[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - UEFA (General)
View unanswered posts | View active topics It is currently 21 Oct 2017, 15:56

Reply to topic  [ 109 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
 UEFA (General) 
Author Message
Hot Prospect

Post Re: UEFA (General)
roby wrote:
Sa nu uitam ca Real nu a ajuns in sferuri vreo 6-7 ani la rand. Sa fie bucurosi ca i-a adus Jose in 2 semifinale consecutiv!... ;)

CORECT! Cu tot lotul lor extraordinar, daca pleaca Jose, iar nu fac mai mult de sferturi. Imi pare rau pentru Real, adica pentru Ronaldo, Jose si Casillas. Si-mi pare rau ca s-a dus Bayern mai departe, pe care n-am s-o suport niciodata. In finala e destul de clar, voi ce ziceti?

26 Apr 2012, 20:41
Profile YIM
Hot Prospect

roby wrote:
Sa nu uitam ca Real nu a ajuns in sferuri vreo 6-7 ani la rand. Sa fie bucurosi ca i-a adus Jose in 2 semifinale consecutiv!... ;)

Este incredibil unde ati adus discutia :lol: . Dupa ce ca noi suntem de rasu lumii, ca nu ne-am calificat dintr-o grupa cu echipe mult mai mici, mai facem si haz de necaz. Incercati sa faceti niste lucruri care nu-si au rostul si da dovata de nesimtire si proasta creste, sa nu mai vorbim de rautatea pe care o etalati. Sa spui asta @Roby, pentru mine, este o mare nesimtire si ma uimeste efectul de turma :D . Fara suparare.

Nu spune nimeni sa va placa aceasta echipa, dar nici sa-i faci in fel si chip nu este frumos, avand in vedere la ce fotbal aratam si am aratat de 2 sezoane incoace, cat si lotul nostru.

Parerile voastre, uneori, ma lasa fara reactie, pur si simplu ma uimeste caracterul omului in fiecare zi prin ura pe care o emana. Este incredibil, sincer, unde a ajuns lumea asta, nu nu mai romanii .

26 Apr 2012, 22:19
Profile
Hot Prospect

BoDauU wrote:
roby wrote:

Este incredibil unde ati adus discutia :lol: . Dupa ce ca noi suntem de rasu lumii, ca nu ne-am calificat dintr-o grupa cu echipe mult mai mici, mai facem si haz de necaz. Incercati sa faceti niste lucruri care nu-si au rostul si da dovata de nesimtire si proasta creste, sa nu mai vorbim de rautatea pe care o etalati. Sa spui asta @Roby, pentru mine, este o mare nesimtire si ma uimeste efectul de turma :D . Fara suparare.

Nu spune nimeni sa va placa aceasta echipa, dar nici sa-i faci in fel si chip nu este frumos, avand in vedere la ce fotbal aratam si am aratat de 2 sezoane incoace, cat si lotul nostru.

Parerile voastre, uneori, ma lasa fara reactie, pur si simplu ma uimeste caracterul omului in fiecare zi prin ura pe care o emana. Este incredibil, sincer, unde a ajuns lumea asta, nu nu mai romanii .

Generalizezi si nu-i ok. Dac-ai fi citit atent si nu pe diagonala, ai fi vazut ca sunt pe aici si unii care apreciaza ce face Mourinho sau ce a facut Barcelona. Iar restul sunt simple rautati ale celorlalti, nu cred ca-i in regula sa-i faci tu cu ou si cu otet doar pentru ca se amuza de esecul Barcei\Realului. In fond, asta e, suntem mici deocamdata (noi, Man. United) si din pacate traim din infrangerile Barcelonei provocate de altcineva, ca Ferguson n-a fost in stare sa-l citeasca pe Guardiola. Lasa, bine c-a fost Di Matteo.

26 Apr 2012, 22:59
Profile YIM
Forum Referee

BoDauU wrote:
roby wrote:

@BoDauU
- te rog sa justifici (dar cu argumente solide) de ce faptul ca am spus ca 2 semifinale consecutive sunt o performanta buna pentru Real constituie "nesimtire" sau "proasta crestere"
- sa iei in considerare faptul ca nu am mentionat performanta noastra slaba din acest an in UCL, primul dupa multi ani in care ambele echipe spaniole au fost peste noi in competitie.
- recunosc ca ma bucur ca nu s-au calificat echipele cele mai bune in acest moment, pt ca Real are 10 titluri, iar Barca 4 (ca si Munchen). Asadar, am preferat echipa din Anglia in dauna campionei (nu am vrut sa fie ei cei care retin pt prima data trofeul), iar dintre Bayern si Real am ales ceea ce am considerat "mai putin rau"; si in finala o sa tin cu Chelsea.
- studiaza cu atentie tabelul din linkul de mai jos; e o statistica privind performantele echipelor in UCL in ultimii 15 ani. Sunt ordonate echipele in ordinea perfirmantelor. Incearca sa estimezi pe ce loc ar fi fost Real daca se lua doar pe ultimii 10 ani (iti spun eu ca primele 2 locuri ar fi ramas la fel).
http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Champ ... comparison

In alta ordine de idei:
- cum poti sa spui la sfarsitul unui mail in care arunci vorbe jignitoare ca parerile noastre te lasa fara reactie? Pai mailul asta nu e o reactie? Sau din pnctul tau de vedere o reactia de-a ta era sa faci repede 10 genoflexiuni sa te linistesti?
- am vazut postari care intr-adevar emanau un soi de ura fata de Barca, dar nu erau din partea mea (nu ca i-as simpatiza prea mult); in acest caz, tu retii toate ideile si il acuzi doar pe unul?
- "numai" se scrie numai impreuna in contextul folosit de tine.

Si ceea ce conteaza cu adevarat: nu cred ca pierdem luni pe "Etihad"!

27 Apr 2012, 09:00
Profile
Staff

Chill out boys, fiecare are dreptul sa nu suporte Real si Barca! Noi suntem United si uram orice alta echipa! Faptul ca ne bucuram ca a iesit Barca/Real este normal, ne-au cam dat batai de cap mereu, sunt echipe mari! Nu cred ca este fan United care sa nu se bucure un pic macar ca a iesit Barca, la Real cu Bayern e greu de spus pe cine sa urasti mai mult!

Dar la baza, noi tinem cu United, indiferent de cum jucam!

Subiectiv vorbind, eu sunt fan United pt ca asa vreau, ma bucur de echipa mereu, am avut noroc ca a luat si cateva trofee, dar se mai intampla sa nu fii cel mai bun!

UNITED!

27 Apr 2012, 15:17
Profile WWW
Staff

Da mai nene. Am jucat slab anul asta. Si ce? Simt o bucurie vecina cu extazul ca echipa aia de lingai a iesit din competitie. M-as bucura sa se accidenteze toti si sa nu-i mai vad in viata mea pe un teren de fotbal. Urasc echipa aia din strafundul sufletului meu. punct

27 Apr 2012, 16:11
Profile YIM
Hot Prospect

@Roby, faptul ca ce ai spus l-ai lasat interpretabil spune totul. Asta este argumentul meu. Daca am gresit, si tu spui ca am gresit, imi cer scuze pentru asta. Eu am vazut ironia si sarcasmul din textul tau si mi s-a parut o oarecare aroganta sa spui ceea ce ai spus. Daca esti un impatimit al statisticilor, n-ai decat sa fii incontinuare. Eu sunt tipul de om care in trecut conteaza doar 2-3 ani, nu 10, 20, 30. Asta este pererea mea.

Eu nu am acumulat toate parerile si apoi m-am referit doar la tine. Poate ma asteptam la altceva de la tine, te-ai gandit? Nu m-am referit doar la tine in special, ci la toata lumea. Nu stiu ce a fost jignitor, in fine. Am inteles gresit, asa o fi, dar daca vrei sa nu lasi loc de interpretare, ai putea face ceva in sensul ala. Inca odata, imi cer scuze pentru cele spuse, voi face tot posibilul ca pe viitor sa te intreb daca este ironic sau sarcastic, sa nu mai fie aceste neintelegeri.

Imi cer scuze pentru cele spuse !

@Becks la cine de referi?

28 Apr 2012, 12:43
Profile
Staff

BoDauU wrote:
Incercati sa faceti niste lucruri care nu-si au rostul si da dovata de nesimtire si proasta creste, sa nu mai vorbim de rautatea pe care o etalati.

Care-i problema daca eu urasc echipa aia? Mi-as dori sa nu mai existe. Ma bucur in egala masura de o victorie a diavolilor si de un esec al catalanilor. Dar de aici la niste cuvinte aruncate de tine e cale lunga. Nu am spus nimic de noi. Am avut un sezon slab in UCL. Recunosc si inghit in sec, dar asta nu inseamna ca bucuria pe care o simt la un insucces al catalanilor este o rautate. Putem fi campioni ai lumii 3 ani la rand si tot mi-as dori ca barca sa se lupte pt evitarea retrogradarii in campionat.

28 Apr 2012, 13:09
Profile YIM
Hot Prospect

Si eu urasc Barca pentru ca ne-au oprit din drumul de a fi prima echipa care isi apara trofeul UCL, urasc jucatorii lor pentru ca sunt niste domnisoare cand joaca pe teren si ca vor totul in favoarea lor, dar nu am asemenea sentimente despre aceasta echipa, cum ai tu. Adica este una sa nu-ti placa si sa fii invidios pe performatele lor si alta e sa sari la afirmatii de genul de mai sus, este in primul rand pueril si in aldoilea rand putin sarit de pe fix. Ceea ce faci tu acum cu afirmatiile tale, personal, nu-mi par normale. Sunt de prost gust si nu inteleg de ce atata ura si rautate. Pana la urma se reflecta si in viata de zi cu zi . In fine. E parerea ta, nu ti-o pot respecta, dar prea putin conteaza asta. Sa fii sanatos si daca vrei tu sa fie asa, sa fie, sa ai tu dreptate si sa-si faca pe plac Cel de Sus.

28 Apr 2012, 13:58
Profile
Forum Referee

BoDauU wrote:
Eu am vazut ironia si sarcasmul din textul tau si mi s-a parut o oarecare aroganta sa spui ceea ce ai spus.

Am fost intr-adevar semi-sarcastic; valoarea de anul asta le da dreptul Realului sa fie considerata in primele 2 echipe din lume. United a fost 3 ani la randul in primele 2 din lume si am luat doar o data trofeul UCL; de aici si faptul ca 2 semifinale consecutive e o realizare buna, un progres fata de ce a fost in trecut, chiar daca - normal - esecul doare tare (nu a durut mai tare finala pierduta cu Barca decat iesirea noastra don grupe anul asta? si ce diferenta mare de performanta e intre ele, nu?...)

Dar una e sa fi chiar si ironic la adresa unei terte parti, alta e sa spui cuiva ca e nesimtit sau prost crescut. Iti accept scuzele, apreciez ca ai revenit - dar te rog sa fii mai temperat pe viitor. Mai bine citesti de 2 ori un mesaj decat sa arunci aiurea cu vorbele.

28 Apr 2012, 17:13
Profile
Reply to topic   [ 109 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next