[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4586: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4588: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4589: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /includes/functions.php on line 4590: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3765)
Manchester United FanClub Romania - View topic - PL MD09: Man United v Chelsea D 26.10.2014 @18:00
View unanswered posts | View active topics It is currently 24 Oct 2017, 07:52

Reply to topic  [ 5 posts ] 
 PL MD09: Man United v Chelsea D 26.10.2014 @18:00 
Author Message
Staff

Post PL MD09: Man United v Chelsea D 26.10.2014 @18:00
Man United v Chelsea

Vă invit să mergeţi la acest meci în St. Patrick Irish Pub. Acolo vor fi mai mulţi membrii ai Manchester United Romania.

St. Patrick Irish Pub & Restaurant
Adresa: Strada Smardan nr.23-25
Telefon: (021) 313.03.36

24 Oct 2014, 15:54
Profile WWW
Forum Referee

Post Re: PL MD09: Man United v Chelsea D 26.10.2014 @18:00
Cum a fost? Sper ca nu a plecat ;umea prin min 92-93...

Prima repriza buna, am fost egalii lui Chelsea. In a doua, dupa ce oboseste di Maria, scade si nivelul nostru de joc. Cum a ajuns Rafael sa il tina pe Drogba la faza aia? Remearcatii mei: Fellaini, Januzaj, de Gea.

26 Oct 2014, 23:07
Profile
1st Team

Dupa prima repriza chiar paream ca vom pune probleme si vom avea sanse sa luam cele 3 puncte. In a doua repriza m-am linistit si am vazut adevarata valoare a echipei ;) Cei drept, a fost un meci bun pentru noi, nici Chelsea n-a stralucit. Faulturi peste faulturi si ploi de cartonase. In concluzie, am meritat egalul chiar daca ne-am rupt spinarea pentru el. Pacat de golul primit si de salvarea facuta de David cu doar cateva secunde inainte.

Vad ca a inceput sa miste Fellaini. Golul de saptamana trecuta i-a dat incredere si incepe sa se simta comfortabil acolo la mijloc. Mie, personal, imi place de el ca stil de jucator. E genul de mijlocas bun la toate, masiv dar totusi rapid, incisiv pe atac si destul de adunat la inchidere. Cine stie, poate pana la finalul sezonului va ajunge din nou la valoarea care o avea la Everton. Daca e asa, ne va fi de mare folos acolo la mijloc.

26 Oct 2014, 23:48
Profile YIM
Hot Prospect

Sincer la ce s-a vazut in unele momente ale jocului, United pare sa aiba mai multi Fotbalisti in teren decat Chelsea. Chestie care se intampla tot mai rar sa zicem, de exemplu, pe finalul perioadei Ferguson.

Dar astia au jucat doar din avant aseara, fara sa existe o anume coeziune intre ei. Ex: Januzaj cu Shaw in flanc- fotbalisti amandoi, nici o intelegere intre ei.

Dar s-au vazut a fi mai multe "glezne fine" la noi decat la Chelsea, echipa care conduce detasat plutonu anu asta.

Asa ca van Gaal, parerea mea, nu are nici o scuza daca nu face nimic cu grupu asta de jucatori.

PS: Toate astea in absenta lui Rooney si a lui Falcao :D

27 Oct 2014, 03:11
Profile
Star

United are cativa fotbalisiti dar inca nu are o echipa. Au fost cateva faze bune in prima repriza. RVP ar fi facut bine sa marcheze macar in una din cele 3 situatii de one on one cu Thibault Courtois. Olandezul incet incet se tranforma intr-un ratangiu. Januzaj a incetinit jocul de fiecare data cand a ajuns mingea la el. Parca e alt om fata de sezonul trecut cand nu-i era frica sa dribleze, sa suteze, sa joace fotbal. A avut o pasa buna la RVP in rest a franat cumplit jocul.

In aparare De Gea a fost excelent; Shaw a jucat bine; Rafael binisor, dupa galbenul primit in primele 10 minute am crezut ca o sa fie eliminat dar mingea n-a mai prea ajuns la Hazard si a scapat; Smalling a jucat si el binisor chiar daca la tavalit pe Ivanovic in careu; Rojo a fost pe alocuri catastrofa.

Di Maria n-a prea gasit solutii. Blind a avut un joc satisfacator. Fellaini suprinzator de bun dar nu cred ca e jucator de United. Mata trebuie dat in cautare generala. Bin eca revine Rooney.

Dupa cum arata treburile la iarna trebuie numaidecat un fundas central serios, unul dreapta cu nervi ceva mai tari decat ai lui Rafael si un mijlocas central world-class

27 Oct 2014, 20:21
Profile
Reply to topic   [ 5 posts ]