[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - PL MD33: Wigan v Man United Mi 11.04.2012 22:00
View unanswered posts | View active topics It is currently 26 Jun 2017, 05:41

Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 PL MD33: Wigan v Man United Mi 11.04.2012 22:00 
Author Message
Star

Post Re: PL MD33: Wigan v Man United Mi 11.04.2012 22:00
adiciurea wrote:
Dupa parerea mea, pentru sezonul viitor, trebuie adusi MACAR un mijlocas central de rasa (Kagawa, Sneijder, Modric, Gotze, ori chiar Oscar de Marcos sau Muniain de la Bilbao) si un atacant, exact cum zice si Eugen, de genul lui Nistelrooy. Eu clar sunt fanul lui Huntelaar, omul e o masinarie de goluri, e senzational ce face la Schalke. Sau alta solutie pentru un astfel de post este Llorente, tot de la Bilbao, e foarte tare omul, cred c-ar face treaba buna in Premier League.

Kagawa pare a juca ceva intre mijlocas stanga si mijlocas central ofensiv dar daca stai sa te gandesti ca vanzarile tricourilor in Asia vor creste ca painea-n test :lol: lui Sneijder i-a cam trecut vremea, Oscar de Marcos chiar nu stiu ce joaca, Muniain pare a evolua pe postul lui Rooney. Unu dintre Modric si Goetze ar fi de vis :) Si mie imi place Huntelaar, olandezul insa trebuia cumparat de la Ajax inainte de a pleca la Real, acum cred ca are 29 de ani ... Llorente cu siguranta ar face cariera in EPL, nu stiu daca ar marca 20+ goluri pe sezon dar la fizicul lui n-ar avea nici o problema de adaptare.

15 Apr 2012, 14:10
Profile
Hot Prospect

Eugen, eu cred ca Muniain nu joaca varf, adica ce joaca Rooney. E play-maker-ul tipic spaniol din ultimii ani. Doar ca fata de Iniesta Xavi, Silva, Mata, el e si foarte iute. Ar fi o mega lovitura sa-l luam pe pusti, are doar 19 ani. Si ti se pare batran Huntelaar? Eu cred ca la 29 de ani pe care-i va face in toamna mai poate sa joace lejer 4 ani pentru United, timp in care poate sa dea vreo 100 de goluri. Llorente nici nu e nevoie sa-ti dea mai mult de 20 de goluri pe sezon, atata timp cat e si pivot si le ofera celorlalti baloane utile, din devieri. Cat despre De Marcos, e un mijlocas ciudat, poate sa si creeze, dar sa si distruga. Pare asa ceva gen S. Gerrard, la scara mai mica. Ar fi extrem de bun la noi, e tanar si cred ca s-ar adapta, nu e tocmai un mititel.

15 Apr 2012, 14:20
Profile YIM
Forum Referee

de acord cu cel mai l;ung post al lui Eugen (ma refer postare, nu post de Paste ;-), cu 2 exceptii:

- Nani e in top 3 wingeri din lume; nu o sa ii scada cota; prb lui e ca e cam inconstant
- Macheda poate sa explodeze inca; e cu 1 an mai mic decat Balloteli, uite ce sezon bun (dpdv goluri / joc) a facut negritalianul...

15 Apr 2012, 16:08
Profile
Hot Prospect

roby wrote:
de acord cu cel mai l;ung post al lui Eugen (ma refer postare, nu post de Paste ;-), cu 2 exceptii:

- Nani e in top 3 wingeri din lume; nu o sa ii scada cota; prb lui e ca e cam inconstant
- Macheda poate sa explodeze inca; e cu 1 an mai mic decat Balloteli, uite ce sezon bun (dpdv goluri / joc) a facut negritalianul...

Nani in top 3 wingeri din lume? Hazard, Gotze (care joaca si extrema dreapta la Borussia), Robben, Ribery, Bale, chiar si Young sunt peste Nani. Nani e super talentat, dar cam atat. E indolent, e puturos si de foarte putine ori se pune in slujba echipei.

15 Apr 2012, 17:58
Profile YIM
Forum Referee

da; l-ai uitat pe Nicolita...poate ca in afara de Bale, Robben si di Maria, restul mai au d elucrat (inclusiv Walcott, Young sau chiar Valencia); Ribery e altceva (desi joaca bine si pe stanga); si cine e Hazard asta?

15 Apr 2012, 18:00
Profile
Hot Prospect

Cine e Hazard? N-ai auzit de Hazard? Robben si intr-un picior si fara o mana e cu multe clase peste Nani. Inteleg sa fim subiectivi si sa ne aparam jucatorii, dar hai sa-l scoatem si pe Rooney mai bun ca Messi, ce zici? Valencia e de o suta de ori mai util ca Nani, Young e mult mai direct si mai combinativ. Vedem cui ii da dreptate timpul si care dintre cei 3 va avea viata mai lunga la United. Atat timp cat tot ce incerci sa faci in viata asta e sa-l copiezi pe Cristinel, n-ai sa fi niciodata mai mult decat un fotbalist plin de talent, dar extrem de limitat si de capricios. Iar la United astfel de fotbalisti se impun rar. Dupa parerea mea, Nani la prima oferta de 20 de milioane, trebuie dat imediat. Si am vazut ca nu-s singurul care crede asta.

15 Apr 2012, 19:03
Profile YIM
Forum Referee

Intrebarea cu Hazard era retorica. Whatever.

Valencia a avut un sezon mai bun ca Nani exact la fel cum Nani a avut un sezon mult mai bun anul trecut cand nu a fost accidentat. Young e bun, dar a jucat bine doar max 25% din meciuri pana acum; nici Nani nu e cel mai constant, dar procentajul lui e clar mai bun. Iar Robben e sigur mai bun ca Nani doar la simulari...(poate si la fotbal ,dar acolo doar poate).

Acuma vezi, io nu sunt subiectiv, dar daca ar fi sa jucam fotbal in curtea scolii si sa alegem coechipierii, pe Rooney l-as alege inaintea lui Messi sau Ronaldo. Si nu sustin ca Rooney e mai bun decat astialalti doi. Sunt sigur ca stii de ce...

15 Apr 2012, 19:37
Profile
Hot Prospect

roby wrote:
Intrebarea cu Hazard era retorica. Whatever.

Valencia a avut un sezon mai bun ca Nani exact la fel cum Nani a avut un sezon mult mai bun anul trecut cand nu a fost accidentat. Young e bun, dar a jucat bine doar max 25% din meciuri pana acum; nici Nani nu e cel mai constant, dar procentajul lui e clar mai bun. Iar Robben e sigur mai bun ca Nani doar la simulari...(poate si la fotbal ,dar acolo doar poate).

Acuma vezi, io nu sunt subiectiv, dar daca ar fi sa jucam fotbal in curtea scolii si sa alegem coechipierii, pe Rooney l-as alege inaintea lui Messi sau Ronaldo. Si nu sustin ca Rooney e mai bun decat astialalti doi. Sunt sigur ca stii de ce...

Nu, nu stiu. Esti oricum ironic si n-am chef de polemici gratuite la ora asta. E doar parerea mea ca Nani nu e de United, nu din pricina talentului, ci din alte multe motive. Tu poti sa fii fanul lui, e alegerea ta. Eu sper sa nu-l mai vad mult la echipa, tu speri sa-l mai vezi. Cum eu sunt de parere ca M. Carrick e foarte important pentru echipa, asa altii il considera slab si il doresc plecat. Fiecare cu ideile si gusturile lui.
P.S.: Cand ne-o califica si pe noi Nani intr-un meci asa cum a facut-o Robben cu Bayern, chiar in fata noastra, mai vorbim despre Robben. Sa nu vorbesc de ultimul turneu final de Mondial, ce a jucat Robben (unul din cei mai buni de la turneu) si ce realizari aproape de zero are Nani si la nationala. In fine.

15 Apr 2012, 19:51
Profile YIM
Forum Referee

Nu am vrut sa fiu ironic decat partial. Rooney, pt ca el joaca pt echipa 100%; pt Messi mai joaca inca 2-3, iar pt Ronaldo o echipa intreaga.

Sunt de aceeasi parere cu tine cu privire la Carrick; referitor subiectul Nani/Robben, nu sunt fan Nani si da, ai dreptate - Robben unul din cei mai buni de la CM din 2010. Mai buni ca el au fost Snejder si Forlan, dar ce au facut ei pt Iner sezonul asta? El se rupe prea des ca sa fie o solutie mai buns ca Nani pt noi. Si ca valoare, io zic ca sunt destu lde aproape astia doi. ma rog, parerea mea...

15 Apr 2012, 20:18
Profile
Hot Prospect

Sneijder si Forlan e clar ca sunt in regres, dar in regres a fost toata echipa Interului dupa ce i-a lasat Jose. Cat despre Messi si Ronaldo, nu pot fi de acord cu tine. Ok, e clar ca echipele lor joaca pentru ei, dar e tot la fel de clar ca sunt cei mai valorosi din lume. Sunt jucatorii cei mai atinsi de geniu, daca pot spune asta. Oricum, nu se pune problema sa vina la United nici unul dintre ei, e doar la nivel de discutie. Robben dupa parerea mea e genial, e peste Nani si de fapt peste multi jucatori, dar intr-adevar e mult prea fragil. Daca Nani ar inceta sa se mai creada Ronaldo, poate c-ar fi bine si pentru el si pentru echipa. De aia oricand prefer un jucator ca Valencia, mult mai limitat tehnic, dar 100% dedicat echipei si cerintelor antrenorului. Doamne ajuta sa-si revina Nani, sa inceapa sa joace ce ar trebui sa joace si-am sa fiu primul care se va bucura. Dac-ar fi dupa mine, n-as transfera oricum un winger in vara, ca solutii sunt. As transfera un mijlocas central si un varf golgeter.

15 Apr 2012, 20:22
Profile YIM
Reply to topic   [ 41 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next