[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - Ajax - Man Utd, J 16.02 h 20:00 (tur)
View unanswered posts | View active topics It is currently 20 Aug 2017, 07:47

Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
 Ajax - Man Utd, J 16.02 h 20:00 (tur) 
Author Message
Staff

Post Re: Ajax - Man Utd, J 16.02 h 20:00 (tur)
De acord cu adi. Carrick e unul din cei mai buni jucatori din lot in acest moment. Da randament aproape maxim pe postul sau si a capatat foarte multa incredere.

17 Feb 2012, 00:31
Profile YIM
Reserves Team

Pe undeva pe acest forum a aparut un link spre un articol bun, acum vreo cateva saptamani. Era vorba de cupluri de mijlocasi centrali. Cred ca la momentul actual in fotbal nu se poate vorbi de valoarea unui singur jucator, dublajele si schemele de aparare sunt sufocante. Nu mai exista nici o posibilitate sa vedem goluri Maradona, Baggio, Pele, Garrincha. Oricine incearca este oprit net. Treaba e valabila si pentru triadele extrema-mijlocas lateral-fundas lateral.

Cred ca la ora asta discutam strict pe cine e langa Carrick, pentru a vedea ce joaca el. Tot asa cum Xavi fara Iniesta e la 60% din randament (si invers e valabil), sau Yorke fara Cole (acum niste ani) era ca un ciocan fara maner, Carrick are un randament bun cand e acoperit de Jones (care la randul lui nu ar da randament daca nu ar sti ca e acoperit defensiv de Carrick) - scuze de fraza intortocheata.

Carrick nu merge cu Cleverley (s-a vazut cu prisosinta aseara in prima repriza). Merge cumva cu Scholes (s-a vazut in a doua repriza, tot aseara). Nu stiu cum merge cu Pogba. Nu prea stiu cum merg alte combinatii de non-carici, pentru ca mosul are o fixatie pe acest jucator (si eu, personal, nu il condamn. Eu il vreau plecat pe Nani, atat!). Cum pe vremuri un mare antrenor de-al nostru facea nationala luand o foaie de hartie si scriind la mijloc Nunweiller V, apoi completand restul posturilor.

Asadar, prototype, la ora asta, "preferatul" tau este ilustrarea vie a filosofiei SAF asupra jocului United. Il va mai tine acolo mult si bine, mai ales ca nu se accidenteaza neam. SAF gandeste jocul in termeni de posesie a mingii. Pentru asta, Carrick e indispensabil, nimeni nu are procentul lui de pase (asa cum spui tu, chiar si la portar).

Mai e de lucrat pe partea dreapta (unde Nani strica orice schema - acest fratii Costea!), geaba vrea Jones cate ceva, si pe stanga, unde Young nu prea se potriveste cu Evra. Plus, Evra se cam apropie de final, ce vom face de fundas stanga? Cred ca il aducem pe Irwin...

17 Feb 2012, 06:23
Profile
Forum Referee

adi, vorbele tale nu au nicio valoare daca nu iti cumperi un tricou oficial cu Nr. 16... ;-)))

17 Feb 2012, 09:07
Profile
Star

E amuzant cum un jucator care de 2-3 sezoane nu joaca nimic si mai si are cateva pase de gol pentru adversari, e aparat cu atata inversunare. Meciurile bune pe care le face sunt in nota mediocra a unui mijlocas central care are fata de United.

Yaya, Barry, Fletcher, defensivi si ei, au o alta parere despre fotbal. Ii vezi adesea in preajma careului pentru un sut, pentru o pasa filtranta, ceva, ii vezi in flanc sa bage o centrare, ii vezi facand presing, ii vezi montati in meci. Pe cand mormolocul nostru mai are un pic si-l da afara pe DDG din poarta. :)

L-am vazut si la Bucuresti de la cativa metri. Plasamentul in teren, modul in care intelege presingul, viziunea de joc, totul, absolut un dezastru.
Intotdeauna e in contratimp, defazat si cu gandul la somn. Joaca din prima cand nu trebuie, si invers, tine de minge cand ar trebui sa-i dea drumul rapid. Dupa ce primeste mingea, face stop, casca un pic, face si o acolada, inchide unghiul si apoi o bubuie. Pai bai tampitule, aveai cateva optiuni simple, de ce ma-ta nu le-ai folosit?

Cei care sunt fani United de cand a inceput Cristiano Ronaldo sa dea din fundulet pe teren, au impresia ca acest mormoloco-carrici e un jucator ok. Dar vazand un Keane, un Scholes in tineretile lui, n-ai cum sa nu vezi diferenta uriasa intre un jucator care merita sa joace la United si un altul care e de Stoke City. Si totusi sunt echipe care au CDM buni acum...
Trebuie sa se termine odata cu mijlocasul defensiv care dupa ce recupereaza, arunca la intamplare mingea!

Stai in noroi, dar nu vrei o autostrada ca merge si asa. Tipic romanului.

17 Feb 2012, 09:40
Profile
Hot Prospect

Roby, n-am sa-mi cumpar un tricou cu nr. 16, nu sunt fan Carrick, dar nici nu-l critic aiurea cand omul chiar joaca ok ce i se cere. Prototype are o fixatie, asa e el. Tin minte ca ne-am contrazis acum ceva timp si pe messenger asupra unei chesiuni, el zicea ca Messi e over-rated, eu ziceam ca e cel mai bun si ca va mai lua Baloane de Aur. Cum a fost, stim cu totii. Nu comparam ce joaca Carrick cu Toure pentru ca sunt jucatori diferiti. Barry in schimb e slab, eu nu l-as lua la United. Si cred ca nici mosul. Si nu-ti permit Prototype sa vii cu aluzii ieftine gen "cine e fan de cand a venit Ronaldo, bla, bla, bla", din simplul motiv ca nu e treaba ta de cand tine cineva cu o echipa si nu ai stat tu dupa fundul nimanui sa vezi de cand tine respectivul cu acea echipa. Eu tin cu United chiar de dinainte de `99, cand Ronaldo cred ca era minor. Din nou, nu comparam Scholes cu Carrick, pentru ca sunt jucatori diferiti. Iar un Keane se naste la 50 de ani. Carrick e un jucator care la ora asta nu are de cine sa fie inlocuit in echipa. Ai nevoie de el pentru ca exact cum zicea si Sorin, nu se accidenteaza, isi face treaba defensiv foarte ok si e suficient. De ce nu zici nimic de aia care chiar ar trebui sa construiasca si n-o fac? Erai mare fan Nani, acum taci? Tipic tie.

17 Feb 2012, 10:30
Profile YIM
Staff

Dupa ce a avut atata timp SAF incredere in Carrick cred ca ar fi interesant sa profitam de jocul lui cand o face cat de cat ok. Adica nu cred ca te astepti la Carrick sa ia o minge de la Ferdinand si sa dribleze pana la 40m de poarta adversa si apoi o torpila tipica lui cu "latul" in vinclu... Nu este genul de jucator care sa se vada prea mult, ca joc seamana cu Keane, numai ca nu este atat de rau. Roy iti inducea o stare de frica, nu iti venea sa il ataci ca poate iti rupea picioarele si apoi te lua si la bataie...dar pentru noi a fost ca o emblema!

Pentru moment Carrick va fi titular, asta e parerea mea, nu are cine sa il scoata din teren.

Si ar mai fi un aspect, jocul lui United este "destul" de tecticizat, daca nu si-ar respecta pozitia in teren ar lasa foarte multe spatii, de aici si pedeapsa pe care o primim aproape mereu cand el pierde mingea la mijloc, sau o da la un adversar... luam gol cand el greseste, de asta este si taxat atat de mult.

Si nu e vorba ca ii luam noi apararea, dar problema Carrick nu e o prioritate pentru moment, nu stiu pe cine ar lua Ferguson in locul lui, poate Rodwell...dar vine? Nici eu nu cred...

:)

17 Feb 2012, 13:55
Profile WWW
Forum Referee

am glumit la faza cu tricoul

eu sunt indiferent fata de Carrick - nu ma entuziasmeaza f mult, dar ce e drept in ultima vreme si-a facut bine treaba si e tot ce conteaza. Din punctul meu de vedere, e un om de lot perfect pt noi, nu se plange daca e rezerva, poate sa joace la nivel ok in meciuri tari (remember ca era in forma buna la dubla cu Chelsea din semi UCL de anu' trecut).

17 Feb 2012, 14:19
Profile
Reply to topic   [ 27 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3