poarta timp de 90 minute meriti sa fii de rasul lumii. Simplu.

01 May 2012, 10:10
Profile YIM
Staff

Nu inteleg de ce credeti ca astia de la City sunt "mascarici", adica o echipa slaba inteleg eu. Au o gramada de vedete, au investit multi bani, probabil ca se vor bate la titlu mai mereu de acum incolo cu inflatia asta de pe piata!

Si da, am putea spune ca noi am pierdut titlul, asta e clar pentru toata lumea. Am devenit prea delasatori pe final, iar cand am avut cutitul la os, am clacat! In meciul de ieri nu am emis pretentii... mi-a parut rau de Scholes si Giggs, au fost singurii care parca nu faceau parte din acest "blat"!

UNITED! UNITED legends! :)

01 May 2012, 10:36
Profile WWW
1st Team

Tocmai pentru ca au investit atata ii consider eu mascarici. A fost nevoie sa ne dam singuri cu tesla-n oua ca sa castige titlul, asta dupa ce au dat cu mucii-n fasole in toate celelalte competitii in care intrasera cu trambite si surlite. Pentru mine valoarea nu consta doar in individualitati ci in spiritul de echipa si in mentalitatea implementata in cadrul clubului. Si cred ca putem cadea cu totii de acord ca la City nu exista decat o colaborare intre jucatori si staff al carei singur obiectiv comun sunt banii. Si indiferent ce ar realiza ei in viitorul apropiat, pentru mine raman niste clovni ipocriti care nu merita respectul nostru (cel putin al meu) in aceasta rivalitate.

01 May 2012, 10:59
Profile YIM
Star

Partida cu Everton a fost pierduta de jucatori cea cu Wigan (in care United n-a tras macar un sut pe poarta), ca de altfel si meciul cu City, de Ferguson. Un alt meci memorabil din acest sezon a fost cel cu Blackburn de pe OT inainte de care Fergie stabilise anumite prioritati - razbunarea (care daca nu era eliminat Kompany nu mai avea loc) fata de City pentru acel 1-6. Un tur mai tarziu MU era eliminata de Liverpool.

Some great decision making :roll:

City este clar echipa cu cel mai valoros lot din Anglia, daca ar avea si un antrenor pe masura probabil i-ar face Barcelonei si Realului curul sita. Ne place sau nu dar epoca United apune, chiar daca Man United castiga titlul anul asta, intr-un an sau doi City va fi echipa nr. 1 ...

01 May 2012, 12:50
Profile
Star

Superb! I-a batut rau pe Rio si Evra, altii care joaca bine. :)
Submediocrul asta nu avea cum sa iasa motm decat intr-un meci in care echipei nu i-a iesit nimic.

Eu zic sa mearga si la Euro, Anglia are nevoie de el. :)

01 May 2012, 13:48
Profile
Star

prototype wrote:
Superb! I-a batut rau pe Rio si Evra, altii care joaca bine. :)
Submediocrul asta nu avea cum sa iasa motm decat intr-un meci in care echipei nu i-a iesit nimic.

Eu zic sa mearga si la Euro, Anglia are nevoie de el. :)

Cat de ciudat n-ar parea dar Carrick a avut o evolutie decenta in meciul de asta noapte. A avut cateva recuperari foarte bune, singurul moment mai prost a fost cand pe un contraatac a tinut prea mult minge pina cand a pierdut-o sau a gresit pasa (nu mai tin minte) ...

Revin la ideea ca United are nevoie de 2 mijlocasi centrali world-class, unul la creatie (inlocuitor pentru Scholes) si altul la inchidere (inlocuitor pentru Keane). Vedem ce cumpara Ferguson la vara, asta daca cumpara ceva.

01 May 2012, 15:46
Profile
Reply to topic   [ 50 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next