[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - Dezbatere...
View unanswered posts | View active topics It is currently 14 Dec 2017, 12:06

This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 21 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
 Dezbatere... 
Author Message
Staff

Post Re: Dezbatere...
Poti sa ne arati pe masura ce lucrezi, nu este asa usor sa faci ceva bun, trebuie sa poti integra multe in site, e bine sa stii pentru tine sa faci unele lucruri, poate candva o sa ai pagina ta pe manutd.ro si vei sti sa o creezi.

Siteul trebuie facut si cu programare: css, php sau asp.net etc. Totusi poti incerca wordpress, joomla, etc. ar fi destule. Repet, arata-ne pe masura ce lucrezi, nu as vrea sa fii dezamagit daca nu va trece incercarea ta.

Culorile in principal trebuie sa fie rosu, negru si alb. Fontul cred ca nu conteaza, helvetica ar fi ok, eu asta folosesc in latex, acum nush cum se numeste in word, cred ca Arial. Backgroundul ar putea fi shaded de la nord la sud plecand cu negru si terminand cu rosu. Ca sectiuni fa cevab de test: home, gallery, fans, contact...

Good luck! :)

25 Jul 2011, 20:07
Profile WWW
Hot Prospect

Eu cred ca Trifu are dreptate in ceea ce spune, dar exact cum spune si Sorin, la noi nepasarea si indolenta sunt 2 trasaturi specifice romanilor. Daca nu pune cineva biciul pe noi, n-o sa facem nimic pana la urma. Totusi e drept ca nici Trifu nu ne poate impune sa facem nu stiu ce, cred ca trebuie cautata o cale de mijloc. Iar cine se pricepe la grafica, web design si alte cele, ar fi pacat sa nu se implice. Cat despre restul, o data cu existenta acelui site, n-ar fi mare problema sa scriem cate un articol sau cate o parere despre un anume meci, cred ca toate astea ar veni din suflet, de la noi, oameni despre care-mi place sa cred ca tinem sincer la echipa asta Cat despre ce a zis Prototype, eu nu cred ca sunt oameni care au renuntat la a mai aprecia echipa dupa plecarile lui Beckham sau Ronaldo, asta ar insemna ca n-au fost niciodata simpatizanti ai acestei echipe. Intamplator, cei 2 au fost si preferatii mei, dar asta nu inseamna ca m-am "transferat" si eu la Real o data cu ei. Poate cei care n-au mai intrat au avut motive mai serioase de atat, poate din pricina serviciului, a altor probleme personale, asta cu jucatorii pare un moft si nu e deloc un argument palpabil. In fine, pana la urma eu cred ca pentru o Romanie aflata in criza aproape totala, si ce ati facut voi pana acum cu acest forum e o mica minune. E un loc drag pentru mine, unde pot sa discut liber despre una dintre pasiunile mele si mai important de atat, pot sa discut cu altiii care au aceeasi pasiune cu mine. Inteleg necesitatea de a "evolua", dar mai mult decat un site oficial, care ar fi exceptional, nu cred ca putem face acum, in 2011, in Romania.

26 Jul 2011, 09:48
Profile YIM
Staff

Obiectivele nu sunt insurmontabile. Pe masura ce depasim ce avem acum, ne vom orienta si spre alte lucruri, deocamdata lipsa unui site serios pare problema noastra majora.

Inca nu am vazut ceva concret din partea nimanui, am vazut un pic de motivatie, dar nu pentru a continua. Aveti grija ca folositi conditional optativ (ar fi bine, cred ca as face, etc) ... eu vreau ceva sigur, promisiuni clare, implicare! Poate ar trebui sa ne gasim cativa "nebuni" pe aici si sa investim impreuna, atunci vom fi mai responsabili, pierdem toti bani daca nu ne tinem de treaba!

Verdictul acum: siteul va intra in umbra!

Cei interesati sa faca ceva concret ma pot contacta pe mail: trifu@manutd.ro

De maine siteul o sa dispara!

27 Jul 2011, 10:38
Profile WWW
Forum Referee

trifu wrote:

Prin urmare, care este viitorul nostru? Cum putem evolua noi? Banuiesc ca stiti si voi foarte bine ca domeniile, hostingul si intretinerea siteului se fac cu bani, dar pana cand? Nu vin acum sa va cer bani pentru asta, eu platesc de placere toate acestea, sunt eu mai nebun, DAR hai sa facem impreuna mai mult, veniti si voi cu ceva in plus fata de ce este, avem nevoie de un site care sa ne reprezinte, altfel nu putem continua... Am spus asta de mult, aproape nimeni nu a zis nimic.

Prin urmare, ne bagam impreuna, prin cuvant, sa facem mai mult? Un design, un articol, o idee, o stire, un site... Poate facem bloguri pentru fiecare fan, pe domeniu, totul e posibil...hai sa facem ceva impreuna, eu singur sunt pe cale sa renunt...

Mi se pare putin exagerat sa postezi in weekend un mesaj prin care vrei sa vezi reactia celor care viziteaza regulat siteul/forumul, iar miercuri sa anunti ca nu ti-a placut faptul ca s-a folosit conditionalul optativ si in consecinta nu este suficient...

Asa cum ti-am transmis Sorin si cu subsemnatul, tu ar trebui sa spui ce este "suficient"-ul acesta. Ai incercat sa transmiti un mesaj si sa vezi o reactie, ai vazut-o; mesajul celor cativa care au raspuns cred ca e ok - nu poti sa ceri un "commitment" ferm unor persoane care nu te cunosc, nu stiu care sunt planurile tale, si in consecinta nu stiu exact la ce ar trebui sa se "comita". Si asta asa, de pe o zi pe alta.

Pana la urma solutia cu inchiderea siteului e mai radicala; poate ca vei obtine mai usor ceea ce doresti, desi per ansamblu cred ca - mai degraba - ar fi o pierdere pt comunitate intreruperea acum a forumului si eventuala redeschidere a siteului "revizuit si adaugit" peste 3 sau 6 luni.

In alta ordine de idei, legat de actiuni concrete, reiterez ca sa fie mai clar:
- voi scrie 3 articole / luna.
- voi gestiona partea de statistica, daca va exista asa ceva
- sunt dispus a contribui cu o anumita suma pt cheltuieli intretinere site / oficializare fan club etc...(nivelul sumei depinde de veniturile mele si de asemenea de modul in care este justificata utilizarea lor).

Acestea ar fi actiunile pe care promit ca le pot si voi face. Am facut disclosure public, astfel ca nu te voi contacta pm; astept eu in schimb un semn daca e sa se intample ceva.

In cazul in care se inchide siteul, iubitorii MU ma pot gasi la 0730-110.784 sau la robynagy@gmail.com (pt eventuala vizionare meciuri in Bucuresti sau - as aprecia mult - sa ma anunte scurt daca s-a redeschis eventual siteul sau ca au gasit orice alt "locsor virtual" interesant pt fanii echipei.

Sa auzim de bine!

27 Jul 2011, 12:14
Profile
Staff

Fair enough raspunsul tau in ceea ce priveste ceea ce vei face, acum, ramane o singura necunoscuta: cu cat sa contribuim in bani?

Siteul oricum va fi inchis, asta e clar. Schimbarea hostingului nu este imediata, astfel ca o sa imi rezerv cateva zile pentru a repune lucrurile la punct.

Stam si vbim aici ca la o masa rotunda, facem sau nu ceva mai bun? Tu, roby, te stiu cat de cat si tu ma stii cat de cat, dar ca sa intelegi de ce eu cer asta, poate ar trebui sa cumperi cu mine hostingul pe 3 ani, face cam 400 de dolari, la hostgator... De asta am nevoie de un commitment, pentru ca e destul de scump. Securitatea datelor si a utilizatorilor trebuie garantata, iar in hostgator am incredere, iPage e cam slabut in Romania.

Cine se mai baga? Eu sunt primul... transparenta va exista mereu, deci totul o sa fie in regula din acest punct de vedere.

Sau facem altceva...eu platesc singur hostingul, voi faceti siteul, bineinteles, va mai ajut si eu cu astea. Vbim totul public, aici... sau pe mail, cum vreti! Veniti cu propuneri clare...

In ceea ce priveste mesajul meu in acest sens, daca ati rasfoi bine siteul...el dateaza de un an!!! In plus, daca nu ceream eu asta explicit... tot singur mergeam mai departe! :)

Astept si alte raspunsuri...

27 Jul 2011, 13:24
Profile WWW
Star

Hop si eu! Sunt dispus sa contribui financiar. Nu ma pricep la web si alte chestii de genul asta, eu am studiat cu totul altceva, sorry. :)

27 Jul 2011, 14:06
Profile
Forum Referee

Eu zic ca daca am imparti suma la min 4-5 pers ar fi ok; nu ar fi corect sa plateasca 1 pers si sa beneficieze n (daca acea pers nu isi recupereaza investitia din aceeasi sursa).

Vad ca prototype s-a bagat si el. Cred ca daca am fi mai multi, ar fi mai bine dpdv al acelui "commitment' nu neaparat numai financiar de care mentionam.

Bineinteles, daca e sa ne implicam, dupa pasul 1 - cel cu hostingul, astept si "action plan" pt celelale proiecte.

27 Jul 2011, 14:30
Profile
Hot Prospect

400 $ inseamna 12 milioane. 10 persoane inseamna 1.2 milioane de persoana. Nu e imposibil. Si eu ma bag fara probleme.

27 Jul 2011, 15:05
Profile YIM
Staff

Cum bine stiti eu nu sunt asa de "aproape" de voi, deci doar o sa pot coordona activitatea. Urmatorul pas este clar un site pentru articolele voastre, ca sa avem si noi ceva continut, apoi o sa incerc sa pun un match tracker online.

Printre altele care s-ar mai putea adauga ar fi:
- aplicatie care sa faciliteze intalnirile fanilor in tara;
- aplicatie gen trivia pe site, pronosticuri, etc.

Totul trebuie sa fie automat, sau cat mai automat.

TREBUIE sa existe o reforma pentru organizarea unui staff puternic, care sa raspunda la solicitari prompt si sa fie gata sa actioneze in sensul mentinerii activitatii. O sa incerc sa NU va mananc timpul prea mult, aici a fost marul discordiei acum 1-2 ani. Publicati de placere, intrati pe site de placere...

Suntem 3 pana acum pt hosting... Mai e cineva? Vreo idee de site? De preturi? Cunoscuti aveti?

ATENTIE! Cand propuneti ceva trebuie sa aveti si o idee clara de implementare, costuri, etc. Eu cu tot ce voi veni, va voi face un oarecum plan pentru a il aproba impreuna! :)

ATENTIE 2! Cum totul este pe numele meu, TREBUIE sa fie legal!!!

L.E.: 4 pers. - 400 usd

Last edited by trifu on 27 Jul 2011, 15:46, edited 1 time in total.

update

27 Jul 2011, 15:06
Profile WWW
Reserves Team

Dispus:
-sa particip financiar
-sa scriu articole, bancuri, trivia. Make it 5.

Nu stiu:
-design web
-statistica sau programe automate
-intretinere site

28 Jul 2011, 13:47
Profile
This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.   [ 21 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next