[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - PL MD33: Wigan v Man United Mi 11.04.2012 22:00
View unanswered posts | View active topics It is currently 26 Jul 2017, 14:26

Reply to topic  [ 41 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 PL MD33: Wigan v Man United Mi 11.04.2012 22:00 
Author Message
1st Team

Post Re: PL MD33: Wigan v Man United Mi 11.04.2012 22:00
De acord cu @roby, fara Scholes la mijloc suntem precum gaina fara cap: topaim de colo-colo fara sa legam 3 pase si apoi pierdem mingea si ii lasam pe contraatac. Oare cumpara Ferguson la vara un mijlocas capabil sau ii mai prelungeste lu' Paulica cu inca un an contractul :?:

Un alt mare gol consider ca il avem in atac. Rooney e singurul om capabil sa dea gol dintr-o centrare care nu se duce fix in capul sau piciorul lui, si e singurul om care stie sa dea pe poarta din afara careului. Ferguson a facut o mare prostie cand i-a aratat usa lu' Berbatov acum o luna si s-a bazat pe Chicharito si Welbeck. Primul e iesit din forma rau de tot, aseara nici macar n-a atins mingea de zece ori, iar Welbeck nu prea are fata de United. La inceput am sperat ca e doar ratangiu si o sa treaca de faza asta, dar nu...atata poate el. Si nu ma luati cu "e tanar, are tot timpul sa progreseze, etc."; nu poti sa-ti bati joc de atatea ocazii (vezi meciurile cu Blackburn si QPR) in conditiile in care tu esti varf de atac, sau singurul varf de atac, cum s-a intamplat aseara in ultimele 20 minute.

12 Apr 2012, 10:42
Profile YIM
Staff

Asta este şi opinia mea în legătură cu Welbeck, nu mi se pare un jucător de viitor, nu are nici cine ştie ce talent, muncitor nu prea este, ratează mult, mie nu îmi place...:P Nu mi se pare că are constituţie de fotbalist.

Avem probleme de lot, sper să se facă îmbunătăţiri la vară. Totuşi, e de admirat că an de an suntem în lupta pentru titlu, iar numitorul comun al anilor trecuţi şi prezent este SAF.

Evident, noi ca fani vrem mai mult! Mereu!

United!!!!!!

13 Apr 2012, 06:55
Profile WWW
Hot Prospect

trifu wrote:
Totuşi, e de admirat că an de an suntem în lupta pentru titlu, iar numitorul comun al anilor trecuţi şi prezent este SAF. !

Premier Leagua este o competitie, vizibil, in regres, ce tot o dam din iala in clanta, si ne mai bucuram pentru chestia asta. Titlul este titlu, nimeni nu poate spune nimic in privinta asta, dar e totusi o competitie din ce in ce mai slaba. Ferguson a sacrificat sezonul intreg doar pentru Premier League, de aia ne-am facut de ras in toate competitiile europene si interne, pe deasupra il mai si admiram pentru asta.

13 Apr 2012, 16:01
Profile
Forum Referee

BoDauU wrote:
trifu wrote:
Totuşi, e de admirat că an de an suntem în lupta pentru titlu, iar numitorul comun al anilor trecuţi şi prezent este SAF. !

Premier Leagua este o competitie, vizibil, in regres, ce tot o dam din iala in clanta, si ne mai bucuram pentru chestia asta. Titlul este titlu, nimeni nu poate spune nimic in privinta asta, dar e totusi o competitie din ce in ce mai slaba. Ferguson a sacrificat sezonul intreg doar pentru Premier League, de aia ne-am facut de ras in toate competitiile europene si interne, pe deasupra il mai si admiram pentru asta.

De acord cu BoDauU. Stiu, incredibil, dar totusi 75% sunt de acord cu el. 25% credit pt SAF care a scos maxim sezonul asta. Daca avea cele 250 mil ale lui City, spune-ne, draga galatene, cum stateau lucrurile acum? Eram sau nu in semifinalele UCL + FA?

13 Apr 2012, 20:07
Profile
Hot Prospect

Banii nu garanteaza totul, dar probabil era o alta fata a lui United si nu aceasta apatie, care se vrea pentru titlu'. Nu iti garanteaza nimic, dar cu 250 mil cred ca luam 3-4 jucatori mai mult decat buni, puteam lua numai tinerei, exemple sunt multe, si nu era o problema, stiam ca la anul va fi bine, pentru ca avem viitor. Noi in United-ul de azi nu prea avem viitor, nu cu Scholes reactivat si cu Giggs mijlocas central ca pe altu nu poti pune.

Discutia se poate duce mult mai sus si mai elaboram decat pare la prima vedere si nu cred ca are vreun finish line si prefer sa raman la tema asta, care s-a dus putin de la idee dar nu conteaza :) .

13 Apr 2012, 21:19
Profile
Forum Referee

Da, dar cu Scholes si Giggs avem trect, nu?

Daca anul asta luam titlul, lucrurile in insula vor sta precum urmeaza:

1. United 20
2. Liverpool 18
3. Arsenal 13
SAF,Giggs 13
4. Scholes 11
5. Everton 9
....
n. Terry,Lampard 3
...
x. Gerrard 0

Ce ziceti de pozitiile 3 si 5? Dar de cele 600 mil Euro datorii Real si Barca + buget 250 mil City pt transferuri in ultimii 2 ani?...Care e multiplicatorul in cazul in care nu cheltuiesti bani cu nemiluita? Ar avea si Wenger macar o parte mica din titlurile luate de Fabregas cu Barca (ca indemnizatie)?

14 Apr 2012, 00:11
Profile
Hot Prospect

Roby te duci prea departe. Era vorba de trecut? Este de prezent, da asa este, daca vom lua titlul este exact asa cum ai relatat, dar eu vorbesc de cum arata United ca echipa in prezent si cel fel v-a arata in viitor cu acesti fotbalisti, cu care avem o istorie. Ceea ce au facut ei este remarcabil si este o onoare sa-i vezi in activitate, dar pana cand? Pana vor alerga cu perfuziile dupa ei in timp ce dribleaza un adversar?

Sa spun ca si asa este bine, dar solutiile de avarie unde sunt? Unde este viitorul? Ne imbatam cu apa rece? Eu nu vreau sa-mi impun punctul de vedere cu forta, poate asta se intelege, dar nici cand ocolim ceea ce se vede cu ochiul liber nu pot tace, pentru mine este ipocrizie.

Repet, ne bucuram ca copiii la o bomboana, ca vom lua o competitie in mare regres, vizibil.

Eu nu ma uit in curtea altora, este important ceea ce se intampla la noi in ograda. Ma doare in cot de datoriile lui Real si Barca, pana la urma cu succesul lor, pe toate planurile, vor scoate banii aia in 2 ani, dar asta este cu totul alta discutie, cat de City, are un magnat plin de bani si nu-i poti spune nimic. Daca omul ala vrea sa investeasca fara cap ca-l doare-n cot de bani, ce-i poti face?

Si ca sa-mi consolidez statul de cel mai pesimist om al forum-ului, va spun ca Milan, care emite cupoane de pensie si nu fluturase de salarii, a jucat de 2 ori mai bine decat United in 2 finale de UCL. Asta inseamna intradevar ceva.

14 Apr 2012, 22:15
Profile
Hot Prospect

Dupa parerea mea, cu actuala echipa si tinand cont si de loturile celorlalte contracandidate (si ma refer la ales la City si Chelsea), faptul ca azi avem sansa sa ne ducem din nou la 5 puncte, cu 4 meciuri ramase, seamana cu un mic miracol de Paste. E evident ca nu jucam foarte bine, ca avem probleme (probleme sesizate mai ales impotriva adversarilor europeni), dar de data asta, daca luam titlul, Ferguson cred ca nu numai ca va realiza ca a avut noroc, dar o va si recunoaste pentru sine. Si cred ca va baga mana in buzunar, pentru macar 2-3 jucatori valorosi. Cu echipa asta e clar ca la anul nici macar ritmului Premier League nu mai facem fata, nu mai vorbesc de UCL. Momentan grija ar trebui sa fie sa luam titlul 20, dupa e timp pentru toate. Inclusiv pentru un proiect nou, care ar putea fi inceput cu 2-3 noi jucatori.

15 Apr 2012, 10:18
Profile YIM
Star

Mie lotul nu mi se pare chiar atat de catastrofal:

Portari: De Gea - chiar daca mi s-a parut o bucata de petarda spaniolul si-a ridicat nivelul jocului, daca mai invata sa iasa pe centrari zic ca va fi un portar bun. Lindegaard - e un goalkeeper sigur, poate fi oricand titular, Amos si Johnstone sunt si ei talentati si mai ales tineri. Zic ca postul de portar este asigurat.

Fundasi centrali: Ferdinand - batran dar isi face treaba, va juca din ce in ce mai putin si probabil nu va rezista mai mult de 2 sezoane, Vidic - zidul din aparare, de vazut cum va evolua dupa pauza asta indelungata, e si el trecut de 30 de ani dar 3 sezoane tot le duce. Nucleul Smalling, Jones si Evans (toti sub 25 de ani) reprezinta viitorul lui Man united, cu inca un tanar promitator adus in locul lui Ferdinand si Vidic centrul apararii e asigurat pe multa vreme de acum incolo ... ca sa nu mai zic ca e un Fryers sau De Laet acolo.

Fundasi laterali: Aici apar probleme, Rafael si cu Fabio nu reprezinta optiuni viabile, chiar daca tineri sunt foarte fragili si fara minte, vesnic stai cu frica-n san ca ramai in 10. Cred ca achizitionarea unui fundas dreapta de calitate ar fi necesara.
Evra - un jucator valoros dar si el trecut de 30 iar inlocuitor printre tinerii lui United nu se prea vede, as vrea sa stiu ce poate Tyler Blackett daca nu trebuie cumparat si fundasul stanga.

Mijlocasi laterali: Aici echipa sta bine, Young si Valencia (ambii cate 26 de ani) sunt in forma, ramane de vazut ce va face Nani ? Parerea mea e ca portughezul trebuie vandut pina nu i-a scazut pretul ca lui Berbatov.

Mijlocasi centrali: Aici e marea problema: Giggs si Scholes sunt foarte batrani, hai sa spunem ca mai continua un sezon dupa care ar trebui lasati sa se retraga. Park (30) e omul bun la toate si la nimic in acelasi timp. Carrick distrugator fara a distruge. Fletcher e ciumat. Anderson e vai de capul lui. Singurul jucator valabil la centrul terenului este Cleverley da si asta sare din accidentare in accidentare. Ramane de vazut ce va face Pogba !? Sper sa iasa ceva din Tunnicliffe. Cumpararea a doi mijlocasi centrali este absolut necesara, unul la creatie si altul la inchidere.

Atacanti: Rooney e clar motorul echipei, Hernandez si cu Welbeck sunt jucatori valabili dar inconstanti. Berbatov si cu Owen sunt gata. Macheda pentru mine nu reprezinta mare lucru, intr-un an sau 2 va fi plecat si uitat. Ar fi necesara aducerea unui varf veritabil, ceva in genul lui RVN.

cu 3-5 achizitii Ferguson ar putea acoperi toate posturile deficitare

2 mijlocasi centrali: prioritate maxima
1 fundas dreapta: si asta un post deficitar
1 atacant: un finalizator veritabil ar fi de dorit
1 fundas stanga: Evra nu va juca la nesfarsit

15 Apr 2012, 13:47
Profile
Hot Prospect

Dupa parerea mea, pentru sezonul viitor, trebuie adusi MACAR un mijlocas central de rasa (Kagawa, Sneijder, Modric, Gotze, ori chiar Oscar de Marcos sau Muniain de la Bilbao) si un atacant, exact cum zice si Eugen, de genul lui Nistelrooy. Eu clar sunt fanul lui Huntelaar, omul e o masinarie de goluri, e senzational ce face la Schalke. Sau alta solutie pentru un astfel de post este Llorente, tot de la Bilbao, e foarte tare omul, cred c-ar face treaba buna in Premier League.

15 Apr 2012, 13:54
Profile YIM
Reply to topic   [ 41 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next