[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - PL MD36: Man City v Man United L 30.04.2012 22:00
View unanswered posts | View active topics It is currently 22 Oct 2017, 12:02

Reply to topic  [ 50 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5
 PL MD36: Man City v Man United L 30.04.2012 22:00 
Author Message
Hot Prospect

Post Re: PL MD36: Man City v Man United L 30.04.2012 22:00
Stefan, crezi ca daca-i atragi atentia in legatura cu limba romana va si intelege? Omul cred ca are o varsta, e vaccinat, e dus la biserica, la scoala, daca n-a invatat pana acum sa scrie, e treaba lui. Pe mine ma deranjeaza insa, exact cum spui si tu, ca vine si spune ca el e experimentat in ale fotbalului, de zici c-a fost crescut pe Maracana, langa Pele si Garincha. Aici da, sunt de acord cu tine, nu-nteleg ce-l recomanda pe el mai mult decat pe altii pentru a vorbi de(spre? :) ) fotbal ori, in cazul de fata, despre Ferguson. Ideea e ca omul are si dreptate, e cam singurul de aici care spune de multa vreme ca echipa nu joaca nimic (si asa e, si eu am vazut asta, dar mi-a placut sa ma mint singur, avand ca scuza rezultatele), problema e cum o spune, dandu-ne tuturor senzatia ca abia asteapta inca o infrangere ca sa-i iasa lui premonitiile. Hai sa nu ne mai certam, ne asteapta o vara fierbinte, vom face transferuri rasunatoare, sa vedeti ce echipa ne tragem. :)

02 May 2012, 18:03
Profile YIM
Hot Prospect

Stefan wrote:
..... Când a venit cu argumentația aia că el se pricepe pentru că a fost în fenomen, a sărit puțin calul. Adică? Dacă tu ai jucat fotbal la 15 ani în Divizia D înseamnă că ai fost în fenomen? Ce legătura are un meci pentru titlu în EPL cu unul care se cumpără pe două găini și un sac de cartofi? ..........

Pai asta era si problema. Nu era vorba ca eu am jucat nu stiu unde nu stiu cat timp si in ce fel. Exact despre asta vorbeam. Adica nu te poti astepta, de pe canapeaua din sufragerie, sa faci echipa in locul lui Sir si sa bagi pe Valencia RB sau pe Rio varf si sa-ti dea randament maxim. Asta era raspunsul meu la comentariul tau din care se intelegea ca : indiferent unde te pune Sir, intr-un meci cu Wigan, trebuie sa dai 100%. 100% da, aici ai perfecta dreptate, eu ma refeream la randamentul dat de jucatorul respectiv pe un alt post decat cel pentru care s-a antrenat o viata intreaga.

Am si specificat, este pererea mea, din experienta mea si am specificat ca nu vreau sa sune sau s-o intelegi ca pe o parere a lui MM sau alti oameni care mananca fotbal pe paine. Dar nu ma asteptam la nimic altceva din partea ta. Oi fi eu cum oi fi, dar daca in loc sa ma contrezi cu argumente, ai preferat sa-mi iei gramatica la purificat, asta este. Zii mai bine ca nu vrei sa-mi raspunzi sau ca nu vrei sa intri in discutie cu mine si inteleg....sunt prea prost sa ma pot baga cu tine intr-o discutie. Asta as intelege-o, crede-ma.

@Adiciurea, ai inteles si tu exact invers. Eu n-am impus aceasta idee si nici n-am spus ca eu am jucat si am dres unde si in ce fel. Am spus din experienta mea, ce era gresit in asta? Eu din experienta mea, de divizia D cum vrea @Stefan, pana si acolo se vede ca un jucator nu poate juca mai bine pe un post diferit fata de cel pe care-l stie. Aaaaa se descurca? Da, este ok. Randament 100%? Se poate nimeri, de asta am zis ca este o prapabilitate mai jos de sfert sa iasa aceste carpeli. Din cate aparitii a lui Valencia ca fundas dreapta a jucat exact ca un fundas dreapta clasic si de mare clasa? Cred ca din 3-4 meciuri doar 1 meci l-a jucat ca un fundas dreapta de clasa.

In fine.....de aia am si specificat in postul anterior, doar sa nu para ca eu sunt arogant si ca eu stiu si ca eu dreg si ca eu daca spun asa, asa o sa fie. Dar daca ati inteles asta, asta este, eu am incercat, incerc si acum, sa va fac sa intelegeti ca nu am vrut sa sune pe un ton superior.

@Adiciurea, nu sunt premonitii si nu sunt genul "v-am spus eu", doar ca eu nu suportam si nu suport ipocrizia. Au fost meciuri in care am spus ca sa jucat bine, foarte bine,samd. Dar in cea mai mare parte am spus ca nu jucam nimic, si asa si este. Dar asta nu inseamna ca eu nu mi-am dorit sa castigam sau sa triunfam. In ciuda succeselor, am spus cand am jucat si cand nu. Vorbesc (scriu) cam mult, credeti ce vreti despre mine.

Last edited by BoDauU on 05 May 2012, 18:15, edited 4 times in total.

02 May 2012, 20:03
Profile
Hot Prospect

becks wrote:
BoDauU wrote:
becks wrote:
Imi doresc din tot sufletul sa castigam titlul, dar parca as vrea si sa treaca vreo 4-5 ani fara trofee ca sa ne descotorosim de niste lipitori care de abia asteapta sa o dam in bara ca sa vina sa spuna: "v-am spus eu". Pe unii chiar va gadila sub mustata aceste esecuri. Fiecare cu crucea lui :|.

Cam care ar fi acele lipitori?

iti dai tu seama :)

Spune-o cu nume si prenume, nu inteleg de ce ocolesti raspunsul. Esti cumva.....? Daca ai de spus ceva despre cineva, cum ca ar fi lipitoare sau altfel de caracter, zi-o.

02 May 2012, 20:09
Profile
Staff

City marcheaza al doilea gol la Newcastle. E gata (chiar daca pana acum tot eram optimist). Ne-am facut-o cu mainile noastre, si doare http://www.youtube.com/watch?v=-_qMagfZtv8&ob=av2e. E trist ca s-a ajuns la asta, sa fim invinsi in lupta pentru titlu de City in forma unor mercenari arabi. Dezgustator chiar. Dar trebuie sa traim cu asta, si sa reactionam sezonul viitor. A fost un sezon slab, dar tot iubesc echipa. UNITED!!

Idiots' authority promising equality, so where is the land of the free? Stop it, you're killing me!

06 May 2012, 16:26
Profile
Hot Prospect

Iosif wrote:
City marcheaza al doilea gol la Newcastle. E gata (chiar daca pana acum tot eram optimist). Ne-am facut-o cu mainile noastre, si doare http://www.youtube.com/watch?v=-_qMagfZtv8&ob=av2e. E trist ca s-a ajuns la asta, sa fim invinsi in lupta pentru titlu de City in forma unor mercenari arabi. Dezgustator chiar. Dar trebuie sa traim cu asta, si sa reactionam sezonul viitor. A fost un sezon slab, dar tot iubesc echipa. UNITED!!

Multa dreptate ai in ceea ce spui, Iosif. Chiar ne-am facut-o cu mainile noastre, pe mine asta ma supara cel mai rau.
Si ca sa te amuz un pic, eu inca mai sper. Ori batem la scoruri imense pe Swansea si Sunderland, ori ii incurca Mark Hughes.
Sunt foarte trist, m-am asteptat la multe de la Newcastle, dar pana la urma saracii atat au putut. Si cel mai rau e cand ajungi sa ai nevoie sa joace altii pentru tine.

06 May 2012, 16:32
Profile YIM
Staff

Din pacate, or fi ei mercenari, dar sunt buni, s-a vazut azi. Asa ca nu prea pot sa cred ca QPR ii poate incurca (ar fi un miracol). Cat despre golaveraj, acum e 10+ pentru city, sa zicem ca bat pe qpr cu 4-0, inseamna ca trebuie sa marcam 15 goluri in 2 meciuri (iarasi ar fi nevoie de un miracol, cu tot respectul si toata increderea in echipa).

Idiots' authority promising equality, so where is the land of the free? Stop it, you're killing me!

06 May 2012, 16:44
Profile
Hot Prospect

Iosif wrote:
Din pacate, or fi ei mercenari, dar sunt buni, s-a vazut azi. Asa ca nu prea pot sa cred ca WBA ii poate incurca (ar fi un miracol). Cat despre golaveraj, acum e 10+ pentru city, sa zicem ca bat pe WBA cu 4-0, inseamna ca trebuie sa marcam 15 goluri in 2 meciuri (iarasi ar fi nevoie de un miracol, cu tot respectul si toata increderea in echipa).

Iosif, joaca cu QPR, nu cu WBA. Un lucru bun e ca Bolton n-a facut azi decat egal acasa, iar QPR a batut. Asa ca un X pe Etihad ar salva-o pe QPR indiferent de ce fac Bolton si Wigan. Inca se poate, dar e spre imposibil. Vom vedeam.

06 May 2012, 17:51
Profile YIM
Staff

adiciurea wrote:
Iosif wrote:
Din pacate, or fi ei mercenari, dar sunt buni, s-a vazut azi. Asa ca nu prea pot sa cred ca WBA ii poate incurca (ar fi un miracol). Cat despre golaveraj, acum e 10+ pentru city, sa zicem ca bat pe WBA cu 4-0, inseamna ca trebuie sa marcam 15 goluri in 2 meciuri (iarasi ar fi nevoie de un miracol, cu tot respectul si toata increderea in echipa).

Iosif, joaca cu QPR, nu cu WBA. Un lucru bun e ca Bolton n-a facut azi decat egal acasa, iar QPR a batut. Asa ca un X pe Etihad ar salva-o pe QPR indiferent de ce fac Bolton si Wigan. Inca se poate, dar e spre imposibil. Vom vedeam.

Da, am observat, si am si corectat. Nu stiu de unde stiam de WBA, am vorbit cu un prieten despre asta, si parca el mi-a zis. Oricum, ne e greu, cum am zis, avem nevoie de un miracol.

06 May 2012, 17:52
Profile
Staff

Believe!

United!!!

07 May 2012, 14:09
Profile WWW
Staff

Din pacate istoria nu ne ajuta ... cand am stat la mana altora nu am primit ajutor :(

07 May 2012, 22:03
Profile YIM
Reply to topic   [ 50 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5