[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - UCL FINAL | Barcelona v Manchester United | 28 mai 2011
View unanswered posts | View active topics It is currently 27 Jun 2017, 00:36

Reply to topic  [ 157 posts ]  Go to page Previous  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next
 UCL FINAL | Barcelona v Manchester United | 28 mai 2011 
Author Message
Forum Referee

Post Re: UCL FINAL | Barcelona v Manchester United | 28 mai 2011
Apropo de meciurile amicale: avem amical cu scarabeii catalani in turneul din America prin august sau ceva de genu.Macar acolo sa le rupem picioarele daca altceva nu putem face pe teren,nu de alta dar acolo nu conteaza cartonasele rosii si nu cred ca se impun suspendari. :lol:

Glumesc...sa nu luati in serios. :lol:

29 May 2011, 09:44
Profile WWW
Staff

Nu o iau ca pe o gluma. Chiar m-as bucura daca ar iesi vreo 3-4 catalani cu fracturi de pe teren. Mi-e scarba de jocul asta prestat de ei. Noi nu meritam sa castigam la felul in care am evoluat in repriza a 2-a, dar nici eu nu meritau sa castige pt frecusul ala obsedant. E un kkt de fotbal. Asa este ... LOVE UNITED ! hate barca !

29 May 2011, 11:22
Profile YIM
Star

Rooney nu are 1.78, el si cu Chicharito au 175 cm. Ma rog 1.75 e statura medie oriunde pe globul asta, dar in sport eu zic ca e statura mica. Rooney si Chicharito sunt jucatori fantastici, nimeni n-a zis sa-i dam in masa. Pentru mine Rooney ramane a fi cel mai bun jucator din lume la ora actuala. Chicharito e un oportunist senzational, un finalizator foarte bun, un fotbalist rapid care joaca bine la offside dar nu e el omul care sa depaseasca adversari prin fente.

De acord mijlocul e marea problema, toti stim asta. Trebuiesc jucatori tehnici, mobili, rapizi ... bla-bla-bla. Vedem ce schimbari vor fi vara asta.
Toure e o forta a naturii, un freak ... sa ai asemenea tehnica si viteza la gabaritul ala de cal sportiv e ceva fantastic.

Am vazut interviul lui Ferguson de dupa meci. Omul era resemnat si descumpanit.

29 May 2011, 12:54
Profile
1st Team

adiciurea wrote:
Stefan wrote:
Wow! Aguero si Neymar? Really now... Deja aruncam la gunoi Evrăuți, Rafaei, Carrickși, Fergusoni. Bravo, baieti!

P.S. : Mie-mi place Neymar, ramane sa se transfere la un club din Europa si vom vedea pe care dintre noi l-a inselat ochiul.

Ultimul off-topic la acest subiect, ca tot se vorbea de atacanti (nu sunt de parere ca ar trebui sa cumparam vreun atacant, doar in cazul in care pleaca Berbatov), despre Neymar, Aguero, Benzema etc, se pare ca ne vom convinge sezonul viitor de ce e in stare brazilianul pentru ca Chelsea e foarte aproape de a finaliza transferul pentru 23 mil lire.

29 May 2011, 14:22
Profile YIM
Hot Prospect

Trebuie sa recunosc,de ce mi-a fost frica nu am scapat. Ma doare la fel de mult ca si pe voi,aceasta infrangere,cu atat mai mult cu cat adversarul se numeste Barca. Nu vreau sa incep cu chestii gen ""v-am spus eu?",dar vreau doar sa subliniez ca am fost cel mai apropiat de adevar si nu degeaba am avut aceste discutii incontradictriu cu fiecare si nu degeaba mi-am tras antipatii,injuraturi si multe alte chestii neplacute. Asta ne-a fost valoarea oricat de mult am dori sa negam acest lucru.

Hope? Este o curva cu 2 taisuri si te lasa cand ti-e lumea mai draga. Am fost exact ca mielul la taiat si sa nu dam vina pe concentrare sau daruire. Stilul Barcei este de a te distruge psihologic si apoi fotbalistic.Umbla unde este cel mai delicat simt al fotbalistului.Barca a fost mai buna,mult mai buna ca noi,cine nu vrea sa recunoasca asta,este un fustrat care nu stie sa pierda. Speram ca la anul sa fim mai puternici,din toate punctele de vedere.

Sa spus pe aici,ca noi am fost inaintea finalei,mai puternici decat in 2009. Fac doar o paralela sau un calcul,regula de 3 simpla,nu are cum sa-ti dea rezultat,United mai puternica,cand pierzi 2 jucatori ca CR si Tevez,plus sa nu faci decat 2 transferuri,Smalling si Chicharito :) . La fel ne-am mintit pe noi insine.

Pe cine sa dam vina? Nu stiu. Eu unu as da pe Sir din pricina acelor vorbe care spunea ca va face tot posibilul,dupa ce s-a mai ars odata cu Barca,si va aduce UCL de pe Wembley pe Old Trafford pentru Sir MAtt Busby,sa numai specific,nu sunt jucatori buni pe piata(in engleza suna mai bine,dar am preferat propriile mele cuvinte). Ce sa mai spui ce sa mai crezi? As mai da vina pe sistemul nostru,tampit,de joc. Pentru mine este cel mai prost sistem de joc,a fost bun o data,ne-a adus trofee incontinuu? Da,categoric da. Mai putem continua cu acest sistem? Nu. Am vazut aseara cum si cat de usor se infiltrau jucatorii catalani intre cele 2 compartimente,fundasi - mijlocasi. Eu zic pana aici,mai mult de atat nu cred ca este necesar sa spun. As da vina pe aroganta lui Sir,de ce nu? Cand iti permiti sa spui atat de multe si sa te vezi cum te scufunzi. Nu spun ca Sir ar trebui sa plece,Doamne fereste,spun doar ar fi lasat aroganta si incapatanarea lui acasa,acum era cu totul alta poveste. Cine va stii cum putea fi rezultatul,dupa atatea si atatea ideii?

Imi cer scuze pentru neintelegerile mele cu toata lumea de pe acest forum si nu am fost niciodata rau intentionat sau vreun fan inrait sau maniac dupa trofee,am vrut binele,ca si voi,lui United. Am atatia ani de cand tin cu United incat chiar daca as vrea nu ma pot suci de la o echipa la alta,cum ma acuza unii :D :P ,nu as putea,nu ma lasa inima . Imi cer scuze inca o data si vreau sa ne vedem in toamna,la meciurile oficiale,tot certandune ca chiorii dar cu totii sa avem un numitor comun si de neegalat, United.

Proud to be a fan of Man Utd team and a don't give a damn what other's did. Glory Glory Man United .

29 May 2011, 16:01
Profile
Staff

Din punctul meu de vedere Fergie nu a gresit. A trimis in teren formatia de start cu care majoritatea din noi vroia sa inceapa. De ce am jucat asa? Pt ca astfel am ajuns in finala UCL si pt ca astfel am luat EPL. Banuiesc ca asupra apararii nu planeaza niciun fel de dubii. In atac la fel. Inaintea finalei cine si-ar fi dorit alt cuplu? Sau un singur atacant? Ramane in discutie mijlocul. Park a fost magistral sezonul asta in meciurile decisive. Valencia nu a lasat nicio alta varianta pt banda dreapta. Raman in discutie 2 posturi. Pe cine sa bagi la mijloc ... Giggs, Carrick, Anderson, Scholes, Fletcher, Gibson ... sincer, orice ar fi ales tot acolo era. Poate doar daca incepea cu Nani, dar sa fim sinceri ... stim cu totii cate mingi pierde baiatul asta si ar fi fost un risc major.

Acuma dupa meci putem sa tot criticam, dar formatia care a intrat pe teren a fost cea mai buna alegere la acel moment. Din pacate nu am vazut determinarea, agresivitatea si ambitia pe care o asteptam. Mi-a placut la nebunie Valencia ... era clar ca nu se compara ca tehnica, dar a bagat baiatul materiale ca la judet. Jos palaria! As fi vrut sa vad aceeasi determinare si la ceilalti.

Nu ma asteptam sa ne luam la tranta cu barca la nivel tehnic, la pase, la posesie, dar puteam compensa cu alte calitati. Din pacate am fost cam apatici. Asta este ... aceeasi trupa mi-a facut bucuria celui de-al 19 titlu. Nu am cum sa ii vorbesc de rau acuma. Ne-a lipsit un zvac. Poate ar fi trebuit un discurs la pauza...sa-i monteze SAF mai bine ... nush . Mi-ar fi placut sa vad niste accidentari in tabara barcei, asta ar fi insemnat determinare. Ce aveam de pierdut? Cartonase? Eliminari? Sau poate prindeau putina teama catalanii ...

Felicitari baieti ! O repriza ati fost super ! Cred ca daca jucam maine cu scarbele astea dar avem mai mult cojones ii batem. O vara placuta si o bine meritata odihna va doresc !!!

29 May 2011, 20:39
Profile YIM
Staff

Sunt foarte surprins de reactia voastra pozitiva de dupa acest meci, eu era sa sparg calculatorul de nervi, din pacate nu am jucat nimic, iar golul lui Rooney m-a descatusat...am ragusit! Extraordinar sezon, bravo tuturor, ce a fost aseara nu este chiar un dezastru, din pacate nu am putut mai mult.

Intr-adevar lipsa de reactie a lui SAF este lucrul pe care nu il inteleg. Barca a jucat si acum ca si in 2009, noi am jucat exact la fel, daca nu mai prost. Jucatorii nostri au fost extrem de obositi si COMPLET nedispusi la efort, dupa ce pasau, se opreau...

Meciul a fost asa cum l-am vazut toti! Ramanem impreuna aici si o sa vedem cu totii cand Messi nu va mai juca un fotbal de aceeasi calitate, va fi huiduit la scena deschisa de cei care il idolatrizeaza acum, asa cum a fost si cu Ronaldinho. NICIODATA nu o sa vedem asta pe OT cu Giggs, Scholes sau oricare alt jucator care ne-a dat satisfactie ca va fi huiduit.

Ramanem impreuna, suntem United!!!

Glory, Glory Man United!!!

29 May 2011, 21:19
Profile WWW
Star

Un asemenea discurs la pauza ar fi fost extrem de motivant:
http://www.youtube.com/watch?v=yX39J_YyKbs

Dupa pauza, mijlocasii, in special Carrick, n-au luat prea in serios adversarul, n-au mai facut marcaj la om ci doar au urmarit jucatorii fara sa faca ceva. La un moment dat am inceput sa urlu ca un nebun, enervat la culme de modul in care Messi era lasat liber sa se desfasoare si la cateva minute a si marcat.

Carrick mi s-a parut extrem de plictisit, la un moment dat doar se plimba in stanga si in dreapta fara sa faca un tackling sau sa incerce macar sa ia mingea de la adversar. A gresit si Park, dar el a alergat enorm si probabil n-a mai avut resursele necesare.

Cred ca daca baietii reuseau un marcaj mai strans Messi n-ar fi marcat golul de 2-1 si mai aveam o sansa. La golul lui Villa iar s-a intamplat acelasi lucru ca si cu City si Arsenal.. mingea aia trebuia degajata de Carrick in corner sau out, nu pasa la Nani in careu :( Aceste 2 greseli au fost fatale.

Nu pot insa sa fiu suparat pe baieti, mai ales dupa ce au castigat titlul cu numarul 19, trofeu de care eram obsedat. Imi pare insa foarte rau pentru ei si pentru Sir Alex, n-as vrea sa fiu in pielea lor, e dureros. Sper ca Sir Alex sa splash the cash la vara, fara investitii serioase nu vom putea tine pasul cu ceilalti... pana si Barcelona cheltuie in jur de 50 milioane in fiecare an pe jucatori noi.

@BoDauU - E o performanta fabuloasa sa iei titlul in Anglia si sa ajungi in finala Champions League cu lotul pe care-l are United si problemele avute de jucatori pe tot parcursul sezonului. Merita felicitati toti, chiar daca ultimul meci n-a fost tocmai placut.

29 May 2011, 23:33
Profile
Hot Prospect

gabi27 wrote:
@BoDauU - E o performanta fabuloasa sa iei titlul in Anglia si sa ajungi in finala Champions League cu lotul pe care-l are United si problemele avute de jucatori pe tot parcursul sezonului. Merita felicitati toti, chiar daca ultimul meci n-a fost tocmai placut.

Adevarat,numai ca tie nu ti-a placut felul cum am spus-o eu :) ,adica, doar inconstanta lui Arsenal si caderea fizica a lui Chelsea a ajutat la castigarea Premier League,numai ca sunt cam dur pentru tine si probabil de aia,ne-am cam "ciufulit" :P .

Este o adevarata performanta si sunt uimit ca,si asa cu noroc,am reusit sa castigam Premier League,dar la UCL nu am crezut nici o clipa,si chiar am avut niste discutii pe tema asta,care ulterior s-a vazut in finala de pe Wembley. Asta ne echipa,asta e tot ce am putut anul acesta,sa vrut tot cu putin,ceea ce uneori nu se poate,oricat de Sir Alex ai fi. Avem deja 1-2 achizitii clare din cate stiu,De Gea si Young,este un inceput bun,foarte bun,inseamna ca si Sir isi da seama ca nu poate la nesfarsit sa castige sau sa joace echipa mai bine fara sa ai si pe cineva(mai multi) sa-ti faca diferenta.

Ne asteapta o vara lunga si plina de suspans datorita transferurilor si a meciurilor amicale ce vor fi,pline de tineret pe care nu ii mai vrea plecat,imprumutati,sa ramana aici unde le este locul. Wellback si Cleverley,la cei 2 ma refer. Toate cele bune.

30 May 2011, 00:16
Profile
Forum Referee

becks wrote:
Din punctul meu de vedere Fergie nu a gresit. A trimis in teren formatia de start cu care majoritatea din noi vroia sa inceapa. De ce am jucat asa? Pt ca astfel am ajuns in finala UCL si pt ca astfel am luat EPL. Banuiesc ca asupra apararii nu planeaza niciun fel de dubii. In atac la fel. Inaintea finalei cine si-ar fi dorit alt cuplu? Sau un singur atacant? Ramane in discutie mijlocul. Park a fost magistral sezonul asta in meciurile decisive. Valencia nu a lasat nicio alta varianta pt banda dreapta. Raman in discutie 2 posturi. Pe cine sa bagi la mijloc ... Giggs, Carrick, Anderson, Scholes, Fletcher, Gibson ... sincer, orice ar fi ales tot acolo era. Poate doar daca incepea cu Nani, dar sa fim sinceri ... stim cu totii cate mingi pierde baiatul asta si ar fi fost un risc major.

La echipa de start nu, dar a gresit tactic prin faptul ca a reactionat cu schimbarile mult prea tarziu si strategic - pt ca stiam de 2 ani ca ne trebuie un mijlocas de tipul lui Scholes dar mai proaspat, pt astfel de meciuri - uita ca inca suntem descoperiti....

30 May 2011, 08:24
Profile
Reply to topic   [ 157 posts ]  Go to page Previous  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next