[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - Stiri preluate de pe diverse siteuri (publicati sursa)
View unanswered posts | View active topics It is currently 21 Nov 2017, 13:44

Reply to topic  [ 753 posts ]  Go to page Previous  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Next
 Stiri preluate de pe diverse siteuri (publicati sursa) 
Author Message
Hot Prospect

Post Re: Stiri preluate de pe diverse siteuri (publicati sursa)
Sixpounder wrote:
adiciurea wrote:
Ferguson a scos Barcelona cu Guardiola antrenor atunci cand am luat ultima data UCL.

Ah, in 2008 era Frank Rijkaard antrenor la ei :?

Whatever, ideea era alta, ca atunci nici Iniesta si nici Messi nu erau atat de buni pe cat sunt acum. Dupa parerea mea Guardiola a beneficiat de super echipa lasata de Rijkaard si mai ales a avut norocul sa plece Ronaldinho la timp, tocmai bine pentru explozia celui mai bun fotbalist din lume, Messi.

23 Jul 2011, 21:32
Profile YIM
Star

Iar il ovationezi pe messi? E doar un fotbalist bun cu un caracter infect ce beneficiaza din pacate de prea multa atentie.

23 Jul 2011, 22:09
Profile
Star

Nu se discuta faptul ca Ferguson este un mare, mare antrenor (poate cel mai mare la momentul dat) omu s-ar putea sa fie un caracter dificil (poate chiar infect) dar ca antrenor e mare de tot. Petru mine ramane un mister cum de a putut colabora cu Eric Cantona (tipul care spunea presedintelui FFF ca este un idiot sau jurnalistilor francezi ca se pisa pe curul lor ... si multe alte boroboate marca Cantona) :D

Guardiola cred ca e the next big thing. Multi spun ca Guardiola a mostenit echipa de la Rijkaard si poate ca asa si este, 6 jucatori titulari pe vremea lui Rijkaard sunt titulari si acum (Messi, Iniesta, Xavi, Abidal, Puyol si Valdes). Intrebarea care apare inevitabil este - de ce Rijkaard cu practic aceeasi echipa nu a putut face ceea ce a facut Guardiola !? :) Inseamna ca jucatorii valorosi nu sunt suficieneti pentru performanta (sunt necesari dar nu si suficienti) mai trebuie un antrenor bun si aici Guardiola a facut diferenta. Guardiola a luat niste decizii foarte curajoase debarasandu-se de jucatori ca Ronaldinho, Deco, Eto'o sau Henry. A realizat transferuri foarte bune, a dat si chixuri (Ibrahimovic, Cigrinski ... oameni de care insa a scapat foarte repede), dar majoritatea le-a nimerit. Omu asta in 3 ani de antrenorat are 3 campionate, 2 UCL, 2 cupe ale Spaniei, 2 supercupe, 1 supercupa a Europei si 1 campionat mondial al cluburilor (10 trofeee in 3 ani) :shock: Ferguson nici n-a visat la un asemenea record in primii ani de cariera. Daca Guardiola ramane inca 5 ani la Barcelona pur si simplu va inota in trofee. Risc sa spun ca Guardiola va lua in 10 ani de antrenorat mai multe trofee decat a luat Ferguson in 25 cu Manchester United. Guardiola si Barcelona traiesc o perioada fantastica. Totul merge de minune pentru acest club si oamenii care lucreaza acolo. Au jucatori extraordinari, au antrenor extraordinar, au totul. Circumstantele urzesc succesul catalanilor. Asta e.

23 Jul 2011, 22:28
Profile
Hot Prospect

Eugen, si Rijkaard a avut performante, a fost campion al Spaniei si a castigat UCL. Si repet, Iniesta si Messi nu erau la nivelul asta de acum, ei doi chiar sunt cei mai importanti in jocul Barcelonei, alaturi de Xavi. Cat despre ce spui tu Prototype, tu ai fixurile si ideile tale, ptr. tine Sir e mai slab ca Guardiola si Mourinho, ptr. tine un titlu Premier League e nimic, ptr. tine si dupa tine ar trebui sa plece tot lotul, sa ramana eventual Nani, ca tot zici tu ca e nu stiu ce mare fotbalist. N-are rost sa discut cu tine IAR despre Messi, iti stiu parerea. Dar daca nu e cel mai bun fotbalist din lume cel ce bate aproape de unul singur pe Bernabeu Realul si inscrie iar in finala UCL, dupa ce o facuse si cu 2 ani in urma, atunci chiar nu stiu ce ai tu in cap despre fotbal. Hai s-o lasam balta, incearca sa nu mai citesti ce scriu eu, mai ales despre alti jucatori pe care tu nu-i ai in lista de favoriti. E clar ca avem gusturi si idei diferite despre fotbal. Messi nu e nici pe departe preferatul meu, dar e tot de departe cel mai bun jucator din lume la ora asta. A se nota ca cel mai bun nu e egal si cel mai complet. Ci doar cel mai bun. Cat despre infect sau nu, iar nu stiu de unde scoti afirmatiile astea. Eu nu-l consider infect nici pe Ronaldo, care e de n ori mai simulator si mai egoist ca Messi. Nu mai zic de arogant si cocalar si nesimtit care una declara in timpul anului, iar cand i se iveste ocazia, fuge la Real. Fiecare alege cum vrea sa fie in viata lui, atat timp cat pe teren e ok. Si Ronaldo si Messi sunt cei mai buni de 4-5 ani, fara discutie, dar pe Messi il ajuta si trofeele, atat cu echipa, cat si cele individuale. Si daca nici unui jucator ca Messi care are pana la 24 de ani 15 trofee majore (dintre care 5 extra-tara), plus 180 de goluri in nici 270 de meciuri (dintre care 37 in UCL), nu trebuie sa i se acorde multa atentie, e clar ca traim unul pe Terra, altul pe Marte. E bine ca lui Ronaldo trebuie sa i se acorde, sa mai stim daca mai e cu Irina sau cu Nereida sau cu Paris Hilton. As spune mai degraba ca nu se acorda credit si importanta meritata altor fotbalisti, gen Xavi, Rooney, Totti, Del Piero, dar nu ca i se acorda lui Messi prea mare atentie. El o merita si o primeste, altii din pacate o merita si n-o primesc. Subiect incheiat, ramai cu frustrarile tale legate de Messi, poate Doamne fereste mai jucam cu Barcelona vreodata si ne mai da iar vreo boaba, pana te convingi si tu de ceva ce vede toata lumea.

23 Jul 2011, 23:13
Profile YIM
1st Team

Conduce Chicago :lol: Greseala Jones, depasit la cap, era de asteptat...

LE: E ingrozitor jocul lui United in meciul asta, absolut ingrozitor

Oribil ce am vazut in prima repriza sincer. Cleverley joaca extrem de slab, doar Welbeck si Obertan parca au miscat cat de cat.

Last edited by RayRedDevil on 23 Jul 2011, 23:56, edited 1 time in total.

23 Jul 2011, 23:23
Profile YIM
Star

Dupa comentatorul de la Digi Johnny "Boy" Evans ar fi si el o solutie pentru postul de mijlocas la creatie :lol: Vai de capu' meu :lol: Daca-l intrebi de lotul lu FC Barcelona cu siguranta il stie par coeur. Can you blame the fecking basterd :?: :)

23 Jul 2011, 23:45
Profile
Star

@RayRedDevil: e o greseala sa cumperi fundasi centrali de 1.80m in general.

E un meci amical, dar:

- e inadmisibil sa faci atatea greseli nefortate: Carrick e campion
- dormitul se face de regula in dormitoare
- jucatorii sunt pozitionati pe teren fix asa cum ar fi anumite obiecte aruncate la intamplare dintr-un elicopter
- nu exista o legatura cum e normal intre mijloc si atac
- nu exista pofta de joc
- nu exista nicio idee de joc
- nu exista ritm

Intr-un asemenea sistem de joc arhaic al lui AF, tinerii cu potential nu au cum sa creasca. Pe zi ce trece pun la indoiala tot mai mult discernamantul mosului.

24 Jul 2011, 00:13
Profile
1st Team

Din meciul asta parca m-am cam lamurit ca ne vom baza exclusiv pe Nani, Valencia si Young, daca vreunul din ei se accidenteaza, Doamne fereste, am incurcat-o rau de tot... Macar sa faca minuni portarii nostri cum ne-a salvat VDS sezonul trecut de n ori, asa am reusit sa castigam campionatul si sa ajungem in finala UCL, fara interventiile magice ale lui VDS nu bateam noi niciun record.

LE: Zicea odata cineva aici pe forum ca singura tactica va fi cea cu mingile aruncate de fundasi direct pe atacanti :lol: N-a fost departe de adevar, cel putin in meciul asta...

Rezultatul nu reflecta absolut deloc prestatia din teren, foarte slab jocul...

24 Jul 2011, 00:31
Profile YIM
Star

Frumoase golurile lui United. :D In rest nu prea mai e nimic de spus, un meci de pregatire cu bune si rele.

prototype wrote:
@RayRedDevil: e o greseala sa cumperi fundasi centrali de 1.80m in general.

Fabio Cannavaro are 1.77 si nu a fost un fundas rau. :)

24 Jul 2011, 01:03
Profile
Star

Un meci in care sa te faci de rahat. Sau cel putin prima repriza.
Mijlocul e dezastru, Giggs nu-l poate tine un sezon intreg dar il bagam pe Rooney, deci nu-i o problema. :|
Carrick si Anderson in cazul in care Doamne fereste vor fi titulari sezonul asta, sa studieze pasa lui Rio ca poate pe la primavara au in cont o reusita. :)
Am in minte o faza din meciul asta: Rooney si Macheda, atacanti parca, si cu Nani, mijlocas de banda din ce stiu eu, incercau o combinatie ce parea interesanta pe tarlaua lui Anderson, iar astia, daca sunt nesimtiti, au incercat sa-l joace si pe el, dar mingea lovindu-se de stalp, gata treaba. Probabil le-a si reprosat ulterior gen: "Ma luati la tinta in timpul meciului?" :) Cam asta e cu mijlocul terenului. Dezastru.

24 Jul 2011, 01:21
Profile
Reply to topic   [ 753 posts ]  Go to page Previous  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Next